Dauna Totala. Cat Valoreaza ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dauna Totala. Cat Valoreaza ?

    Salut sunt activ de ceva vreme pe acest forum dar pana acum nu am postat nimic , asa ca sper sa nu fi gresit nimic .
    Saptamana trecuta baiatul meu a facut accident cu dacia loga 1.5 dci din 2008 - dauna toatala , din caroserie nu se mai poate recupera nimic -. Intrebarea mea este cat sa valoreze la piese masina ? Motorul functioneaza perfect 30000 km , cutia de viteze la fel , bordul intact , scaune , volan intrec rotile , puntile directia etc tot ce nu inseamna caroserie

  • #2
    Motorul, valoreaza ~800-1000 de euro daca functioneaza perfect si poti dovedi rulajul ala mic, cutia de viteze ~1000 de lei.

    Comment


    • #3
      motorul este inca pe masina si arata ceasul din bord . Am chemat pe cineva si mi-a dat 600 de eur pe toata

      Comment


      • #4
        Astea-s preturi daca le vinzi tu direct cumparatorului. Mai ai cateva sute de euro din caseta de directie , turbo , elemente de interior...
        Daca o dai la dezmembrari sub 1000€ iei...

        Daca ai bani iei un logan cu motorul praf sub 1000€ si pui de pe al tau sau intereseaza-te de o recarosare telefonic la rar. Numarul il gasesti pe rarom.ro
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • #5
          daca scoti toate si le vinzi separat iei mult mai mult.
          Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

          Comment


          • #6
            la dezmembrari sub 1300-1500 eur n-are niciun rost sa o dai
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #7
              Mai bine faci cum spus Costi, cumperi o masina cu motorul praf si ii pui tot de pe a ta.
              sigpic

              Comment


              • #8
                baiat destept ala cu 600 de euro... el isi scoate 1000 din cutie si motor+accesorii

                Comment


                • #9
                  Aici intervin samsarii de piese care vor si ei sa ciuguleasca ceva .
                  In titlu spui ceva de dauna totala.......ai casco la ea?
                  Daca ai casco iti dau ei o suma care este trecuta in contract si epava ramane la ei.
                  Daca nu ai casco si ai ramas tu cu masina avariata propun sa deschizi un thread cu ce ai intreg pe la ea si poti sa iei mult mai mult decat se ofera de catre samsari.
                  Sunt multi care cauta o turbina.....un injector etc.
                  real power..... diesel power by

                  Comment


                  • #10
                    Nu are rost sa o dai mai bine pui piesele la vanzare...una cate una si iti scoti ceva bani daca stii cui sa le vinzi..bafta

                    Comment


                    • #11
                      max 800 euro iei pe ea, iar sa o dai pe bucati vei tot vinde piese 5 ani de acum incolo....probleme cu nevasta ca n-are loc de piesele tale.... Eu ma chinui de aproape 1 an sa dau un sistem de servo intreg de diesel cu 1100 lei , un motor chel e sub 500 de euro , piese de diesel pe mecanica sunt pe toate drumurile de la cei pe care i-a lasat motorul si au dezmembrat masinile. Cutie viteze? E 500 lei pe net, alternatoare si demaroare nu prea se strica.....sincer: daca nu stai la casa sa ai loc de depozitare , atunci da-o relaxat cu 800 euro intreaga si nu-ti bate capul.
                      Pain brings out the truth in us all...
                      ...how much truth can you stand?

                      Comment


                      • #12
                        Bun ,raspunsurile de la voi sunt cam opuse asa ca vreau sa fac un test sa vad daca reusesc sa vand ceva . Cine e interesat de un motor complet 1.5 dci 30000 km si cat se ofera , cutia de viteze , plansa bord , ceasuri , scaune si tot ceea ce nu tine de caroserie + capota portbagaj si roti

                        Comment


                        • #13
                          Motorul este DCI de 70CP sau de 85CP ?
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            Pentru "teste", ai la dispozitie Bursa.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by rudy_grf View Post
                              Motorul este DCI de 70CP sau de 85CP ?
                              Motorul este DCI de 70 Cp

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google