Anvelope - Cunostinte De Baza Si Nu Numai

Collapse
This topic is closed.
X
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Michelin este o marca de anvelope care nu trebuie testata, acestea sunt anvelope foarte bune
    Last edited by 77sky; 17 May 2013, 14:18.
    Jante din aliaj sau tabla Orice auto !

    Comment


    • Ca or fi TOATE anvelopele Michelin foarte bune, ma indoiesc. Unele sunt doar bune.
      Colegu' se refera ironic la faptul ca e de ajuns sa vinzi ceva si deja garantezi ca e un produs excelent, fara sa-l si incerci.
      Last edited by mr.K; 17 May 2013, 14:06.

      Comment


      • Bine ca mai au si altii parerea ca dunlop bluresponse sunt bune... Am intrebat ata primavara de niste anvelope mai bune pe la cunostinte, dar nu m-au multumit. Caut ca toata lumea pe net, conditia principala sa fie aderente pe umezeala si ajung la dunlop astea abia aparute. Singurii care le aveau erau cu comanda pe net. Suspect de ieftine -1400 lei toate dar 205 pe 16 inch, dar erau made in Germany teoretic. La 2 saptamani am vazut o crapatura exact pe centrul unui canal lateral, am injurat eu putin, mai ales ca un inceput asemanator avea si cea de pe spate, clar nepatinata in cine stie ce bisturiu cum si-au dat unii cu presupusul. Garantia e cu dus curier si intors cand vor ei, deci am lasat-o asa, dar clar voi prefera pe viitor sa dau comanda la furnizor local.
        Ca si aderenta, excelente, nu am avut nevoie niciodata de ABS, sunt sigur ca s-ar comporta mai bine decat cele de iarna made in Argentina, puse de neamt, pe mazga zici ca-s cu sania, dar daca e lege si nu sunt uzate, iarna trebuie cu stelute pe ele, senzatii tari la orice pieton ce se arunca pe trecere.
        Ca zgomot, prea silentioase si asta nu o consider avantaj, pot da si peste un caine daca merg incet, iar orice grup de babe care stau de vorba la strada trebuie claxonate, caz in care se sperie, unele "vaci " merg pe jumatatea strazii si nu ma aud cand vin din spate, etc.
        Probabil sunt si economice, dar ca echilibrare e logic ca au cam luat-o razna, atata timp cat s-au crapat pe centru.
        O impresie ok o am despre debica cele de iarna directionale, pierd aderenta doar daca nu ai habar cum se merge pe gheata, dar sunt ok pentru 2 -3 ani, apoi se cam intaresc.
        Ca o concluzie, informarea pe net e relativa, mai bine e sa vezi ce iei, daca vezi un trayal langa un pirelli poti face o diferenta, oricat de orb ai fi, pe site-uri de prezentare toate sunt excelente si laudate.
        Last edited by alexys; 4 January 2014, 01:06.
        Din 13.09.2014 cea mai puternica masina cu sistem GPL BRC (571CP) din Ro este Bentley Continental GT. Asteptam replica concurentei...

        Comment


        • Salutare! Am o intrebare - daca gasesc niste cauciucuri 185 45/50/55 si le pun pe masina risc sa am probleme cu politia? Sau te freaca doar daca le pui mai late? Multumesc anticipat si scuze daca nu am cautat mai atent!

          Comment


          • salut baieti , urmeaza sa imi achizitionez niste anvelope
            pe site-ul http://anvelopejantepromotii.ro/ au preturi bune ...defapt cred ca cele mai bune
            ati colaborat cu site-ul respectiv ? sunt seriosi ?
            Its just a car ...

            Comment


            • Da, am cumparat eu de la ei, sunt seriosi.
              Iti recomand, totusi, jantesianvelope.ro - garantat cele mai mici preturi. Iar daca gasesti in alta parte mai ieftin, iei iti vand si mai ieftin decat ai gasit tu.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • toate le au mai scumpe decat site-ul de care intrebam eu cam intre 30-50 lei per bucata la anvelope pt autoutilitare. sa faca asa mare reducere ?
                Its just a car ...

                Comment


                • anvelopejantepromotii.ro raman inca siteul cu cele mai mici preturi online la majoritatea anvelopelor, eu am luat in 2011 toamna de la ei si la vremea respectiva erau cei mai ieftini, se mentin bine si produsele sunt originale, la 4 bucati am avut si transport gratuit
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Originally posted by raduprov View Post
                    toate le au mai scumpe decat site-ul de care intrebam eu cam intre 30-50 lei per bucata la anvelope pt autoutilitare. sa faca asa mare reducere ?
                    Incearca si ai sa vezi!
                    Trimiti un mail in care inserezi si linkul magazinului unde ai gasit mai ieftin, le amintesti de promotia scrisa mare pe prima pagina a site-ului si gata.
                    Singura conditie este, ca pretul pe care l-ai gasit tu mai mic, sa nu faca obiectul vreunei promotii.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Cauciuc Deformat

                      Salut .

                      Anul asta m-am gandit sa schimb cauciucurile de vara intre ele pe puntile fata si spate.Apoi am observat ca dupa ce am pus cauciucurile spate pe fata , dupa viteza de 100 110 km pe ora imi vibreaza volanul. Rotile sunt echilibrate corespunzator. Baiatul de la servici mi-a spus ca bate cauciucul , este deformat desi arata ca nou aproape in ceea ce priveste grosimea "carnii".
                      Probabil asa o fi fost si pana acum dar fiind pe puntea spate nu simteam vibratia.

                      Intrebarea mea este daca revin la configuratia veche mutand rotile inverss pe punti dauneaza cu ceva pe puntea spate cauciucul respectiv?

                      Multumesc.



                      ???? Dauneaza sau nu ?
                      Last edited by IancuMIC; 14 April 2014, 18:02. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Daca aman2 au aceasi problema probabil ca da.Dar totusi fa proba sa nu fie din altceva pe spate si inverseazale inapoi pe cele de fata inapoi pe fata si cele spate pe spate si vezi daca ti-a afectat cauciucurile de fata cat ai mers cu ele pe spate.
                        Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

                        Comment


                        • FRana puternica cu repartitor blocat= punct plat pe anvelopele spate si vibratia de care zici.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Cat am avut cauciucurile de sunt acum puse pe spate nu au fost probleme de genul asta.

                            Cand le-am schimbat intre ele a aparut vibratia respectiva in volan la viteze de peste 100 km/h. Au fost verificate amndoua cele care au fost pe spate si acum sunt pe fata si sunt perfect echilibrate. Numai unul dsin cauciucuri are miscarea discontinua.

                            Ce legaturi sa aiba repartitorul cu toate astea?

                            Comment


                            • Salve. Am si eu nevoie de niste opinii: anvelopele taurus pentru iarna cum suna? Sunt bune de ceva? Mersi
                              sigpic

                              Comment


                              • ce pret au?
                                sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google