deschidere portbagaj din telecomanda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca te ajuta sa vezi totul deja montat poti sa te uiti la masina mea, de ajutat nu ma pricep la chestiile astea asa ca nu te astepta la prea multe. Eu am facut asta pe bd Timisoara, aproape de Plazza, este un centru de alarme pe acolo.

    Comment


    • Salut! Spune-mi si mie te rog inchiderea centralizata din supermarketuri se poate monta la logan (cele cu chie breloc)

      Comment


      • Absolut fara nici o problema.
        GL-22-TOF

        Comment


        • Salut. Am tot citit pe aici dar nu ma gasit exact ce as vrea eu. V-as ruga daca se poate sa ma sjutati si pe mine intr-o privinta. Am ul logan laureate din 2006 si am montata o alarma Kimpai care are si modul de deschidere a portbagajului din telecomanda. V-as ruga din suflet sami spuneti si mie ce trebuie sa fac ca sa mearga. Am inteles ca trebuie sami cumpar un actuator pentru protbagaj dar nu stiu exact de care si cum se leaga ca mam saturat sa mai stau mereu dupa ce inchid ussile sa ma duc cu cheia la portbagaj sal incui. Daca cumva a mai primit cineva un raspuns concret despre aceasta tema imi cer scuze. Va multumesc anticipat

          Comment


          • Pune pe forum schema de montaj a alarmei (pe care ai primit-o cand ai cumparat alarma) ca sa-ti spunem ce trebuie sa faci.
            GL-22-TOF

            Comment


            • Scuze ca raspund asa tarziu dar am fost cam ocupat zilele aste. Poi aici e problema ca alarma am montat-o acum un an su nu mai am schema electrica. Ma gndeam ca mai e cineva in aceeasi situatie ca si mine. Macar spunetimi de care actuator trebuie sa iau pentru ca eu am portbagajul cu buton si am inteles ca trebuie altfel montat sau alt fel de actuator. Multa stima

              Am uitat sa precizez. Imi cer scuze moderatorilor ca postez consecutiv. Eu am modelul laureate din octombrie 2006 si nu am nici un fel de actuator la portbagaj decat acel buton si acea tija. Pe mine m-ar interesa daca se poate sa fac in asa fel incat sa se si incuie si sa se descuie portbagajul odata cu usile dar sa se deschida de tot cand tin apasat mai mult pe butonul de deschidere de la alarma, ca asa e precizat in carte ei ca portbagajul se va deschide daca tin apasat cateva secunde sau ceva de genu. V-as ruga din suflet sami spuneti c fel de actuator imi trebuie sau daca imi trebuiesc 2. Pote are cineva pe aici de vanzare cemi trebuie mie. Multa stima si drumuri bune fara incidente
              Last edited by fery20; 3 August 2013, 10:32. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Iti trebuie 2 actuatoare pentru ce vrei tu: unul sa incuie / descuie odata cu usile la activarea / dezactivarea alarmei.
                Celalalt va deschide portbagajul din butonul dedicat al alarmei, indiferent daca este incuiat sau descuiat.
                Pentru schema electrica de legaturi a acestor actuatoare am nevoie de schema alarmei.
                Mecanic, pentru montarea lor gasesti absolut tot ce trebuie in cele 32 de pagini din acest topic.
                GL-22-TOF

                Comment


                • Ok daniel. Acuma am inteles. Daca cumva gasesc schema alarmei o sa o postez aici. Mersi din suflet. Bafta

                  Comment


                  • ziua buna.am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta.am montat actuator pt deschidere portbagaj actionat din telecomanda alarmei,care functioneaza si nu gasesc sa montez si piston sa ridice capota pina sus,la modelele de logan inainte de 2012 merg acele pistoane de mobila de 7 lei,dar pt modelul asta nou sint scurte,trebuie unele putin mai lungi,cred ca 7 cm,aveti idee unde gasesc?? merci

                    Comment


                    • vorbeste cu baietii care si-au pus deja. mihai sau florin, nu mai retin exact care din ei.

                      Comment


                      • salutare razvy.Florin,din cite stiu,nu a gasit nici el ceva bun.merci oricum

                        Comment


                        • Poti incerca sa-i prelungesti tija amortizorului cu o tija filetata de acelasi diametru si o piulita lata (de imbinare).
                          GL-22-TOF

                          Comment


                          • eu vas spune asa cum am facut eu,am luat de la o solenza una din tijele (amortizor haion)l-am montat in partea stg si gata am rezolvat problema ridicarii portbagajului..

                            Comment


                            • Salut am si eu o problema,astazi am tras acel fir de la actuatorul din portbagaj in UCH si la actionarea telecomenzii functionau avariile da nu mi se mai deschid/inchis usile de la ce anume poate fii?
                              Si colac peste pupaza am scos firul de la pinul B1 unde l-am introdus,am pus borna la loc si ghici ce,acum imi claxoneaza doar cand ating + de borna,de la ce anume poate fii...va rog am nevoie de ajutor maine imi trebuie masina dupa ora 16 si nu stiu ce anume este de facut.
                              Ma gandeam sa scot un pin de la claxon sa pun borna si sa vad daca imi fuctioneaza iarasi inchiderea centralizata (ps: cea a masini) daca nu o sa dau UCH-ul jos sa vad daca s-a umflat vreun circuit,voi ce anume ma sfatuiti....
                              PS: sunt disperat orice sfat este bine venit
                              http://www.loganclub.ro/forum/furia_...6.html?t=54276

                              Comment


                              • Verifica siguranta de la inchiderea centralizata si de la UCH.
                                Da mai multe detalii: ce actuator este montat - cel din fabrica sau unul universal?
                                Cele doua fire unde sunt legate?
                                Esti sigur ca ai nimerit pinul B1?
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google