Accelerare/decelerare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    155.000 km, Marius. Dacă se schimba ceva după ce il schimb te anunț ;). Multumesc!
    father

    Comment


    • #17
      @father: Daca ai sa intri la logan 1,5 dci 70 cp ai sa gasesti acolo problema accelerare/decelerare pe care o am si eu numai ca m-am exprimat umpic altfel. Deocamdata nu m-a lamurit nici diagnoza, nici forum-ul si astept sa se incalzeasca vremea ca sa incep sa verific senzori, alimentari cu aer si parti electrice. Dupa parerea mea, problema este de la alimentarea cu motorina sau ceva legat de aer. Nici de cum ambreiaj, cutie de viteza sau alte prostii.

      Comment


      • #18
        Ceva vesti? Si a mea are aceleleasi simptome, e remapata, are 90 000 km face in toate treptele pana la 2500 rot dupa numai face nimic, merge brici! Te rog sa-mi spui si mie daca ai gasit vreo rezolvare.

        Comment


        • #19
          la fel face si a mea:merg constant (ea face indiferent de treapta de viteza,doar la a-5-a nu prea se simte)la 2.000-2.500...cum iau piciorul din acceleratie...da un soc,ca o zmuceala...am observat ca ar face si daca o accelerez usor...nu am bagat-o in seama.din cauza problemei asteia,am schimbat acum vreo 100.000 km (acum are 185.000)bieleta antirasturnare.nu prea am bagat-o in seama...dar daca aflati ceva,as fi curios sa vad aflu motivul )

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google