Logan MCV 2 1.5 Dci 90 Laureate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @ cristi compari mere cu pere; 1,2 benzina cu 1,5 dci
    Hai sa nu poluam thread omului cu comparatii inutile discutate deja in alte topicuri.
    Navigatia este color la toate vesiunile de logan2, sandero2, duster2. Nu exista navigatie alb-negru la logan
    Last edited by Madutzu25; 13 March 2015, 23:25.
    My Ride sigpic

    Comment


    • #17
      Vrem mai multe poze
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • #18
        Faină maşina, să vă bucuraţi de ea!

        Comment


        • #19
          Deci sa le luam pe rand :
          - am dat vechiul logan 1.6 8v luat de nou in noiembrie 2011 din cauza ca nu imi mai satisafcea nevoile: fac cam 120 km pe zi in o zi obisnuita. Ma termina benzina la consum. Masina avea 60k km cand am dato si nu a avut nici o problema de fiabilitate si ca performante/ dotari sta mai bine ca fabia lu sotia pe care daduram 10700 euro versus loganu care o fost 9000
          - motorul 1.2 tsi lam condus de cateva ori (intamplator am in familie 7 masini din grupul VAG, de la diesel pana la tsi benzina) si toti 3 care am fost cu acea masina la drum am pus aceeasi intrebare : unde sunt caii putere? , in privinta aspectului nu comentez ca nu arata rau seatul/octavia/rapid dar nici nu pun mcvul mai prejos din motive evidente...
          - in privinta dotarilor pana in 14000 mas fi dus si la 16000 dar eu nu am vazut alternative pe bune de la alti competitori , sistem multimedia cu navi, tempomat si senzori parcare care + un motor diesel destul de potent si sa nu ajung cu ele la 19000
          - pe partea de impresii de motor am testat aceasta masina impreuna cu octavia 1"9 tdi 101 cp productie 2010 luata tot de noua si nu era diferenta la cum trage dintr-un motiv important cuplul de 220nm cu masa de 1150 kg ( nam primit talonul dar pe acolo am vazut ca se invarte greutatea) si octavia cu 250 nm cu masa 1370 kg se cam echivaleaza reciproc.
          Un mare plus are dacia fata de competitorii testati de mine este etajarea cutiei la 130 km/h ai 2150 rpm versus 3000 cati ai la skoda

          Comment


          • #20
            O alegere bine documentata. Vei fi multumit de motor, atat ca putere/cuplu cat si consum, mai ales la drumuri lungi. Dupa 2-3000 km iti astept cu interes parerea despre motor. Am aceeasi motoroziare de 1an si jumatate; nu am ce sa ii reprosez (mai ales ca eu folosesc masina 2/3 urban, trafic de Bucuresti). Din punctul meu de vedere este cea mai reusita motorizare de pe logan pana in momentul de fata
            My Ride sigpic

            Comment


            • #21
              Proprietarii de skode care cu care am comparat loganul , cand lau testat mau intrebat ca de cand dacia face asa masini ))

              Comment


              • #22
                Buna asta! Pt carcotasi
                My Ride sigpic

                Comment


                • #23
                  Si cel cu tdi de 1.9 ia placut cum trage acest 1.5 a zis ca ii pe real o alternativa reusita iar la pret e imbatabil. Dupa parerea lui dacia este o firma care are o gaura de imagine mai veche si care o acopera prin dotari/performante la un pret mai mic ca si la ceilalti. Fapt dovedit pe bune si de cresterea de 23% a vanzarilor pe europa a grupului dacia. Stiu europenii ce stiu. Numai noi romanii suntem pe principiu ca lucrurile noastre is nasoale...

                  Comment


                  • #24
                    Spor la km, drumuri si fiabilitate. Nu mai vorbiti aiurea, nu mai comparati cu masini gen golf 7..... E mai fiabila, mai ieftina la intretinere, mai buna la spatiu si garda la sol, mai economica si este pentru drumurile si nevoile noastre MCV-ul

                    HTC <<==>> TapaTalk
                    sigpic
                    The MVP

                    Comment


                    • #25
                      Multumesc de urari la toti

                      Comment


                      • #26
                        Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea. Drumuri bune!
                        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                        Comment


                        • #27
                          Sa te bucuri de ea!!! Multi km si vizitele la service sa fie doar pentru reviziile obisnuite.
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • #28
                            Frumoasa mașină! Sa te bucuri de ea!

                            Totuși, de ce nu ai mai așteptat câteva săptămâni cu achiziția ca sa prinzi si programul Rabla 2015?

                            Comment


                            • #29
                              Multumesc, Ca am luato pe firma unde sunt alte reguli

                              Comment


                              • #30
                                Ce fain ii sa dezlipesti abtibildul de proctectie de pe ceva nou cumparat
                                Interiorul mi se pare o evolutie excelenta fata de vechea, de asemenea mi se pare foarte incapatoare.
                                Pe partea de impresii la volan nu pot da inca multe ca am numai 400 km, stau sa se mai adune )
                                In rest ma bat cu nevasta, care sa urce la volan.....
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google