MCV II Ambiance FDR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Colegu, ceva noutati pe aici

    Comment


    • #92
      Ai abandonat ?
      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

      Comment


      • #93
        Nu am abandonat dar astept piese pt clima automata.
        M-am hotarat sa o echipez chiar daca nu o sa folosesc clima.

        Comment


        • #94
          Adică tot din lista asta:
          Pentru AC automat, dupa niste investigatii, avem asa
          obligatorii
          277200005R TEMP.SENSOR (Renault fluence) 25e +tva DE
          275105724R Calculator (TABLEAU COMMANDE CA RGLE) 202e +tva RU
          285259850R Captor(multiplex) 131e+tva TR multiplexor pentru eco/climă
          277429948R Motoras volet dist(valeo) 188e+ tva TR
          277429948R Motoras volet mix(valeo) 188e+ tva TR?
          277325401R Motoras intrare ae (Valeo) 188e+ tva TR
          240419169R Cablaj CA(motorase si captor) 142e+ tva
          283933096R Cablaj aditional K(microfon si senzor temperatura) 55e +tva

          posibil
          272100975R GVM climatizare (auto) 195e +tva
          {272101170R GVM climatizare (normal) 195e +tva}

          desi au cod diferit
          271207433R Cutie incalzire 439e +tva
          271203243R Cutie incalzire(normala) 418e +tva
          totul e identic in ele

          DE(germania),RUsia,TuRcia sunt tarile unde am gasit piesele in stoc.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #95
            Multumesc pentru coduri t0rquemada. Inafara de multiplexor de care nu am nevoie o sa am nevoie de mai multe piese (la acelea am deja codurile), pentru ca eu nu am deloc AC, plus umblat pe la soft.

            Comment


            • #96
              Cu scuzele mele, dar nu pot sa nu te intreb ... Merita toata osteneala asta?
              sigpic
              This is My Ride!
              !Visit and enjoy!

              Comment


              • #97
                Acum depinde de unde achizitioneaza piesele respective .......daca mergi pe preturi de reprezentanta cu siguranta NU,daca se merge pe varianta "Pitesteni" atunci probabil se merita
                In acest caz, Garantia Dacia ce zice ?
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • #98
                  Zice pas, ce poate sa zică? adio garanție. Exista varianta de achiziționare a pieselor din magazin cu factura si montare in reprezentanta, caz in care se păstrează garanția. Insa costa cat nu face
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Am mai spus ca esta mai mare placerea de a face ceva frumos si de calitate decat efortul si chinul, pe deasupra este util la incalzire in cazul in care nu voi folosi eu clima.
                    Tot ce a fost facut la masina mai putin aparatorile de noroi au fost montate de mine, tot eu o sa montez si AC doar incarcarea o va face dacia service.
                    Ca si pret o sa fie mai mic decat varianta optionala dacia. Daca tine masina inca 2 ani dupa aceea nu ma mai intereseaza garantia.
                    Cu piese din reprezentanta si montaj la dacia costa peste 10 000 lei.

                    Comment


                    • A venit vrea pentru putina arta facuta cu ajutorul unei soferite incepatoare care cred ca s-a gandit mai mult la uzura placutelor de frana decat la bara mea.
                      Costul reparatiei va fi undeva la 1000 lei, spoiler nou vopsit si montaj.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Ai casco la masina? O repari pe asigurarea vinovatei? Daca ai casco si daca firma de asigurare a vinovatei stii ca e rauplatnica, recomand casco cu regres.

                        Comment


                        • Nu am casco iar asigurarea doamnei era la firma rau platnica asa ca am refuzat-o, dupa ce este reparata masina va achita valoarea care o sa fie pe factura.
                          Am noroc ca este orasul mic si ne cunoastem.

                          Comment


                          • Din lipsa de ocupatie am lipit autocolant pe stalpi
                            Attached Files

                            Comment


                            • Ce colant este, ceva special ?
                              Se vede bine si eu am avut in gand dar nu eram sigur de rezultat

                              Daca poti sa face ceva poze de aproape pentru fata + spate
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Am gasit la un magazin de piese folie imitatie carbon cu latime de 1 metru si am cumparat 1,5 m (atat mai aveau) din care am folosit 0,6 m. Nu scria nimic pe spate deci nu stiu ce marca era dar s-a lipit destul de bine, singurul lucru care mi-a atras atentia a fost pe partea cu lipici ca avea mici santuri.
                                Nu arata foarte bine montata pentru ca am facut mici decupaje la coturi inloc sa incalzesc folia sa se muleze. A fost prima data cand am pus mana sa montez folie, pentru un incepator a iesit destul de bine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google