distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Merci mult colegu pentru detalii,am dat comanda pentru pachetul complet de distributie cu Ac si servo la 580 lei+ 15 lei transportul,ulei iau de la magazinele de piese auto din oras,sunt multe,am de unde alege,noroc si sanatate.

    Comment


    • combinatia era ca nu platesti transportul la ulei de pe site-ul ala si iti vine cu curier rapid. si ma indoiesc ca gasesti in oras elf evo sxr 5w40 la 110 lei. sa pui un 10w40 in benzinar mi se pare aiurea. nici in diesel n-as pune asa ceva.

      Comment


      • Da am bagat la cap caut si apoi cumpar,poate chiar de unde recomandati Dvs,merci.

        Comment


        • nu e nevoie sa-mi dai dreptate. pana la urma faci cum vrei. dar eu si mai multi de pe aici am luat de la ei si am fost f multumiti. mai ales ca e facut in franta, cod de bare 032..., nu in romania, cum sunt majoritatea din magazine, 059... si cu asta ma opresc ca risc cartonas rosu pentru offtopic.

          Comment


          • uleideulei sunt ok, ia cu incredere de la ei!...na c-am facut si-o rima.

            Comment


            • Originally posted by Costi-bc View Post
              Bine ca la logan capata fisuri. La alte masini nu se umbla 10 ani sau 120.000 km la distributie. Credeti ca-s din alte materiale?
              Eu nu dau sfaturi , doar imi zic parerea , dar nu as schimba distributia originala 6-7 ani sau 90.000 km.
              nu era vorba doar de logan, cam la orice masina e bine la 4 ani... ca sa nu risti, normal ca ea poate reziste si 10 ani, dar avand in vedere ca nu este un cost mare, o data la 4 ani nu cred ca este costisitor...
              Dacia Logan euro4 1.5dci 50kW(68ps) ambition (fab oct-2007)

              Renault Megane 2.2 03/2008 break 1.5dci 76kW FAP business

              Comment


              • Pentru cei interesati de fluieratul distributiei.

                Rola intinzatoare prezinta o urma. Pompa e curata.

                Peste 10 mintute se desface si sper sa aflu sigur de unde era problema.

                Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
                Attached Files

                Comment


                • Verdict : rola fixa. Face zgomot cand se invarte la mana.

                  Mai jos...diferenta dintre rola fixa montata la Dacoserv si rola cumparata de la un magazin particular.

                  Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                  Comment


                  • Pozele cu rola.

                    Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
                    Attached Files

                    Comment


                    • Nu o mai monta cu protectia aia din tabla.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Pai cea cu protectia este rola noua.

                        Cea fara protectie este rola defecta care a fost montata la Dacoserv.

                        Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                        Comment


                        • Piesele de reprezentanta nu mai prezinta siguranta, auzi NDL-ule?

                          Comment


                          • mai exista si ghinioane, asta nu inseamna ca e o regula generala.
                            daca n-ai mai avea incredere in reprezentante, in cine ai putea avea ?!
                            in targul din vitan ?!

                            Comment


                            • Originally posted by alessandro View Post
                              Pai cea cu protectia este rola noua.

                              Cea fara protectie este rola defecta care a fost montata la Dacoserv.

                              Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
                              Deci montata, nu cumparata de unde zici, nu?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Deci....

                                Distributia si pompa de apa au fost cumparate in intregime de la Dacoserv Militari in februarie 2013.
                                Rola fixa nu avea acea protectie de metal.

                                Dupa un an si cateva luni a inceput sa scoata fluieratul pe care l am inregistrat in filmele postate anterior.

                                Azi am desfacut si am schimbat tot cu piese cumparate de la Piesenet.ro.

                                Rola fixa...cea cumparata si montata la Dacoserv...avea un joc fin si, invartita la mana scotea un zgomot asemanator cu cel reclamat.
                                Rola intinzatoare mergea ca cea noua din pachet.
                                Din toate rolele vechi si noi singura care facea galagie la mana era rola fixa montata pe masina anul trecut.

                                Pompa de apa era curata si nu avea joc.

                                Sent from my GT-I9105P using Forum Runner

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google