Ce Rezervor Sa Aleg?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Rezervor Sa Aleg?

    Salut!M-am hotarat sa-mi pun GPL pe masina,un Logan din 2005,1.6 MPI si nu stiu ce rezervor sa-i pun.Inclin pentru toroidal,dar vreau sa intreb daca nu este mai periculos decat celelalte tipuri la impact.De asemenea vreau sa intreb daca gazul in rezervor este la -200 si ceva de grade,la o destindere brusca generata de ex.de o fisura a rezervorului nu explodeaza?
    Imi imaginez ca daca produc Loganuri din fabrica cu asa rezervoare or fi stiind ei ceva,or fi facut niscaiva teste de impact sper!
    Multumesc!

  • #2
    Eu am rezervorul in locul rotii de rezrva si nici nu m-as gandii sa pun altul din motive de spatiu.

    Comment


    • #3
      Daca puneam raul inainte, nici nu mai iesim din casa. E clar ca la impact din spate daca rezervorul e in locul rotii de reverva e mai periculos, dar daca sta in portbagaj ... ocupa spatiu, de fisuri nu poate fi vorba, pentru ca butelia trebuie sa fie proiectata in asa fel in cat sa fie protejata, nu se fisureaza asa simplu decat la un anume impact. Despre cum si unde sa puneti rezervorul, daca sa fie torodial sau nu, puteti rasfoi putin aici, daca vreti, bine inteles.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google