Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa 5 saptamani am primit si eu coletul din China cu camera de marsarier incorporata in lampa numarului. Se potriveste perfect in locul celei vechi asa ca la 62 de lei cat m-a ajuns toata afacerea recomand din plin. Mai ramane s-o instalez si revin cu impresii
    Attached Files

    Comment


    • Si eu sunt tare curios cum se comporta. Daca iese bine la tine imi comand si eu - cu tot cu menavrus
      Asteptam cu nerabdare ... poate reusesti sa faci si un scurt tutorial - as fi interesat inclusiv de traseul cablului prin habitaclu, a celui de la becul de mers inapoi plus montajul in spatele medianavului.
      sigpic
      This is My Ride!
      !Visit and enjoy!

      Comment


      • Anumite detalii e bine sa nu fie publice. Sunt sigur ca, daca este rugat, colegul Yogi81 ne va da detalii via PM.
        Cat despre cablare asta e o problema deja rezolvata.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Teoretic cablarea e simpla. Practic insa ... Inca incerc sa ma prind care-i faza cu al 3-lea fir de la cablul video

          Comment


          • YOGI81 ai PM.
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Salut. Am si eu nevoie de un sfat rapid , vreau sa comand un Lodgy cu medianav . Ce ma sfatuiti sa fac , sa iau cel din fabrica sau sa iau versiunea doar cu MP3 si sa cumpar eu unul separat cum a aparut pe la inceputul topicului ? Astept raspuns urgent . Va multumesc !

              Comment


              • Raspunde la urmatoarele intrebari:
                De ce vrei Medianav? (toate functiile disponibile pe Medianav sunt disponibile si pe Dacia Plug&Radio evident fara navi)
                Folosesti GPS, Navi?
                Ai nevoie de harti actualizate?
                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                Comment


                • Vreau Medianav ca arata bine in bord si DA folosesc gps si vreau harti actualizate !
                  multumesc anticipat

                  + functii multimedia (audio + video )
                  Last edited by Hannibal68; 7 June 2014, 18:33. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • harti actualizate + functii multimedia (audio+video) = Medianav(300e) + menavrus(40e)
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • M-ar interesa si pe mine sa actualizez softul de la media nav 1.0 la media nav 1.2.
                      Are cineva idee de unde pot face rost de soft, sau de varianta de update?

                      Comment


                      • Softu' e la fel. NU exista Medianav 1.2

                        Exista Medianav 1.0 cu urmatoarele functii deblocate

                        -4 canale audio (anumite versiuni de Dacia/Renault Sandero/Stepway se vand doar cu 2 canale audio active)
                        -ecodrive (se poate activa si la noi(cauta posturile mele din acest topic) dar fara inca un calculator NU VA FUNCTIONA cum trebuie=adica nu va avea date)
                        Last edited by t0rquemada; 10 June 2014, 15:51.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • @t0rquemada: poti sa-mi dai te rog cateva detalii legate de cele 2/4 canale audio? Trebuie sa imi vina un Stepway II 1.5dci si sunt curios.

                          Unele functii audio ale radio/mp3/navi se aud doar in 2 boxe si altele in toate cele 4 boxe? Ce este limitat doar la doua boxe?

                          Merci!
                          Tutorial montaj conducte ventilatie pentru locurile spate: http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=1156

                          Comment


                          • @t0rquemada la ce te referi cand spui ca "fara inca un calculator NU VA FUNCTIONA cum trebuie=adica nu va avea date)"?
                            Tu poti activa ecodrive?

                            Comment


                            • t0rquemada : cum se activeaza ecodrive,dacâ î-mi poti spune Merci.

                              Comment


                              • @epuru Il cumperi din RO pentru RO: vei avea 4 canale audio.

                                @angelblack & dell> De activat se activeaza usor, dar nu va avea ce sa afiseze.


                                calculatorul e (5)
                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google