Solutie Navigatie 2DIN Pentru Dacia Logan /Sandero /Duster

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sal

    colegi, nu vreau sa creez polemici, am achizitionat rama DVD 2 din pentru Ph1, exterior aparent la fel ca si calitate cu cea originala, am pus un DVD Alpine w205 2DIN, sunt foarte dezamagit de rama aceasta, domnilor cand puneti in vanzare ceva, asigurati si suportul logistic pentru montaj si eventualele accesorii, inauntru a fost taiat, pe lateral clipsurile le am pus de pe rama originala, dar la mijloc evident neavand in interior o sustinere ferma, da sa iasa clemele, facand o ''burta'' , ramane sa construiesc acel ''schelet'' , cine a mai montat il rog daca nu e secret de stat sa ma lumineze si pe mine, oricum momentan foarte dezamagit de rama aceasta (cea nemodificata )

    Comment


    • Soluție Navigație 2DIN (Edonav E100) montata de mine pe Logan ph1

      Originally posted by Mindrunner View Post
      Asa cum scrie si in titlu, oferim solutie Multimedia 2DIN cu navigatie pentru bordure de Dacia.
      Se poate instala pe Dacia Logan MCV, Sandero si Duster.
      Unitatea este modelul AS8101 de la Audiosources.
      Instalarea navigatiei se face in atelierul propiu (Bucuresti) si consta in integrarea unitatii in bord, inlocuirea ramei originale cu cea customizata de noi.

      Descriere Unitate AS8101 :
      *DVD player integrat, reda si Divx /Xvid /MP3/ VCD /CDA /JPG
      *Slot Multimedia microSD (accepta SDHC pana la 64GB) – reda Divx/ Xvid MP3/ VCD JPG
      *Port USB (pe spate) cu prelungitor – reda aceleasi formate ca slotul SD
      *Port Ipod (pe spate) cu prelungitor
      *Radio RDS
      *Carkit bluetooth cu functie A2DP
      Navigatie GPS cu MCU Atlas V la 533MHz si windows CE6.0- Ruleaza IGO sau orice aplicatie compatibila WinCE.
      Functie Navi Over Audio la GPS- nu se intrerupe coloana sonora din dual zone
      Rezolutie ecran TFT 800x480
      Intrari / Iesiri dedicate , etc, etc.

      Aici gasiti specificatia completa a Navigatiei 2DIN Dacia


      Pretul pachetului complet este de 1599RON si include Navgiatia 2DIN cu toate accesoriile, rama customizata si instalarea.
      Vom pastra rama de pe masina la care se face instalarea.

      Pentru cei care doresc aceesorii:
      Camera video rear: 120RON
      Tuner TV Digital DVB-T HD (mpeg4) 2 antene (receptie la 200KM/h) :450RON

      Produsele sunt noi si beneficiaza de garantie 12luni.

      Mai multe poze cu aparate instalate gasiti Aici.



      Cristian
      0726115644
      D.nle Cristian Mindrunner Va trimit (5 poze) cu Soluție Navigație 2DIN Model (Edonav E100 și Rama adaptoare) montată personal de mine pe Dacia logan ph1 modificat în ph2 Aștept o părere de la dvs. dacă vă place adaptarea și montarea acesteia? Cu stima, Constanta.
      Attached Files

      Comment


      • @Ryky15
        Da jos bullbar-ul acela, ca nu e Duster. Si vopseste-i barele.

        Comment


        • Originally posted by Ryky15 View Post
          D.nle Cristian Mindrunner Va trimit (5 poze) cu Soluție Navigație 2DIN Model (Edonav E100 și Rama adaptoare) montată personal de mine pe Dacia logan ph1 modificat în ph2 Aștept o părere de la dvs. dacă vă place adaptarea și montarea acesteia? Cu stima, Constanta.
          Sincer n-am inteles nimic...cum adica ph1 modificat in ph2??? Tot ce vad in poze este un aparat 2 din montat pe o rama de ph1 si montat intr-un bord de ph1 . Poate bullbar-ul v-a dus in eroare si traiti cu impresia ca sunteti in poseie de ph2/duster
          Si daca dvs. va place, nu prea are importanta ce zice restul lumii.

