Cum Sa Montezi Modul Ridicare 4 Sau Doua Geamuri La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sal baieti are cineva idee cat coata un modul???si unde il pot gasi

    Comment


    • la Ploiesti unde gasesc module de ridicat geamuri?

      Comment


      • Nu cred ca se poate considera reclama

        Eu de aici l-am luat Modul ridicare 4 geamuri

        tinand cont ca orice om are un card bancar in ziua de azi si ca mai noi PayPal acepta si MasterCard...spor la shopping

        Singurul dezavantaj ar fi timpul de livrare...cca 30-40 zile
        Vizitati CTR-ul

        sigpic

        Comment


        • Buna ziua ! Am achizitionat un modul cu functia de ridicare a 4 geamuri electrice universal. Ma puteti ajuta in vederea montajului sau...avand in vedere ca eu am doar 2 geamuri electrice si doresc sa il montez pe inchiderea centralizata intrucat nu am alarma. Atasez cateva imagini cu modulul in cauza si cu schema formata din 2 moduri de montaj cred.




          Attached Files
          Last edited by crististreulea; 1 October 2014, 16:07.

          Comment


          • Buna ziua ,sunt nou pe aici.Am si eu o intrebare ,am montet si eu un modul pentru inchidere geamuri la armare .Mentionez ca am alarma ,cand armez alarma geamul se inchide doar jumatate trebuie sa dezarmez si sa armez iar ca sa se ridice geamul in totalitate,de multe ori ramane la jumatate chiar daca dezarmez si armez iar stie cineva ce se intampla?multumesc anticipat.

            Comment


            • Spune ce model de modul de ridicare geamuri ai montat ...
              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

              Comment


              • Modulul esre discovery cl 200 sau cam asa ceva si alarma tot discovery, modulul este pentru 2 geamuri

                Modulul are9 fire rosu l am legat la + permanent negru la - am taiat firul de la butonul de comanda adica pinul nr 5 firul albastru l am legat la firul ce se duce la buton comanda firul verde la firul ce se duce la motorasul de la macara la fel si cu butonul dupa partea dreapta.firul galben l am legat la firul ce vine din alarma firul portocaliu cu negru .au mai ramas 2 fire unul galben cu alb si unul portocaliu mai gros.
                Last edited by sandu 76; 10 September 2014, 12:56. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Din ce am reusit sa inteleg din descrierea ta, conexiunile sunt facute corect .
                  Dar, sa recapitulam !
                  Modul inchidere CL-200 :
                  -se taie firul ce iese din pin A5 buton ; spre buton se leaga firul albastru, spre motor se leaga firul verde ;
                  - pentru celalalt geam - spre buton firul albastru-alb, spre motor firul verde-alb ;
                  - comanda (-) firul galben - se leaga la firul portocaliu/negru al alarmei Discovery ;
                  - plus permanent, prin fir GROS, cu siguranta - firul rosu ;
                  - masa, prin fir GROS - firul negru.
                  Celelalte 2 fire nu intereseaza.
                  Rezulta ca trebuie sa setezi in meniul alarmei un timp mai lung pentru impulsul de ridicare geamuri ; din fabrica este setat la 2 secunde, se poate modifica la 30 secunde.
                  Attached Files
                  Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                  Comment


                  • Multumesc Fratello ,am verificat firul ce vine de la.alarma firul portocaliu cu negru si cam 2-3 secunde are impuls ,o sa:caut in manualul de utilizare al alarmei sa vad cum as putea sa maresc timpul impulsului daca are asa ceva multumesc inca o data ,te tin la curent.

                    Fratello am setat din meniul alarmei timpul pentru impuls dar tot.asa.face.nu se ridica de tot ,se ridica doar jumatate numai ca se ridica dupa 30 secunde. Cred ca din meniul alarmei se seteaza sa se ridice dupa 2 secunde sau 30 secunde, ce altceva ar.mai putea avea sau este stricat modulul.?
                    Last edited by sandu 76; 11 September 2014, 18:44. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Salut fratello astazi am mai bibilit p la masina si am observat ca geamul din dreapta se inchide din prima ,problema era la cel din stanga. Asa ca l am ajutat cu mana si a mers din prima, daca nu l ajut cu mana nu se ridica din prima si merge greu .cred ca ar trebui sa ung cu ceva p la macara? Am vazut ca are si un joc lateral , oricum bine ca nu este din modul.maine ma ocup si de macara.o seara minunata sa aveti

                      Comment


                      • Nu stiu daca modul tau are reglaj pentru curentul de suprasarcina ... Probabil geamul culiseaza atat de greu incat modulul crede ca geamul a ajuns la capatul cursei. Trebuie curatate toate sinele de glisare.
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • Modul

                          O porcarie de genul CL200 am si eu, cumparat si montat in service Dacia, dupa 2 luni nu mai ridica nici un geam.A fost schimbat pe garantie,dar dupa 3 luni nu imi mai ridica geamul stang.
                          L-am desfacut si i-am schimbat un releu.
                          Nu stiu cu exactitate daca este chiar acelasi tip.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Acest model (CL200) din poza nu are reglaj al curentului de suprasarcina (capat de cursa geam), deci nu se poate regla atunci cand geamul nu mai culiseaza normal, ceea ce duce la oprirea geamului in punctul unde deplasarea se face greu.
                            Releele, desi sunt SUN HOLD, le consider sub-dimensionate ; pentru modulele mele de buton cu impuls folosesc relee care suporta 25A pe contacte. Si merg perfect de vreo 4 ani, cred ...
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • Salut Fratello am rezolvat cu geamul pe stanga ' am uns cablul si rolele cu vd . Si dupa cu vaselina lichida, am curatat si am uns si chederul pe unde culiseaza geamul tot cu vd si merge din prima dar mai greut ca pe.dreapta aproximativ 2 sec.apropo.tu faci si asa ceva adica module de.ridicat geamul la armare.din telecomanda?

                              Comment


                              • NU mai fac ... M-au "infrant" chinezii ...
                                A fost o perioada cand faceam module cu impuls ; raportul costuri de productie/beneficiu a devenit insa mult prea neconvenabil si am renuntat.
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google