Cd-player Daewoo AGC-1220RF

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cu grija
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Stiti cumva de unde as i putea lua mufa pentru comanda volan satelit pentru modelul acesta. Multumesc!

      Comment


      • Am achizitionat si eu un player de asta. Maine imi vine si microfonul cu instalatia electrica aferenta. Intrebarea mea este: unde pun microfonul?! La cele care il au montat de fabrica unde e pus?! Eu ma gandesc sa.l pozitionez pe capitonajul tavanului, in fata plafonierei, catre interior. L.as fi pus catre parbriz, dar acolo am suportul de ochelari.
        My ride

        Comment


        • Nu se mai aprind luminile la player cand aprind pozitia sau farurile. Care ar putea sa fie cauza?!. Au mers. Zilele trecute am montat microfonul si acum seara am observat ca nu mai merg luminile. Vre.o idee?!

          Am rezolvat. Am scos mufele si am impins pinii...probabil era un contact imperfect
          Last edited by Mr.Sebi; 5 May 2016, 20:50. Reason: Automerged Doublepost
          My ride

          Comment


          • Salutare !

            M-am lovit de o problema , poate are cineva vreo idee .
            Logan II , mp3 original cu bluetooth si consola din spatele volanului toate din fabrica.
            Acum 3 zile am facut hard reset la telefon. Din acel moment nu mai pot raspunde , in masina din butonul dedicat ,de pe consola , la un apel primit . Toate celelalte functii sunt ok. Pot vorbi la telefon , prin bluetooth-ul masinii ,doar daca raspund din telefon. Pentru a incheia convorbirea pot folosi butonul dedicat de pe consola , exact acelasi care nu functioneaza pentru a raspunde. Butonul functioneaza ok si pentru functia "MUTE" .
            USB ok.
            Radio ok.
            Sunet ok.
            Setari funtionale ok.
            MP3 importa din telefon agenda , registru apeluri ,etc. Reda si continutul audio din telefon.


            Am facut "pair" dupa resetare teleon.Nimic. Nu pot raspunde.

            Exista optiunea "hard reset" si la MP3 , altundeva decat in setarile standard? Am intrat si in meniul "5 sec. apasata tasta SET " . Nici aici nimic de ajutor .Inca nu sunt convins ca problema este la MP3-ul masinii. Poate e din telefon ?!
            Am reverificat si setarile telefonului .Nici aici ceva suspect .

            Orice idee ,sugestie e binevenita.
            Mersi !
            Stima.

            Comment


            • Posibil sa fi sters acel reset vreun protocol specific pentru Bluetooth.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • Mersi pentru raspuns @prometheus.

                Am rezolvat .
                Am mers in masina si cu telefonul sotiei . Cu acesta functiona. Asadar , problema era in telefonul meu.
                Am "lins" comparativ toate aplicatiile instalate sau nu din ambele telefoane(android).
                In al meu era dezactivat "google talkback".
                L-am activat si ....evrika !
                Functioneaza.

                Duminica faina !

                Comment


                • Caut si eu acest model ... daca ma poate ajuta cineva raman dator.

                  Comment


                  • salut am schimbat bateria si imi cere codul la radio pot sa il aflu fara sa ma duc in servis

                    Comment


                    • Imi pare rau ,dar se poate afla codul de pe acest site doar daca esti user inregistrat de minim 6 luni + minim 10 postari.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Sal im i poate spune și mie cineva ce fel de comanda audio se potrivește la cd player daewoo agc 1220 rf

                        Comment


                        • Orice model de la Renault/Dacia, dar de preferat cel oval, cu buton separat de mute. Nu conteaza inscriptionarile de pe satelit ... sunt irelevante.
                          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                          Comment


                          • am asa ce va dar nu se potriveste
                            Attached Files

                            Comment


                            • Cred ca asa ceva ar fi ideala sar potrivi??asa arata si spatele cd plaerului
                              Attached Files

                              Comment


                              • Repet : se potriveste orice satelit de Renault, de preferat acest model oval, care se potiveste la fix in suportul existent pe coloana volan ! Bineinteles, cu mufa adecvata modelului de player. In atasament : corespondenta firelor.
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google