Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ca idee hărțile here 2014Q1 de la nng, sunt bazate pe date furnizate de here la nivel de februarie 2013.

    xxxxxxx_83_HERE_2014.Q2_141105
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Ca si inginer cartograf va pot zice un singur lucru legat de harti. Cele facute de navteq sunt cele mai ok. Eu pe acelea le recomand.

      Comment


      • navteq a fost cumpărat de nokia și rebrand-uit în here, și da sunt cel mai bune.

        Datele sunt prelucrate și împachetate de diverși producători de navi, de ex Garmin și NNG. Cât de repede sunt lansate hărțile depinde de producător, Garmin deja au 2015.30 pe când nng abia au ajuns la 2014q2.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Misto ca au liniile de ferry marcate mai accentuat, ca intre Franta si Anglia greu il lamuream sa nu ma duca prin Eurotunnel

          Comment


          • Asta inseamna ca s-au upgradat si hartile oficiale pt medianav nativ sau este vorba despre altceva? In caz ca e altceva - vorbim de harti pt Menavrus or else? Thanks.

            Cu Menavrus or else se poate si TV station pe medianav (cu tuner adaugat cumva, undeva plus antene) sau nu?

            Comment


            • 2014Q2 sunt disponibile oficial pentru RO 49euro/ EU 119euro și la liber pentru ceilalți.

              TV tuner pe medianav nu poți pune din n motive, cel mai simplu intrarea video nu e legată de o intrare audio.
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • E buna si o intrare video ca audio o scoti separat din emitator.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by t0rquemada View Post
                  2014Q2 sunt disponibile oficial pentru RO 49euro/ EU 119euro și la liber pentru ceilalți.

                  TV tuner pe medianav nu poți pune din n motive, cel mai simplu intrarea video nu e legată de o intrare audio.
                  Adica daca sunt inca in perioada de 90 de zile - e la liber?

                  Comment


                  • @mstamate Dacă te afli în cele 90 de zile, da poți.
                    @stoicanu Intrare video nu ai decât pentru RVC iar intrarea audio nu e legată de ea(plus că e încă blocată software), adică ai avea video dar radio/player/navi peste.

                    TV tuner pe usb iese din discuție din cauza driverelor pentru mips.

                    În altă ordine de idei, am terminat cu RVC -ul, funcționează ca de fabrică, cu pauza de rigoare link(vezi subtitrarea)
                    Last edited by t0rquemada; 25 November 2014, 19:26.
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Originally posted by t0rquemada View Post
                      În altă ordine de idei, am terminat cu RVC -ul, funcționează ca de fabrică, cu pauza de rigoare link(vezi subtitrarea)
                      Ce sa zic, superb! Senzorii de parcare au venit din fabrica sau i=ai pus tu dupa achizitie?

                      Comment


                      • t0rquemada, vrei sa spui ca nu mai e nevoie de menavrus ca sa folosesc camera

                        Comment


                        • @mstamate: Eu am Pack Securite din fabrică(senzori parcare, RVLV și volan îmbracat în piele)

                          @tase-tase: Chiar și cu menavrus, camera nu rămâne activă după de cuplarea marșarierului, pentru funcționarea ca de fabrică cu pauză de 5 sec după decuplarea marșarierului trebuie făcute ceva modificări.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by t0rquemada View Post
                            @mstamate: Eu am Pack Securite din fabrică(senzori parcare, RVLV și volan îmbracat în piele)

                            .
                            RVLV=?
                            volan si schimbator piele conform SL10 si eu,insa fara senzori parcare. Nasol ca nu au prevazut si asta la SL10, cred ca e destul de mare bataie de cap cu montarea lor acum...

                            Comment


                            • RVLV=Regulator Viteză Limitator Viteză
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Inca nu am montat camera pe masina, pentru ca nu am menavrus sau cum se numeste acum men@co. Dar ma intereseaza si eram curios daca se poate si fara menavrus, sa activezi camera pe media nav.
                                Last edited by tase-tase; 25 November 2014, 20:11.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google