MCV II Ambiance FDR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by fdr_ro View Post
    Pe declaratia de conformitate scrie ATC 80 GR Llumar 73%, mai multe nu stiu sa iti spun.
    Daca 73% are folia + tenta de culoare a geamului, nu se ajunge in zona periculoasa la RAR ? Stiu ca geamurile au o tenta de culoare si deci nu sunt "clare" . NU stiu exact cat "la suta".
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

    Comment


    • #32
      Arata foarte bine cu folie. Sa o alergi sanatos, sunt curios, daca ai luat-o special ptr naveta, de ce nu ai ales tce?
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #33
        @Bazilman geamurile fata au o transparenta de 77%. 73% a ramas transparenta dupa montarea foliei, din cate am inteles eu folia fata are doar 4% culoare.

        Multumesc @mumus. Nu am luat tce pentru ca era mai scump cu 1000 si ceva de eoru si eu oricum depasisem bugetul care il aveam pentru versiunea acces.

        Astazi am facut 330 km, pe autostrada maxim 100km/h 3000rpm si intradevar se aude motorul cam turat, la panta trebuie mestecat destul de mult in cutia de viteze dar la pretul care a fost masina nu pot sa am mari pretentii si cel mai important lucru este ca nu m-a lasat in drum cum am patit cu fosta masina cu care am ramas la 250 de km de casa.

        Comment


        • #34
          Poate ne intalnim prin Orastie si mai schimbam ceva impresii

          Comment


          • #35
            Felicitari pentru masina.
            Combinatia de bord gri cu negru imi place la nebunie.
            Imi place mult mai multe decat un bord negru complet.

            KM multi fara probleme.

            Comment


            • #36
              Am montat boxele pe spate, JVC de 35w si 16cm. Acum se aude basul mai tare in spate.
              Am facut 1700 km si dupa calculele mele am un consum mixt de 6.3l/100km, in stilul asta o scot din garantie in maxim 2 ani
              Attached Files

              Comment


              • #37
                Vad un passat invidios in spate ca a fost inlocuit )

                Comment


                • #38
                  Spre norocul lui nu el a fost cel inlocuit, ci un scorpio care consuma dublu in cazul in care mergeam linistit cu el.

                  Comment


                  • #39
                    Eh, ford vechi, benzina probabil, nici nu te puteai astepta la altceva.
                    Acum stau si ma gandesc, ai dat banii aceia pe folii, banii le navi, ieseai cu mult mai scump daca luai laureate?

                    Comment


                    • #40
                      Diferenta era de 600 euro daca nu pastram culoarea si luam un Laureate de culoare alba, aici a fost o greseala ca nu m-am informat eu bine si m-am grabit. Medianav-ul si folia oricum trebuiau platite separat.

                      Comment


                      • #41
                        Felicitari pt achizitie! Drumuri bune sa ai si la cat mai multi kilometri parcursi! Arata foarte bine masina, mai ales cu foliile pe geamuri.

                        Comment


                        • #42
                          Multumesc la fel si tie. Adevarul esta ca la consumul care il are te cam atrage sa faci multi km.
                          Am uitat sa va spun ca masina este inmatriculata.
                          Costuri:
                          -3 dosare (finante, primarie, politie) 50 lei
                          -taxa de mediu 481 lei
                          -taxa de inmatriculare 60 lei si 10 lei taxa de parcare chiar daca am loc de parcare inchiriat, nu am platit impozit ca a ramas de le fosta si din cate am inteles mai este platit pe inca 2 ani (impozitul a fost calculat de la data la care am platit factura adica din mai, nu de la data cand a venit masina in iulie)
                          -taxa de talon 36 lei
                          -numerele le-am pastrat de la fosta dar a fost chiria 30 de lei pe an

                          Nu mai trag linie ca sunt prea mute taxe de calculat

                          Comment


                          • #43
                            Multumesc! Asa e la inceput, o multime de taxe.

                            Comment


                            • #44
                              -taxa de mediu 481 lei ????? asa mult ! ! ! !

                              eu am platit 234 ron
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • #45
                                Diferenta de emisii de 34 CO2 g/km, de acolo taxa asa mare dar am scutit la RCA care a fost 157 lei pe 6 luni.

                                Originally posted by Crs. Sandel View Post
                                La ce firma ai facut RCA?
                                Astra. Aici aveam o reducere de 10%.
                                Last edited by fdr_ro; 17 July 2014, 00:16.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google