          Originally posted by adyxzz View Post
          colegi, nu vreau sa creez polemici, am achizitionat rama DVD 2 din pentru Ph1, exterior aparent la fel ca si calitate cu cea originala, am pus un DVD Alpine w205 2DIN, sunt foarte dezamagit de rama aceasta, domnilor cand puneti in vanzare ceva, asigurati si suportul logistic pentru montaj si eventualele accesorii, inauntru a fost taiat, pe lateral clipsurile le am pus de pe rama originala, dar la mijloc evident neavand in interior o sustinere ferma, da sa iasa clemele, facand o ''burta'' , ramane sa construiesc acel ''schelet'' , cine a mai montat il rog daca nu e secret de stat sa ma lumineze si pe mine, oricum momentan foarte dezamagit de rama aceasta (cea nemodificata )

          Tot nu inteleg de ce sunteti dezamagit de rama? Este cumva dintr-un material prost? se cojeste vopseaua? Se rupe sau este prea rigida?
          Ca montajul nu s-a facut cum trebuie nu tine de calitatea ramei!
          Normal ca se taie din consola masinii atata timp cat nu a fost gandita initial ca 2DIN.
          Last edited by Mindrunner; 28 May 2015, 13:58. Reason: Automerged Doublepost
          Navigatii dedicate Dacia Logan ph1 / ph2

          Comment


          • Salut. De cand am pus navigatia a facut figuri touch-screen-ul. Acum nu mai merge deloc. Te-am tot sunat, mi-ai zis sa tai din rama, am taiat din rama de a luat-o dracii. Te-am sunat acu vreo 2-3 saptamani, nu iti suna telefonul, ti-am trimis mesaj, am primit raport de stare cu mesaj primit la tine. Ce/cum facem?
            http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

            Comment


            • Dragii mei , acest proiect a fost furat (copiat) in totalitate de" Mindrunner" cu ajutorul chinezilor , adica atat rama cat si sistemul de prindere(acele tablite de prindere) in afara modalitatii de prindere in bord. Eu sunt acela care a elaborat tot acest proiect de la zero,si care am modificat ramele la inceput ,pana cand am inceput sa le torn din acea rasina care nu s-a dovedit o solutie prea buna pentru cei ce doreau sa scoata rama in fiecare saptamana fara sa stie cum sa o faca, si in fine pana am ales solutia modificarii prin sudura cu ABS.
              concluzia este ca daca se stie ce si cum sa se decupeze in bord si cum sa se prinda acele tablite totul iese perfect , la linie. Cred ca sunt o multime de utilizatori care pot sa confirme acest lucru.

              In poza este o navigatie cu ecran 7'' (nu 6,2") cu rama modificata.
              Attached Files

              Comment


              • rama aceea customizata este cea mai mare prostie, a mea a crapat la 2 saptamani,find nevoit sa mi cumpar originala ,asa este cand te uiti la 50lei !!!chitrosenia se plateste!
                http://www.loganclub.ro/forum/polish...-t43640p4.html

                Comment


                • asa ceva???

                  ???navi original dacia....
                  Attached Files
                  Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                  Comment


                  • Salut

                    Salut,sunt baiatul din Craiova care am comandat la voi o rama 2din ptr ph1.Deci,am primit,rama,am achitat curierului cei 250 de roni,intru cu ea in camera si surpriza,nu intra aparatul in locasul decupat????????Iau repede o rigla si o masor,ar trebui sa aibe178/102mm,conform cu specificatiile dvs,afisate aici pe site,dar surpriza,NU ARE.E cu vreo 2 mm mai mica pa fiecare laterala.Mi ati trimis o rama mai mica .Am programare dupa revelion la montatorul dvs. din Craiova,poate sunt eu nebun si poate intra dar nu vad cum,dar oricum nu voi accepta sa fie luata la pila sau mai stiu eu ce alte improvizatii.Daca avea 178/102mm,ar fii intrat la fix,dar nu are........de ce e a mea mai mica si de ce arata altfel,are asa doua profile care ar putea fii taiate ma gandesc,dar nu stiu astept sa vad ce zice baiatul care urmeaza sa o monteze.........pana atunci sunt sceptic si dezamagit.

                    Comment


                    • Tvstar1, asa ceva as vrea si eu

                      Comment


                      • salut,este destul de greu daca nu esti priceput la bricolaj.
                        Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                        Comment


                        • salut,m-am gandit sa pun aceste flmulete,https://youtu.be/_J33EwAVfbk
                          https://www.youtube.com/watch?v=1IbD...ature=youtu.be
                          Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                          Comment


                          • la ce preturi au navigatiile oferite de dacia sau midrunner, eu am ales sa-mi iau navigatie 1 DIN, cu android. Bate orice, avand in vedere ca pot folosi orice soft, nu doar igo.

                            Comment


                            • Dvd original logan

                              Salut! doresc o rama ptr.ph1 la care sa se potriveasca navigatia originala logan ph2,si sugestii inlocuire/ mutare butoane!
                              Multumesc

                              Comment


                              • https://goo.gl/images/mrFP36 daca are cineva asa ceva astept sa ma contacteze este cel mai estetic si cel mai usor de montay

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google