B-52-pzt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Da domnule unul dintre putinele Logan 2 care te fac sa intorci capul dupa ele ! ! ! Repede la pamant cu ea, sa fie si mai atragatoare ! ! ! Daca nu ma insel am vazut-o cu ceva timp in urma prin Berceni pe la mine, parcata pe Cercetatorilor? Respect ! ! !
    sigpic
    The MVP

    Comment


    • #17
      Multumesc MVP. Nu te inseli, eu eram
      My Ride sigpic

      Comment


      • #18
        Cat au costat foliile? Trebuie demontate panourile usilor?
        RTFM

        Comment


        • #19
          Salut!

          Arata super masinuta! Felicitari!

          Am si eu niste curiozitati:
          1. Ce transparenta (sau opacitate) au foliile (si daca stii cat este maxim permis pt geamuri fata)?
          2. Ai omologat tu la RAR sa "porti" jantele alea sau cum se face? ca ma gandeam sa-mi pun si eu niste jante mai mari, dar am tot auzit lumea ca daca nu sunt cele din cartea masinii poti "culege" cate-o amenda pe ici pe colo...

          Merci!

          Comment


          • #20
            @ Dadan nu am demontat nimic, nu îmi mai amintesc cât au costat
            @ hunter nu mai știu exact cât e permis, parca 15%. De omologat nu îți omologhează nimeni, dimensiunile nu sunt trecute in talon, insa in carte da. Poți lua amenda. Jantele au omologare TUV, insa se pare ca cei de la rar nu iau in considerare asta
            Last edited by Madutzu25; 26 June 2014, 09:12.
            My Ride sigpic

            Comment


            • #21
              Sunt curios ce dimensiuni ai trecute in carte. La mine nu este trecuta decat dimensiunea de 15" si atat.
              Omologarea se face de catre RAR iar daca circuli cu jante cu dimensiuni neomologat ti se suspenda talonul plus amenda plus vizita la RAR.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner

              Originally posted by hunt3r4u View Post
              Salut!

              Arata super masinuta! Felicitari!

              Am si eu niste curiozitati:
              1. Ce transparenta (sau opacitate) au foliile (si daca stii cat este maxim permis pt geamuri fata)?
              2. Ai omologat tu la RAR sa "porti" jantele alea sau cum se face? ca ma gandeam sa-mi pun si eu niste jante mai mari, dar am tot auzit lumea ca daca nu sunt cele din cartea masinii poti "culege" cate-o amenda pe ici pe colo...

              Merci!
              Pt geamurile fata transparenta trebuie sa fie minim 75 %.

              Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
              Last edited by M.FLORIN; 26 June 2014, 09:36. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • #22
                Pentru geamurile faţă transparenţa trebuie să fie de 70%, doar pentru parbriz este obligatoriu procentul de 75% transparenţă.

                Comment


                • #23
                  Daca ai in cartea masini trecuta dinensiunea de 17", banuiesc cu 205/45/17 e super!!! Poti sa le treci si in talon, dar nu cred eu ca a facut Dacia greseala asta.....
                  @M.Florin - da e clar ca ramai fara talon daca circuli cu alte dimensiuni decat cele din talon + amenda + remediat neconformitatea !!! Eu am aproximativ 5 ani de cand rulez pe 17" si nu am avut probleme sau intrebari, au fost ingaduitori si nu am prins nici un filtru la care sa fie prezenta si echipa mobila RAR. Oricum este o mare greseala, daca ai o masina tehnic perfecta, unghiul de yfuga refacut, anvelope cu echivalent la cele de fabrica, cu o eroare de kilometraj in limitele asmisibile (parca pana in 2%), mai late : cu aderenta sporita si la tractiune si la franare, o stabilitate sporita pe viraje nu vad care ar fii motivul refuzului de omologare, dar traim in romania si cam nimic nu e normal, deci mai ocolim si noi.....

                  STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
                  sigpic
                  The MVP

                  Comment


                  • #24
                    In talon nu se mai trec dimensiunile rotilor. Daca sunt pe carte e suficient.

                    Refuzul la omologare vine din faptul ca fabrica nu iti elibereaza nota tehnica necesara la RAR.
                    Eu am incercat sa omologhez individual jantele de 16" si nu am reusit tocmai pt faptul ca fabrica nu a vrut sa imi elibereze acea nota tehnica de compatibilitate.

                    Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • #25
                      Lasa ca acum sigur o sa reusesti omologarea daca mai doresti, odata cu editia aniversara Logan 2 10 ani !!! Ce baftosi sunt uni !!!

                      STR8 =»»HTC =»» Forum Runner
                      sigpic
                      The MVP

                      Comment


                      • #26
                        Am fost oprit de câteva ori insa nu mi-au spus nimic de jante
                        Pe usa am trecută si dimensiunea de 205/55/16, in carte cred ca doar cele pe 15
                        Se pot omologa, doar trăim in România ;) au mai facut-o si altii
                        Last edited by Madutzu25; 26 June 2014, 12:40.
                        My Ride sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Astăzi mașina a mai primit câteva imbunatatiri:
                          Conducte climatizare locurile din spate
                          Deflectoare aer fata originale, ambele montate la Meridian vest.
                          Arcuri eibach
                          Deși vizibil nu pare sa fi coborât foarte mult, ținută de drum si manevrabilitatea s-au îmbunătățit considerabil. Mașina nu mai "topaie", rotile nu mai pierd din aderentă la o plecare mai brusca. Merita toți banii
                          Attached Files
                          Last edited by Madutzu25; 26 June 2014, 19:51.
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Sa le utilizezi cu placere!
                            Nu pare ca a scazut foarte mult garda la sol, dar a scazut.
                            Care sunt preturile pt fiecare componenta in parte(arcuri, deflectoare si conductele spate)?

                            Comment


                            • #29
                              Ma interest mai mult tinuta de drum; oricum o sa se mai lase
                              Arcuri:675 cu tot cu montaj
                              Deflectoare: 180, conducte 105 ( 420 cu tot cu manopera la Meridian vest)
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Masina s-a mai "asezat" putin
                                Attached Files
                                My Ride sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google