[Vand] Volt-termometre, Interfete satelit volan pt. Alpine/Sony/Pioneer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost azi cu masina la reprezentanta deoarece am schimbat tot sistemul audio iar interfata pentru Sony s-a integrat perfect. Chiar cei de acolo, electricienii, erau curiosi cat am dat pe ea, de unde am luat-o...cine le face...;). Multumesc pentru interfata, face toti banii!

    Cu stima,
    Alex

    Comment


    • Este gata si interfata pentru modelele de Blaupunkt cu SWC (steering wheel control ) = comenzi configurabile , gen Amsterdam 130 si Adelaide 130.
      Insa singurele comenzi disponibile sunt :
      - volume +
      - volume -
      - source
      - seek up
      - seek down
      - mute
      Mai sunt 2 comenzi (display si power off) care nu-si au locul/rostul pe satelitul de comanda ...
      Pretul pentru aceasta interfata este 120 lei.


      ==============

      Anunt valabil !
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • Nu stiu daca s-a mai discutat (recunosc,nu am avut timp sa caut in tot postul) merge sa conectezi termometrul la senzorul care vine odata cu oglinda de la logan? Daca da, cum?
        Daca nu, se poate face ceva modificare?
        Mersi

        Comment


        • S-a mai discutat ... senzorii folositi de mine sunt "digitali", cel din oglinda este (cred !) "analogic" - de tip termistor. Se poate face, cu ceva efort ... Dar as avea nevoie de un sezor, timp si ... solicitari !
          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

          Comment


          • Multumesc pt răspuns. Daca ai sa faci in viitor, sa ma anunti

            Comment


            • Voi posta aici daca fac.

              ==============

              ================================

              Oferta curenta :

              1.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LCD ALBASTRU, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) CU masca frontala = 120 lei ;
              2.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU , cu 2 senzori de temperatura, CU COMUTARE AUTOMATĂ (temp.ext/temp.int/tensiune) ŞI AVERTIZARE DE POLEI = 110 lei (ca in tutorialul lui Cristi Streulea)
              3.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul ;
              4.Interfata satelit audio pentru BLAUPUNKT (SWC)/ LG / SONY / PIONEER = 120 lei/modul .
              5.Stop frana pulsator, neincasetat = 40 lei ;
              6.Volt-termometru LOGAN II (vezi descrierea in postul 470) = 100 lei cu masca frontala rotunda, neagră complet.
              Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

              Comment


              • Tuturor membrilor acestui forum, familiilor acestora, le urez sa aiba sarbatori pascale frumoase, cu pace, liniste si lumina in case si suflete !
                PAȘTE FERICIT ! HRISTOS A ÃŽNVIAT !
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • Salutari!

                  6.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LCD ROSU NEGATIV, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) , cu MASCA FRONTALĂ INSCRIPŢIONATĂ "TERMO" = 150 lei (dintr-o postare din noiembrie 2014)

                  Mai ai cumva d'astea? Aratau fenomenal!
                  Multumiri

                  Comment


                  • @AlexCuLogan : Intra-adevar, arata foarte bine ... dar pretul nu arata deloc bine : http://www.tme.eu/ro/details/rc1602b...61944a46c1f831
                    35 lei fara TVA si fara transport ...
                    De vreo 4 ori mai scump decat cel albastru, din oferta. Pot face, dar numai la comanda ferma.

                    ===============
                    Ramane valabila oferta :

                    1.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LCD ALBASTRU, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) CU masca frontala = 120 lei ;
                    2.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU , cu 2 senzori de temperatura, CU COMUTARE AUTOMATĂ (temp.ext/temp.int/tensiune) ŞI AVERTIZARE DE POLEI = 110 lei (ca in tutorialul lui Cristi Streulea)
                    3.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul ;
                    4.Interfata satelit audio pentru BLAUPUNKT (SWC)/ LG / SONY / PIONEER = 120 lei/modul .
                    5.Stop frana pulsator, neincasetat = 40 lei ;
                    6.Volt-termometru LOGAN II (vezi descrierea in postul 470) = 100 lei.
                    Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                    Comment


                    • Buna, ai pm de la mine in legatura cu o interfata pentru un pioneer sa o pun pe un duster din 2010. Telefonul meu:0752301100, cum facem?
                      Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                      Comment


                      • Am facut interfata si pentru acest player (http://www.aliexpress.com/item/HEPA-...ck_to_detail_a) ; functioneaza perfect, pot fi setate butoanele satelitului dupa preferinte !

                        =========================

                        Vand :

                        1.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / CLARION / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul
                        2.Interfata satelit audio pentru LG / SONY / PIONEER / BLAUPUNKT (Amsterdam/Adelaide) = 120 lei/modul.
                        3.Interfata satelit audio pentru modelele cu touch-screen (comenzi programabile) nelistate mai sus = 150 lei/modul.
                        4.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LCD ALBASTRU, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) CU masca frontala = 120 lei ;
                        5.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU , cu 2 senzori de temperatura, CU COMUTARE AUTOMATĂ (temp.ext/temp.int/tensiune) ŞI AVERTIZARE DE POLEI = 110 lei (ca in tutorialul lui Cristi Streulea)
                        6.Stop frana pulsator, neincasetat = 40 lei ;
                        7.Volt-termometru LOGAN II (vezi descrierea in postul 470) = 100 lei.
                        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                        Comment


                        • ai idee de ce afiseaza asa.
                          Attached Files

                          Comment


                          • Probabil senzor defect ... Daca il decuplezi, afiseaza 0.0' C ?

                            ================

                            Anunt valabil !
                            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                            Comment


                            • ce tip de senzor este?

                              Comment


                              • Interfata comenzi Kenwood

                                Am luat de la tine, Fratelo, o interfata pentru Kenwood prin martie 2013, functioneaza perfect insa as vrea sa schimb player-ul cu o navigatie tot din marcile la care poti face module sau chiar una
                                China. Trebuie schimbat tot modulul sau imi poti programa un nou Integrat pe are sa il schimb in soclu?
                                Last edited by zxz; 1 July 2015, 09:38.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google