Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Oil inlocuit cu Elf sxr 5w-30; motorul are 15.000
    Deocamdata merge super

    Comment


    • lukoil genesis 5w-40 a folosit cineva?

      Comment


      • Salutare am văzut ca a aparut la emag un ulei elf ,,original renault,, cu siglă renault pe bidon,care o fi diferența față de elful de la Brașov?

        Comment


        • Pune un link sa-l vedem si noi.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Nu reușesc de pe telefon,am să pun link când ajung acasa de pe pc.





            Ce parere aveti de acest elf.Stie cineva unde o fi facut ,ca eu nu am gasit.
            Last edited by bibanu1001; 1 October 2015, 08:08. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Nu l-am văzut pana acum..
              In alta ordine de idei; motul 5w40 e ok?
              Am 64 000 pe un 1.4 MPI si a început sa mânca ulei. Nu scoate fum, eșapamentul e curat. Doar ca îmi scade nivelul la joja cu un sfert in ~7000km.


              Sent from my iPad using Tapatalk

              Comment


              • ce ulei ai avut ? baga elf evo sxr 5w40

                Comment


                • si motul-u simplu, nu 300v, 5w40 incepe sa fie mancat dupa 7 mii de km, exista „marturii” ale utilizatorilor in acest sens

                  de ce nu incerci un 0w40/5w30 mobil 1?

                  Comment


                  • Motulul nu e pentru mpiuri. La a mea cu motul bateau tachetii ca masina de cusut. Bine ca nu faceau si altele tot asa.
                    Oricum un sfert de joja in 7.000 de km e rezonabil. Parfum!

                    Comment


                    • Nu e parfum deloc la 65000km sa-i consume un sfert de joja, chiar si cu regim preponderent turat.

                      La mine in 10-11000 km nu a luat mai mult de 2-300 gr (forjata des)

                      Comment


                      • Adevăru e ca îi dau știi eu 5000 de ture dar nu cred ca asta dăunează prea grav. Sau?
                        Oricum am avut și elf 5w30 pe care îl manca. Motul 8100 am încercat după elf. Un prieten spunea sa încerc 10w40. E recomandabil?

                        Comment


                        • nu. pune elf evo sxr 5w40. nu compara 5w30 cu 5w40.
                          nu zic ca e mult mai bun, ci mai bun pentru 1,4 mpi

                          Comment


                          • Pune Mobil1 0w40 si scapi de indoieli.

                            Comment


                            • Originally posted by snaky_2004 View Post
                              Adevăru e ca îi dau știi eu 5000 de ture dar nu cred ca asta dăunează prea grav. Sau?
                              Oricum am avut și elf 5w30 pe care îl manca. Motul 8100 am încercat după elf. Un prieten spunea sa încerc 10w40. E recomandabil?
                              Nu dauneaza nimic, 5000 rpm e turatie normala la polizor cand vrei sa faci o depasire decenta.

                              Nu baga 10W40 atata timp cat este pe piata 5W40.
                              Oricum, cat timp de la un schimb la altu nu tebuie sa completezi, nu vad nici o problema.

                              Comment


                              • Care e diferenta la Elf 5w40, intre evo 900 NF si evo 900 SXR? Exceptand pretul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google