Montare Modul Inchidere Centralizata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am montat modulul! a mers din prima. multumesc danielliviu pentru schema. singurul inconvenient este ca daca o descui si nu deschid nicio usa nu se incuie singura( cum face daca folosesc cheia originala).

    Comment


    • pai da, nu se autoincuie pentru ca acel modul al tau(ca si toate alarmele aftermarket), actioneaza in paralel cu butonul de pe consola centrala...
      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

      Comment


      • De obicei toate modulele de închidere centralizată și/sau alarmă dispun de funcția autorearmare(mașina e încuiată o descui dar nu deschizi nicio ușă xx secunde se autoîncuie).

        Faptul că acest modul acționează sau nu paralel cu butonul de pe consolă e fix pix, 99% acest modul nu are funcția autorearmare
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Cum sa se gandeasca chinezii la toate detaliile...
          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

          Comment


          • Inchiderile centralizate montate ulterior nu au rearmare automata pentru ca nu au de unde sa stie daca a fostdeschisa vreo usa.
            GL-22-TOF

            Comment


            • Salut! am inchidere centralizata pe cheie la logan 2006 cu cheie originala dar nu am sirena! se poate atasa? unde ii pot face legatura? multumesc anticipat!

              Comment


              • Ce treaba are inchiderea centralizata cu sirena? Cred ca vroiai sa spui ca nu ai sistem de alarma care sa se activeze la inchiderea masinii. Alarma se poate monta. Fie cu telecomanda, fie cu activare din cheia masinii.

                Comment


                • Are un prieten un logan la dezmembrat, care are închidere centralizată cu buton pe cheie. Ce trebuie sa demontez de pe mașina asta, sa montez la a mea, care are închidere centralizată simpla?

                  Are un prieten un logan la dezmembrat, care are închidere centralizată cu buton pe cheie. Ce trebuie sa demontez de pe mașina asta, sa montez la a mea, care are închidere centralizată simpla?
                  Last edited by omide; 12 September 2017, 17:11. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Treaba nu e deloc simplă mai ales dacă nu te pricepi la electrice. Cel mai ok e să mergi cineva care chiar știe meserie. Nu sunt sigur dar e posibil să nu fie doar parte electrică, ci și de modificat ceva prin setările de Computer
                    .

                    Comment


                    • Salut
                      Pe masina s-a montat o inchidere centralizata aftermaket care a functioneaza, mai putin telecomenzile de la cazaturi.
                      Am achizitionat o Inchidere centralizata PNI 288 cu telecomanda, cum se lega?
                      Sa functioneze doar inchiderea din telecomanda.

                      la inchiderea veche folosesc firele
                      1. maro nu il flosesc (semnalizare)
                      2. alb nu il folosesc (semnalizare)
                      3. maro nu stiu unde se leaga
                      4. alb nu stiu unde se leaga
                      5. verde inchis
                      6. albastru dechis
                      7. negru masa
                      8. rosu + 12v


                      schema veche

                      inchiderea noua

                      1.portocaliu masa il leg cu negru
                      2.alb il leg cu verde
                      3.galben + 12v
                      4.portocaliu/negru masa
                      5.alb/negru la albastru
                      6.galben negru +12



                      unde leg direle maro si alb din actuarul cu 5 fire?
                      Multumesc

                      Comment


                      • Salut,
                        Am un Logan care, pe langa inchiderea centralizata are o alarma Hornet 740. Alarma functioneaza doar de pe telecomanda ei, daca descui masina din telecomanda ei, nu se dezarmeaza si alarma. Asa ca am achizitionat un modul de inchidere centralizata cu telecomanda tip cheie de logan.
                        Cum pot conecta aceasta inchidere astfel incat sa armeze/dezarmeze si alarma? Se poate face acest lucru?
                        Multumesc.

                        Comment


                        • Nu ai cumparat ce trebuie. Trebuia sa iei o alarma auto care sa permita activarea / dezactivarea din cheia masinii. Sistemul de alarma de pe masina ta nu permite armarea / dezarmarea decat din telecomanda proprie.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google