MCV II Laureate AbC

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Inca o suma rotuna, se apropie si revizia de 40.000km si concediu.

    Am si eu nevoie de ceva informatii referitor la un traseu Romania _Grecia (Riviera Olimpului) am consultat diverse simulatoare de ruta,sincer majoritate imi arata iesirea din tara pe la Magurele !? si nu prin Ruse.
    Eventual ceva detalii despre drum !
    Attached Files
    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

    Comment


    • Eu unul ti-as recomanda sa mergi prin Serbia - Macedonia. E mult mai ok ca si drum si siguranta.

      Comment


      • Adica, la ce te referi,cand spui asta ?
        Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

        Comment


        • Pana in Drobeta Turnu Severin ai de mers 340km, dar apoi ai autostrada pana la intrarea in statiune in Grecia.

          Pe drum nu o sa ai probleme cu politia si spaga de rigoare, se circula foarte ok si civilizat. La intoarcere ai si duty free in Macedonia cu preturi foarte ok(mai ales daca esti fumator)

          Comment


          • Mersi de informatie, dar nu cred ca este chiar OK pentru mine vorbind de distanta,cost,durata! Acum am vorbit si cu alte persoane care fac BG destul de des si nu au avut probleme cu Politia, atat timp cat nu au depasit limita de viteza

            Ruta 1 furnizata de agentia de turism 763 km
            Ruta 2 furnizata de tine (342+469+273=1084 km + cca 13ore de condus ) mai de graba pe la Vidin decat Turnu S.
            Attached Files
            Last edited by bobbyred; 3 February 2016, 18:55.
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • Pe acest topic am vazut tot felul de propuneri si chiar am deschis sezonul 2016:
              Voi alege intre ruta ruse-sofia-kulata-velika sau ruse-makaza-velika (ultima incepe sa ma atraga mai mult). Pana la vara mai adun informatii.

              ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

              Comment


              • mersi de informare !

                am sa il urmaresc sigur
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Originally posted by bogdan_cj View Post
                  Poti da detalii legate de schimbarea proiectoarelor te rog? Vei monta proiectoare de logan ph1? In zona unde circul eu de obicei(Cluj-Medias-Sighisoara) de multe ori e ceata foarte deasa si am impresia ca proiectoarele din fabrica nu prea ajuta cu nimic.
                  Merita proiectoarele logan1 în detrimentul celor logan2. Le-am montat și eu în toamna și mi-au fost de mare ajutor pe ceata, iarna asta.

                  Comment


                  • Deoarece am observat ca cel putin prima tura a stergatoarelor fata + spate (aici chiar am obs.ceva zgarieturi fine pe luneta dupa montarea foliei) se face pe "uscat" am documentat putin problema si am gasit rezolvarea ei:
                    Instalare unei supape de sens pe fiecare circuit in cazul meu,(fata + spate,iesire dubla pompita stop gel) pe traseul de apa catre stropitoare.
                    Aceste supape le-am gasit la Mitsubishi (pentru fata),respectiv Toyota (pentru spate).

                    Piesele ajung in 5 zile, revin cu poze
                    Last edited by bobbyred; 28 February 2016, 04:39.
                    Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                    Comment


                    • Gata au sosit jucariile, deja sunt montate pe masina si chiar am scapat de "tura pe gol"
                      Pentru cine doreste codul celor doua repere este :

                      Toyota - 85321-26020 ( este montat pe spate,merge si pe fata)
                      Mitsubishi - m850641 ( este montat pe fata )

                      Total investitie 28.50 ron
                      Attached Files
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Si acum sa inteleg ca atunci cand vrei sa speli parbrizul/luneta, stergatoarele nu mai fac o cursa fara solutie pe parbriz (mai ales cel de pe luneta), nu? Un link de unde le-ai cumparat se poate? Sau un PM? Mersi!

                        Edit: Acum am citit ca le-ai gasit la reprezentante Mersi!
                        Last edited by Crs. Sandel; 18 March 2016, 10:51.

                        Comment


                        • Se poate folosi asta
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                            Si acum sa inteleg ca atunci cand vrei sa speli parbrizul/luneta, stergatoarele nu mai fac o cursa fara solutie pe parbriz (mai ales cel de pe luneta), nu? Un link de unde le-ai cumparat se poate? Sau un PM? Mersi!

                            Edit: Acum am citit ca le-ai gasit la reprezentante Mersi!
                            Exact, acum numai "merg pe uscat"

                            Torq

                            Mersi de pont!
                            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                            Comment


                            • Ne-am pregatit si de a-II-a revizie, programare am joi la Simpotran, am optat pentru acest service in urma studierii ofertelor de pret primite si de la restul din Buc.
                              603 ron la care se adauga reducerea Dacia 10 %.
                              Filtrul de habitaclu am cumparat unul cu carbon activ,plus spray igienizare ac.


                              Astazi daca tot a fost cald mi-am facut "curaj"si am schimbat si placutele de frana care au tinut fix 22.000km,inca 4-5mm si ajung la fier. Total 138 ron placute frana OEM plus 35 minute de munca.
                              Pozele diseara!
                              Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                              Comment


                              • Gata si revizia a-II-a, 591 ron cu disc.10% My Dacia,filtrul de habitaclu + spray igienizare Ac am venit eu cu ele la sacosa.

                                Ulei Elf 5w30 Dpf - 253 ron - 10 %
                                Filtru de ulei - 57 ron - 10 %
                                Filtru de aer - 75 ron - 10 %
                                Filtru motorina - 88 ron
                                Saiba buson - Bonus

                                Manopera - 130 ron (au facturat 1 ora )
                                Manopera igienizare-diferenta

                                Au rezolvat si problema cu scaunul din Dr.fata ,mai exact agata la culisare,plus deschis comanda pentru schimbat IAR planseu fals pedalier sofer, polita spate dr.geam.
                                Last edited by bobbyred; 31 March 2016, 14:05.
                                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google