Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @iuli81- Ma gandeam si eu la unele vara+unele de iarna, dar suma pentru investitii se invarte la 1000 lei! Si cum alea de vara au aproape 3 ani si 32000 km...Sigur, cel mai bine e un set de vara, unul de iarna!
    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

    Comment


    • La 32.000 km, daca profilul nu pare afectat, nu sunt probleme.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • Asa e dar eu am avut noroc de un prieten bun, sofer de tir, care mi-a adus din Germanica 4 bucati Michellin Alpin rulate cam 5000 km - GRATIS

        Comment


        • Multumesc Andrei!Nu tin neaparat sa le schimb pe 70, asa am gasit niste cauciucuri all-season. Am gasit intre timp si Pirelli la all-season185/65/R15/88T, la "220 lei pret brut", adica fara TVA si timbru verde. Deci, Andrei, mai bine sa iau un set de iarna si sa mai tin Michellinurile de vara?
          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

          Comment


          • Si am mai gasit Pirelli P400 AQUAMILE, all-season, 185/65/R15 la 210 lei/buc,transport inclus. M-ar tenta astea mai mult.
            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

            Comment


            • Exact de astea mi-am pus eu pe fata saptamana trecuta. Mi se par super OK pana acum, a plouat ieri in bucuresti, si am calcat-o nitel la plecarea de pe loc, si parca nu a derapat la fel de usor ca pana acum. Inca nu am prins o ploaie sanatoasa la drum lung, pt a da mai multe detalii, dar pana acum sunt ff multumit de ele....Astept sa strang bani sa imi iau si pt spate.

              sigpic

              Comment


              • @gionik- Pai eu fac un imprumut la banca si includ si 4 cauciucuri! De aia inca nu sunt hotarat...Am mai gasit si DUNLOP SP4 ALL SEASONS M+S, la 215 lei/buc.
                LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                Comment


                • Eu nu recomand cauciucuri M+S, ci un set de vara si unul de iarna. Mai bine tii Michelin-urile pentru vara si iei unele de iarna. De preferat Continental sau tot Michelin.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • Inca o data, multumesc Andrei! E greu sa ma hotarasc...Oricum, o sa va anunt cand iau ceva.
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • Cand te hotaresti sa le cumperi, postezi tipurile si te ajutam noi in alegere.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Sa te ajut si eu sa te hotarasti Parerea mea: Cauciucurile All Season....Nu sunt nici de vara, nici de iarna....sunt un fel de cauciucuri, mai mult de vara. Eu asta iarna am primit cadou 2 cauciucuri, Global, deci nu cine stie ce firma renumita, si crede-ma gusi.....eram zeul nametilor....asa de bine trageau in zapada, ieseam de peste tot, chiar si din locuri unde zapada era la prag.
                        Eu la kormoranele mele am 68.000Km, si abia acum am schimbat doar pe fata, pe spate, sper eu peste vreo 2-3 luni, asa ca la 32.000 Km, Michelin-urile cred ca mai duc inca 10.000Km daca au uzura normala.
                        Si eu sunt de aceeasi parere cu andrei, pastreaza Michelin-urile....si cumpara unele de iarna.Nu o sa-ti para rau

                        Last edited by gionik; 30 July 2008, 19:04.
                        sigpic

                        Comment


                        • Si neaparat, daca are bani, sa ia unele "de firma", pentru ca sunt mai durabile.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Daca e vorba de iarna, ma gandeam la: DEBICA ,Frigo 2
                            185/65 R15 88T M+S Kennung la 190 lei/buc. ;SAVA ESKIMO S3 M+S Silica
                            185/65 R15 88H la 224 lei/buc.; DUNLOP SP WINTER SPORT 3D
                            185/65 R15 88T M+S Kennung la 235 lei./buc.
                            Stiu ca Dunlop ar fi cele mai bune, dar cred ca o sa iau FRIGO 2...
                            LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                            Comment


                            • Masinile de la mine la servici sunt echipate pt iarna cu Dunlop SP Winter Sport 3D, m-ar bate si pe mine gandul, mai astept pareri.

                              Comment


                              • Eu merg iarna pe Sava Eskimo S3, foooarte multumit de ele... Am doar pe fata, pe spate folosesc niste Barum, din alea de vin din fabrica. Recomand Eskimo
                                _
                                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google