Bare Portbagaj Logan Abs Plus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salutare din nou.
    M-am lamurit ca bara care are piciorul mai inalt vine in fata. Problema este ca acele talpi de cauciuc nu sunt toate la fel:
    - doua sunt de aceeasi inaltime (cele numerotate cu 1 si 2) iar doua sunt pierdute (mai inalte la un capat fata de celalalt - respectiv 3 si 4)
    Intrebarile mele sunt urmatoarele: asociez talpicul de cauciuc cu nr 1 cu bara care are nr 1 si pozitionez astfel incat talpicul de cauciuc sa vina stg sau dr dupa cum este pe figura talpicului de cauciuc?
    - poate imi poate spne cineva unde pun talpicul de cauciuc 1 (adica fata sau spate, stg sau dr, respectiv 2,3 si 4)
    Nu inteleg de ce acele 2 talpice de cauciuc sunt pierdute ca si grosime.
    Attached Files

    Comment


    • #17
      Va rog ajutati-ma cu un sfat ca nu stiu cum sa le montez.

      Comment


      • #18
        Daca te uiti la primele 2 poze puse ai aflat raspunsul !

        Comment


        • #19
          Pai nu prea l-am aflat.
          Conform primei poze talpicul de cauciuc care are nr 1 pe el ar trebui in fata partea dreapta.
          Acum daca asociez acel talpic cu bara din imaginea 5 care are asociat tot nr 1 si care este mai mica de inaltime ar insemna sa am bara din fata a portbagajului mai joasa decat cea din spate (exact asa am montat prima data)
          Dupa mintea mea ar insemna sa asociez talpicul de cauciuc nr 1 cu bare ce are nr 3 pe ea, dar nu inteleg de ce ar fi facut cineva o numerotare asa ciudata.
          Conform sagetii din imaginile 4 si 5 care credeti ca este pozitia acelor doua picioare? Mie mi se pare ca sageata indica acelasi lucru.
          Ceva in capul meu nu se leaga.
          Last edited by vdingo11; 9 July 2014, 10:15.

          Comment


          • #20
            Hai sa incepem. Nu degeaba s-a spus mai sus sa citim CU ATENTIE indicatiile de pe stalpii barelor si de pe suportii de cauciuc. Am pus foto cu partea stanga spate, unde observam silueta masinii si sageata corespunzatoare in partea specificata. Pe suportul de cauciuc observam aceeasi silueta a masinii si sageata corespunzatoare. In plus mai apar si simbolurile L pentru stanga si R pentru dreapta. Silueta masinii trebuie interpretata astfel: partea mai lunga este capota motor iar partea mai scurta portbagajul. Cu barele in pozitia de montaj(capota motor a siluetei masinii in sus) stabilim partea stanga si dreapta a masinii. Spor la lucru.
            Attached Files

            Comment


            • #21
              Ale tale sunt clare.
              Uita-te te rog in postul 16 la imaginile 4 si 5. Cum interpretezi tu ca trebuie pus suportul numerotat cu 3 si cel numerotat cu 1.
              La talpile de cauciuc m-am lamurit.

              Comment


              • #22
                Nu stiu ce sa zic, incearca sa le identifici dupa forma. Ti-am pus foto cu explicatii. La mine cu astea a adus-o barza(contra cost ca s-au smecherit si berzele astea) si de cate ori le-am dat jos le-am si pus foarte usor, mai putin suruburile care s-au stricat la imbus destul de repede si s-au inlocuit cu unele clasice cu hexagon.
                Attached Files

                Comment


                • #23
                  Multumesc frumos de imagini.
                  Dupa cum are acea inclinare suportul notat cu nr 3 ar veni in fata partea dreapta.
                  La cel notat cu nr 1 este clar in spate dar nu imi dau seama daca vine in stg sau dr. Nici nu stiu daca conteaza ca nu sesizez nici o diferenta.
                  Poate are cineva ochiul mai bun.

                  Comment


                  • #24
                    Este o diferenta mica la cele de pe spate, dar iti poti da seama daca le-ai pus gresit pentru ca nu mai sunt barele in acelasi plan, daca ai pune ceva plan pe ele ar trebui sa atinga intreaga suprafata a barelor.Am incercat o schitare, nu este ea cea mai reusita dar poate te ajuta.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #25
                      Interesanta idee.
                      Multumesc

                      enervantul te mai rog ceva: poti sa pui o poza in care sa surprinzi cei doi talpici de cauciuc de pe o parte dar din lateral ca sa pot vedea grosimea lor.
                      Multumesc.
                      Last edited by vdingo11; 11 July 2014, 22:49. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #26
                        Insist prea mult?

                        Comment


                        • #27
                          puneti-le sa iasa drept la poloboc.bara mai inalta in fata.
                          Last edited by adis; 13 August 2014, 08:40.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by vdingo11 View Post
                            Interesanta idee.
                            Multumesc

                            enervantul te mai rog ceva: poti sa pui o poza in care sa surprinzi cei doi talpici de cauciuc de pe o parte dar din lateral ca sa pot vedea grosimea lor.
                            Multumesc.
                            Te rog sa ma scuzi, acuma am vazut. Este cam intuneric la ora asta, am sa pun maine poze, poate te mai ajuta.

                            Comment


                            • #30
                              exact la fel

                              vdingo11, ai reusit sa le pui pana la urma? Am exact aceeasi problema, si am impresia ca oricum le-as pune deja nu se potrivesc la fix gaurile din talpa de fier cu filetul masinii.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google