Service Bun Si Ieftin Sau Tinichigiu Ieftin Si Bun In Bucuresti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Service Bun Si Ieftin Sau Tinichigiu Ieftin Si Bun In Bucuresti

    Salutare!

    Masina mea, Logan 2007, 1.4 berlina, a fost implicata intr-un accident usor (30-35 KM/H) si nu are nimic la directie, motor, partea electrica. Nici aripile nu-s afectate, din lateral nu se cunoaste absolut nimic ca ar fi fost lovita.
    Au fost afectate botul de plastic, armatura, tragerul (foarte usor indoit si am gasit sa-l cumpar si sa-l inlocuiesc cu totul), capota usor indoita de la jumatate, farurile-s crapate si radiatoarele sparte (cel de racire l-am inlocuit deja si masina ruleaza fara probleme). Pe langa acestea, capul de lonjeron dreapta (cel de langa alternator) a fost usor indoit (2-3 cm) deoarece masina celuilalt sofer avea carlig si acesta a lovit fix in acel punct.
    Problema care se pune este ca vreau sa repar capul de lonjeron dreapta. A fost usor strambat spre alternator. De fapt a fost strambat portiunea care uneste capul de lonjeron cu cadrul motor, un fel de banda metalica.
    Am gasit sa cumpar cu 130 de Lei aceasta piesa, asa ca indreptatul iese din discutie.
    Restul pieselor (capota, trager, faruri, radiator aer conditionat, spoiler fata, armatura fata) le-am gasit la preturi foarte avantajoase.
    M-ar interesa sa-mi recomandati un service ieftin si bun sau un tinichigiu ieftin si bun care sa inlocuiasca capul de lonjeron cu piesa mea, sa monteze capota, tragerul, radiatorul de aer conditionat, farurile, spoilerul, proiectoarele.
    Eventual, optional, sa vopseasca capota si spoilerul spate in culoarea masinii.
    Cunoasteti pe cineva? Stiti cumva care-s preturile?
    MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

  • #2
    Ieftin si bun nu exista!
    Si ca sa-ti raspund la intrebare: mergi la un service multi-marca, nu la o reprezentata.
    Sau mergi la nea Caisa in curtea din spatele blocului ca ti-o vopseste el bine, cum altii nu stiu

    Comment


    • #3
      Asta cam asa e...in Romania nu exista decat scump si prost!

      Comment


      • #4
        E foarte pretentios argintiul la culoare. Nu-ti mai iese aceeasi nuanta nici cu vopsea pe calculator , nici in reprezentanta , etc
        Oricum sa alegi un servis multimarca , cu 'cuptor' si vopsitor si tinichigiu bun. In B eu nu-ti pot recomanda...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • #5
          OK, ok, dar vreun nea Caisa stie careva?
          Am intrebat la un service si mi-au raspuns sec: 2500 de Lei!
          Cat?! Le aduc eu piesele, singura chestie mai elaborata e inlocuirea acelui cap de lonjeron. Mi s-a parut nesimtire curata, asa ca am incheiat repede discutia.
          MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

          Comment


          • #6
            Nimeni-nimeni? Sa inteleg ca nu ati lovit niciodata Cazanul?
            MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

            Comment


            • #7
              Ieftin si bun si ..... Asa faceti toti Si la sfarsitul lucrarii " a pai acolo de ce asa, dar nu se mai putea face putin asa ? " Pe bani putini si sa iasa si calitate sa ma ierte Dumnezeu dar cu ce tragere de inima mai poate lucra omul acela daca nu-i convine pretul facut de tine.
              Vorbesc ca si eu sunt in bransa asta si daca am un client care tot trage de pret , eu unu frumos il trimit la alti meseriasi mai ieftini si cum ii iese masina e problema lui.
              Nu putem lucra pe maruntisuri, mai ales sa mai facem si calitate...sa fim seriosi

              Eu unu zic cand e vb de masina ta sau a altuia sa nu mai cautati ieftin si bun! Dispui de anumiti bani cauti calitate , dispui de mai putini bani clar trebuie sa te reorientezi. Un om bun niciodata nu-ti va lucra cu bani putini.
              Succese la cautari
              Sper ca nu te-ai suparat pe mine dar asa ne mai vin si noua clienti cu " ieftin da bun domnule ? " )
              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

              Comment


              • #8
                Originally posted by MARIVS View Post
                Nimeni-nimeni? Sa inteleg ca nu ati lovit niciodata Cazanul?
                sa inteleg ca n-ai primit zilele trecute pe PM nr-ul de tel si zona unde gasesti meseriasul care lucreaza la curte?
                Sau si ala ti s-a parut scump
                ​​​​​​

                Comment


                • #9
                  Salut!
                  Da, am sunat, dar se codea sa imi dea un raspuns si incerca sa ma faca sa cred ca defectul este mult mai mare decat in realitate. Cel putin asa mi s-a parut mie. Degeaba ii explicam ca aripile nu au nimic, motorul nu are nimic-nimic, directia nu are nici macar un grad dereglare, nu bate, nu troncane, nu vibreaza, am adus-o de la Focsani si am mers cu 90-100 fara nici o problema, intra usor in toate vitezele... I-am zis ca acel cap de lonjeron e f usor deformat pt ca cel pe care l-am lovit din spate la 30 km/h avea carlig si a lovit fix in capul de lonjeron. Ii aduc eu piesa noua, el doar sa o dea jos pe cea veche si sa o puna pe cea buna.
                  1100 pentru o indreptare de 2 cm mi se pare enorm.
                  MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                  Comment


                  • #10
                    Imi poate recomanda careva un service care sa aiba si tinichigerie/vopsitorie, dar si mecanica? Preferabil sector 3 sa fie. Va multumesc !

                    Comment


                    • #11
                      O parere despre Service Titan? Cel de vis-a-vis de Auchan Pallady. Sunt de incredere? Lucreaza bine? Multumesc.

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by tridentus View Post
                        Imi poate recomanda careva un service care sa aiba si tinichigerie/vopsitorie, dar si mecanica? Preferabil sector 3 sa fie. Va multumesc !
                        Autoporand. ii gasesti pe net. Sector 3. http://autoporand.ro/. Baieti de treaba, lucreaza bine, amabili etc.
                        Auto Porand - service auto Alfa Romeo, Audi, BMW, Chevrolet, Dacia, Daewoo, Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes-Benz, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Seat, Skoda, Suzuki, Toyota, Volvo, VW din Sector 3, Brasov: adresa, telefon, program service, specializari.

                        Scuze, abia acum am vazut data la care ai scris.
                        Last edited by Fanez; 6 October 2015, 16:07.

                        Comment


                        • #13
                          Azi ma duc sa-mi iau masina de la ei si o sa pun poze. Preturile se negociaza la fata locului, nu sunt batute in cuie.

                          Originally posted by Acidu View Post
                          O parere despre Service Titan? Cel de vis-a-vis de Auchan Pallady. Sunt de incredere? Lucreaza bine? Multumesc.
                          La service Titan ma gandeam sa merg dupa ce i-am gasit pe net dar n-am mai fost ca am avut ocazia sa ajung la Autoporand (intamplator). Cei de aici au preturi convenabile si negociabile. Am vazut ca lucreaza destul de bine.
                          Last edited by Fanez; 8 October 2015, 13:53. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            Dupa cum spuneam am revenit cu poze. Exemplu de reparatie (la tinichigerie ma refer).
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              Si cat te-a dus pana la urma ?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google