Problema Ambreiaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by marius08 View Post
    M-am gandit si eu la asta, dar are decat vreo 75 k km, bine masina am luat-o sh in martie anul asta pe la 58 k teoretic , practic nu stiu cati km are ). Parca e cam devreme sa se duca, ma gandesc.
    "NU are decat". Limba romana. Dincolo de asta, nu stii cum a fost exploatata inainte sa o iei tu.

    Comment


    • #17
      In situatia de fata nu cred ca exprimarea este importanta, dar in fine... Problema intalnita este importanta!

      Comment


      • #18
        Viata ambreiajului tine de mai multi factori, poate tine 250.000 km fara probleme sau poate crapa in 80 de mii. Cumpara un kit nou, schimba-l si bucura-te de masina.
        In cazul tau ambreiajul patineaza si nu este nimic de facut, necesita schimbare. Defapt n-ai cum sa repari un kit de ambreiaj, daca incepe sa trepideze la plecarile de pe loc, sa suiere rulmentul, sa intre greu in viteza sau sa patineze trebuie schimbat.

        PS : exprimarea corecta este importanta in orice situatie
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • #19
          Ideea e ca nu are niciuna din simptomele pe care le-ai enumerat tu. De exemplu am mai citit pe aici sa o bag in treapata a2a, sa accelerez pe la 2000+, daca moare e ok, daca nu, nu e. moare instant nici nu se clatina, nu trepideaza deloc, facand comparatie cu masina lu tata care e un 1.4 si are vreo 105 k si a lui chiar trepideaza si numai vorbesc de marsalier care mereu trebuie sa-i fac pedala la ambreiaj de 2 ori, si la plecare de peloc la fel trebuie oarecum accelerat mai bn sa nu tremure in ultimul hal. Si acum pe seara am facut un drum de vreo 25km numai are nici o scapare, nu inteleg. Are momente...

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google