Cum Ne Reglam Instalatia GPL?Cu Ce Softuri?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite Zenit :http://www.forum.agcentrum.pl/viewforum.php?f=19

    Comment


    • salut,dupa ce am petrecut cateva ore citind cele 80 si ceva de pagini,am ajuns la concluzia ca tre' sa maresc dusele,de la 1.75 la 2.motorul de pasat fiind un mare gurmand si citind ca aceste la un calibraj normal ar consuma undeva la 9 extraurban si 12 urbam,am procedat conform celor citite. acum ramane de vazut daca consumul este cel asteptat.atasez cateva foto.daca cineva poate sa imi zica faca am procedat bn...[/QUOTE]

      salut.dupa ultima recalibrare situatia sa imbunatatit enom,masina trage si nu se mai gatuie,pun diagnoza si surpriza,linia verde intre 7 si 12 ms cu mult mai jos decat cea pe benzina(nu am printscreen) adica amestec sarac,mentionez ca trage de rupe si nu se plafineaza nici la 6000 de ture.trag o concluzie,poate ma corectati daca gresesc,probleme cu sonda lambda.sa o las asa sau risc sa patesc ceva? multumesc

      arata ceva ca in foto,linia rosieb1 - Copy.jpg
      Last edited by alzarqawi; 11 March 2016, 08:12.

      Comment


      • Ai check-ul aprins?
        Dacă citeai manualul, și topicul, găseai o frază de genul "în aceleași condiții... "...
        Ce ai tu acolo e din altă poveste. Compari mere din iunie cu cele din septembrie cu un an în urmă și te întrebi de ce nu sunt dulci...
        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

        Comment


        • Originally posted by moog View Post
          Ai check-ul aprins?
          Dacă citeai manualul, și topicul, găseai o frază de genul "în aceleași condiții... "...
          Ce ai tu acolo e din altă poveste. Compari mere din iunie cu cele din septembrie cu un an în urmă și te întrebi de ce nu sunt dulci...
          salut,masina nu are martor de check,asa vin din constrictie, eroare de sonda lambda am constatato cu testerul,imposibilitatea mea de a suprapune cele doua grafice ma dispera!!! concret ce pot face?sa fie oare sonda?...altceva...nu stiu ce sa mai cred.peste 2 luni tre sa fac un drum de 6000 km si ma gandesc sa nu patesc ceva...te rog ajutama!!!

          Comment


          • Stergi erorile ,mergi pe benzina 2-3 zile ,verifici iar daca ai erori (daca ai te legi de sonde/senzori)daca nu ai erori sterge hartile benzina/gaz si colecteaza iar hartile pe benzina prima data apoi pe gaz IN ACELEASI CONDITII de trafic si rapoarte de viteza si in proporti egale de km,daca harta de gaz nu se aseaza pe cea de benzina o corectezi pana se deseneaza paralel pe cea de benzina.
            Daca masina nu functioneaza in parametri pe benzina nu va functiona nici pe gaz si nu se va putea face reglaje corecte
            Last edited by matache2000; 12 March 2016, 16:37.

            Comment


            • De ce nu suni?
              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

              Comment


              • io nu inteleg cum dracu toti aveti presiunea in reductor pana in 1,2 si plecare din 1,2 1,3 pe multiplicator, iar eu daca reduc la 1,2 presiunea am pe multiplicator plecare din 1.6.
                Jur ca ma gandesc sa cumpar un kit de membrane pt reductor si sa-l desfac. Deja chiar imi este ciuda.
                Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                Comment


                • Ce duze ai la injectoare ?
                  La ce spui tu ai duze prea mici pentru motorul tau,nu are treaba reductorul.

                  Comment


                  • am rampa hanna black. Am luat-o de la moog, din cate stiu la alea duzele ar fi de 2.
                    am presiunea pe reductor de 1,56 si asa abia am pe multiplicator 1.4
                    Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                    Comment


                    • Presiunea este mare ,cred ca ar trebui duze de 2,2-2,3 sa scada multiplicatorul dar mai bine il suni pe MOOG el stie mai bine.
                      La noi gazul este foarte prost si atunci trebuie marita presiunea sau marite duzele
                      Last edited by matache2000; 12 March 2016, 19:28.

                      Comment


                      • Aia o sa fac, dar momentan nu ma pot atinge de masina.
                        Artificial intelligence is no match for natural stupidity.

                        Comment


                        • licenta plusmax 2010

                          Salut,

                          Ma poate ajuta cineva cu o licenta pentru plusmax 2010.

                          user code
                          056FF3FCFF236191B83BC535964AB130D4DB91EE23A4ACE2C8 30E1B039DEF40D

                          unlock code
                          CF6CD763

                          Multumesc mult!

                          Comment


                          • Și de ce ai vrea sa scazi multiplicatorul?
                            De ce crezi ca la alții e bine?
                            Cine are nelămuriri poate sa sune.. Ca și până acum răspundem "cititorilor"...
                            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                            Comment


                            • Pentru MOOG si MATACHE2000, ce parere aveti de setarile pentru Prius?
                              Attached Files
                              Last edited by allyn31; 13 March 2016, 10:46.

                              Comment


                              • viorelvacarus 997A76A7
                                which data you read are on the nameplate GPL ECU?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google