Camere Pentru Mers Inapoi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Camere Pentru Mers Inapoi

    As vrea sa discutam putin despre camerele de mers inapoi. Ce recomandati/folositi si sa dati putine detalii despre ele. Ma bate gandu sa montez si eu si nu stiu ce sa aleg.
    Aceasta mi-a atras atentia. Ce parere aveti?

    Specificatii tehnice :
    Sistem: CCD
    Semnal: NTSC/PAL
    Rezolutie:628 x 586 p / 510 x 492 p
    Unghi de filmare: 170°
    Unghi de filmare orizontal: 90°
    Protectie: IP 68
    Balans de alb: Automat
    Consum: 90 mA
    Alimentare: DC 12V
    Iluminare minima: 0.2 lux
    Temperatura de functionare: -20°C ~ +70°C, RH 95% MAX
    Temperatura de depozitare: -40°C ~ +100°C, RH 95% MAX
    Sistem sincronizare: Intern
    Culoare: Negru
    Night Vision: 0-5m
    Linii de ghidat: DA
    Material: Aluminiu

    Pachetul contine:
    1x camera mers inapoi
    1x cablu alimentare: 1.5m
    1x Cablu video: 6m
    Attached Files
    MY CLA

  • #2
    Salut. La ce pret sunt?

    Comment


    • #3
      Modelul din poze este 85 lei.
      MY CLA

      Comment


      • #4
        Fiindca nu-mi place sa dau gauri, am ales asa ceva. O am de aproape un an ; functioneaza ireprosabil, este foarte utila -pentru mine- mai ales noaptea si in spatii de parcare mici.
        Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

        Comment


        • #5
          Si la ce ai conectat-o Fratello?
          MY CLA

          Comment


          • #6
            La o oglinda cu display de 4.3 " (montata peste cea originala).
            Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

            Comment


            • #7
              Am vazut si eu oglinzi deastea, dar eu caut o alta modalitate ca am oglinda heliomata in interior si nu as renunta la ea. Caut un loc pentru display sau sa il integrez cumva.
              MY CLA

              Comment


              • #8
                Mai e o varianta...
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • #9
                  Misto asta cu parasolarul dar cred ca m-ar deranja sa rabatez mereu parasolarul, tot aia cu oglinda e mai buna (din pct. meu de vedere). Ai vreo recomandare pentru oglinda?

                  Comment


                  • #10
                    E interesant parsolarul ce-i drept.
                    Eu am gasit monitor ca si cel din poza la un pret bun, dar ma gandesc unde l-as putea monta sa arate bine.
                    Attached Files
                    MY CLA

                    Comment


                    • #11
                      O unitate DVD/Navi 2DIN poate primi si semnal de la camera. O solutie mai eleganta ca asta nu vad.

                      Urasc chesiile agatate prin masina, cu fire atarnate peste tot, cu zgomote si zdranganiturile aferente. Urasc zecile de prelungitoare de prize de bricheta, incarcate cu tot felul de bazaconii : statii radio, gps, camera, incarcatoare pt telefoanele intregii familii, frigider, etc.

                      Exista lampa de numar de inmatriculare, dedicata pt Logan, care are atasata o camera de mers inapoi. E ceva mai elegant de atat?
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        De acord dar o unitate 2DIN pe ph1 e destul de costisitor de montat.

                        Exista lampa de nr. ptr. ph1 care are camera atasata?

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by PRESTIGE View Post
                          As vrea sa discutam putin despre camerele de mers inapoi. Ce recomandati/folositi si sa dati putine detalii despre ele. Ma bate gandu sa montez si eu si nu stiu ce sa aleg.
                          Aceasta mi-a atras atentia. Ce parere aveti?

                          Specificatii tehnice :
                          Sistem: CCD
                          Semnal: NTSC/PAL
                          Rezolutie:628 x 586 p / 510 x 492 p
                          Unghi de filmare: 170°
                          Unghi de filmare orizontal: 90°
                          Protectie: IP 68
                          Balans de alb: Automat
                          Consum: 90 mA
                          Alimentare: DC 12V
                          Iluminare minima: 0.2 lux
                          Temperatura de functionare: -20°C ~ +70°C, RH 95% MAX
                          Temperatura de depozitare: -40°C ~ +100°C, RH 95% MAX
                          Sistem sincronizare: Intern
                          Culoare: Negru
                          Night Vision: 0-5m
                          Linii de ghidat: DA
                          Material: Aluminiu

                          Pachetul contine:
                          1x camera mers inapoi
                          1x cablu alimentare: 1.5m
                          1x Cablu video: 6m

                          In primul rand : vrei una neagra, asezata intr-un loc discret, cumva langa lampa de numar. Asta argintie numai discreta nu e.

                          In al doilea rand : daca aia la 85 lei e din aluminiu, eu o maninc. Aia e o camera cumparata de pe ebay/amazon cu max 10 dolari cu tot cu transport, chinezarie ordinara din plastic la fel de ordinar.

                          Originally posted by Cromatic View Post
                          De acord dar o unitate 2DIN pe ph1 e destul de costisitor de montat.

                          Exista lampa de nr. ptr. ph1 care are camera atasata?

                          Daca si unitatea OE Dacia este scumpa... Sincer, decat sa ai parasolar de-ala oribil cu display pe el, care nu se mai inchide dupa o perioada, care presupune sa suporti tot felul de scartaituri - ca e fcut din plastic mizer .... nu mai bine faci un efort si pui 2DIN?

                          Da, exista asa ceva - lampa de numar cu camera pe ea. Tot chinezarie, dar macar e mai apropiata de adevar

                          Asa, la prima strigare : http://www.ebay.com/itm/B1101-CAR-RE...gAAOSwGzlTuCaJ

                          Sau neagra http://www.ebay.com/itm/CCD-Car-Reve...3D321461792450
                          Last edited by dsign; 29 March 2016, 22:46. Reason: Automerged Doublepost
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            1. Întâi alegi pe ce afisezi (cel mai probabil NTSC), apoi alegi camera(evident tot NTSC).
                            2. Subscriu la ceea ce a scris Dsign - discret.
                            2.1 aia e o cameră cunoscută ca C419, și da de la 100 în sus e metalică, dar are niște unghiuri mai speciale
                            3. linkurile puse de Dsign prima e ok, dar ledurile sunt de kko(se vede de ce la prima folosire noaptea)
                            3.1 cea neagră e de Nissan trebuie soclu dedicat NU merge cel original
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • #15
                              Lampile sunt la fel, insa se potrivesc direct pe PH2, care are soclu detasabil pt bec W5W. La PH1 trebuie eliminata mufa si pus in locul ei un soclu de W5W, lucru care nu e greu de facut, mai ales ca socluri de W5W (la fel ca ala de la semnalizarea de pe aripa) se gasesc pe toate drumurile.

                              Ssubscriu, ledurile alea nu au nici un rol, sunt acolo doar de efect, se ard imediat. In mod normal acolo trebuiau sa fie ceva infrarosu.
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google