MCV II Ambiance FDR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Astazi este a treia zi de cand este masina la mine si nu am rezistat fara sa demontez ceva am scos consola sa montez medianav. Am observat ca Ambiance nu are deloc cabluri pentru difuzoare spate, trebuie trase din mufa care intra in aparat pana in usile spate sau pana la mufele din stalpi si difuzoarele legate la acele mufe din stalpi.
    Montat cheder la motor.
    Medianavul 720 ron cu antena si transport.
    Attached Files
    Last edited by fdr_ro; 30 June 2014, 13:50.

    Comment


    • #17
      Cât te-a costat Medianav-ul?

      Comment


      • #18
        Trebuie trase fire pana la mufe, si probabil, si dupa ele pana in usi.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #19
          felicitari pentru Logan

          felicitari pentru MediaNav - arata 'ca din fabrica'

          mii de kilometri fericiti cu MCV ul
          Logan GPL 1.4

          Comment


          • #20
            De mult asteptam sa vad aici si primul logan 2 mcv.
            Felicitari pentru achizitie si la cat mai multe satisfactii cu masinuta.

            Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
            sigpic
            This is My Ride!
            !Visit and enjoy!

            Comment


            • #21
              Feicitari de achizitie , insa cand ma gandesc la acest motoras pe aceasta caroserie , cand o sa ai portbagajul plin de lucruri plus 5 persoane in masina + sa mai dai drumul si la AC !! nu o sa fie asa de amuzant .
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #22
                Multumesc baieti.

                Masina am luat-o strict pentru naveta, defapt in prima faza am vrut sa iau un sedan chel la 5200 euro.
                Am luat break pentru ca imi plac si au mai multa stabilitate. Pentru drumuri lungi am tot un break de 131 cp dotat cu climatronic pe care nu il folosesc si de aceea nu am pus AC la dacie.
                Eu ma descurc foarte bine cu 75CP, merg mai mult singur in masina si prea putin o sa vada bagaje sau incarcatura.
                @prometheus de AC nu imi fac probleme ca nu am asa ceva pe masina

                Comment


                • #23
                  De unde ai luat medianavul? Da un PM te rog
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Operatiunea folia s-a efectuat cu succes.
                    Am ramas cu 17% transparenta pe spate si 73% pe laterale fata.
                    Montajul a durat 3 ore, au demantat geamurile din usi si totul a iesit perfect.
                    Cost 470 ron cu certificat de conformitate, timbre si garantie 5 ani.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Ce tip de folie ai montat pe geamurile faţă şi ce protecţie (reflecţie totală a energiei solare) oferă?

                      Comment


                      • #26
                        Pe declaratia de conformitate scrie ATC 80 GR Llumar 73%, mai multe nu stiu sa iti spun.

                        Comment


                        • #27
                          Pentru acest tip de folie reflecţia totală a energiei solare este de 20%.

                          LLumar este una dintre cele mai căutate maărci de folie auto şi arhitecturală în lume. De 60 de ani pe piaţă. Reţea naţională profesională de aplicatori.

                          Comment


                          • #28
                            Arata bine cu folie,si eu tot lumar mi-am pus dar am garantie 7 ani,bafta in continuare.

                            Comment


                            • #29
                              Acum e altceva! Felicitari
                              My Ride sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Super masina, sa ai noroc de ea si multi km fara probleme. Ma cam tenteaza si pe mine un MCV

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google