Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Pavel a pierdut acum 2 zile la BCR Open, acum sa vedem ce face Hanescu azi la 14:00. Am fost in fiecare zi la Open, dar azi nu pot ajunge. Maine o sa fie finala si un meci demonstrativ, poate pun si ceva poze facute acolo, pentru cei care nu au ajuns sau nu au vrut sa dea atatia bani pe bilet.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #17
      Dupa un meci tactic, dar mai ales tehnic impecabil, Simona Halep intra in sferturi la US Open, unde cel mai probabil o va intalni pe Serena.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #18
        Ma intreb cine o sa castige !!
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • #19
          Jocul Simonei s-a inbunatatit, dar nu intr-atat de mult incat sa o poata invinge pe Serena.
          Vorba lu' tata Puiu, Serena pleaca ca favorite. Nu ne ramane decat sa speram, cine stie.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #20
            Desi nu cred ca va castiga Simonica, îmi doresc foarte mult. Ar fi lovitura.

            Comment


            • #21
              Poate o să supăr unele persoane de-aici, dar eu unul m-am „dez-halepizat” total de o bună bucată de vreme. A trebuit să fac mental lucrul ăsta pentru a-mi proteja creierul de imensul stress pe care mi-l creau eșecurile răsunătoare (și extrem de multe!!!!!!) pe care fata asta ni le-a servit cu nonșalanță. Poate că e vina mea, am pus prea mult suflet (adevărul este că niciun sport nu mă face să tresar așa cum o face tenisul de câmp) și poate am avut așteptări prea mari (deși de la un număr 2 mondial la acea vreme ar trebui să fie normal să ai așteptări mari). Oricum, operațiunea de „dez-halepizare” a fost un succes atât de răsunător încât acum nici măcar nu mai pot să mă uit la vreun meci al domnișoarei Simona. Asta e, acum mă simt relaxat și sunt destule alte jucătoare și alți jucători la care să merite să mă uit.
              Bineînțeles, tot ce am scris mai sus nu înseamnă că nu mi-aș dori s-o văd câștigând primul ei grand slam, dar sunt sigur că dacă ar face-o nu m-aș putea bucura pentru succesul ei.
              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

              Comment


              • #22
                Serena trebuie sa joace finala, pentru a-si pastra suprematia, deci cam dificil moment; al 2 lea an in sferturi la US Open, pentru Simona, ceea ce nu-i de chiar de trecut cu vedere.
                @cherubino
                Sincer, te-ai uitat la meciurile Simonei de la US Open? Sau macar ai fost interesat de rezultate? Care este jucatoarea de tenis al carei joc, merita toata atentia?
                Vrei sa pari relaxat la meciurile Simonei, dar nu esti; se simte.
                Last edited by IancuMIC; 5 September 2016, 21:08.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #23
                  M-am uitat eu cand a jucat cu unguroaica.
                  O scadere tipica in joc dupa un set castigat rapid. A dracului de romanesc, ce sa spun.
                  A mai dat si cu racheta de pamant.
                  N-a castigat pentru ca s-a mobilizat, ci pentru ca Babos a gresit prea mult. In setul 3 a avut-o in mana pe halepoaica.
                  Contrar a ce se crede, am tinut cu machedoanca, totusi ailalta era unguroaica.

                  Serena ii da rapid bilet de avion, 2 seturi sub 3 game-uri in dreptul lui Halep. Spectatorii vor face galagie, ca niste americani taranoi ce sunt, iar halep va mai rupe vreo 2 rachete de nervi...romanian job.
                  Last edited by mr.K; 5 September 2016, 21:30.

                  Comment


                  • #24
                    @IancuMIC
                    După cum am spus, nu mă mai uit la meciurile Simonei, Dintre celelalte, cred că Agnieska Radvanska îmi place cel mai mult. Apoi sunt mai multe pe care nu le pot clasifica, îmi plac la fel de mult, fiecare în felul său: Kerber, Kvitova, Wozniacki (cu observația că pe vremea când era nr.1 juca la fel de inconstant ca și Simona), Ana Ivanovic, Sabine Lisicki sau, mai recent, Belinda Bencic. A început să-mi placă și Muguruza, în schimb nu mă dau în vânt după Serena, deși este incredibilă. Există însă și două jucătoare pe care nu le suport, Azarenka și Bouchard.
                    Trebuie însă să admitem că niciuna dintre cele menționate mai sus nu au în joc eleganța de balerină cu care ne desfăta privirile Mary Pierce în urmă cu peste 20 de ani.
                    M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                    Comment


                    • #25
                      Eu astept sa apara o noua Steffie Graf. Nu cred ca a mai reusit cineva un Grand Slam de la ea.

                      Comment


                      • #26
                        Multumesc pentru raspuns; am inteles exact cum sta treaba. Nici una din jucatoarele enumerate de tine nu rup gura targului, iar din punctul meu de vedere, inconstanta in joc e "boala" care le loveste pe toate. Serena e una din jucatoarele cele mai constante, in ceea ce priveste jocul; dar jocul acesteia nu prea place, ochiului. Aici e dilema.
                        In fine, ce doresc a spune? Nu Simona e vinovata pentru ca eu, d.ta sau altii si-au facut planuri; Simona face ce poate, cum poate si mai ales cand poate. Care e vina ei? O platim noi cumva? Daca vrei, asta e jobul ei; din asta traieste.
                        Last edited by IancuMIC; 5 September 2016, 22:04.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #27
                          Ma scuzati ca intervin, Orecum, noi platim premiile, implicit si ale Simonei.
                          Fara cei de la TV, jucatoarele n-ar mai castiga milioane de euro. Europort de exemplu e cel mai scump program in abonament.
                          Deci da, indirect si noi o platim pe Simona. Fara TV sponsorii n-ar da nici a 50-a parte din malaiul de acum.
                          Eu de exemplu prefer automobilism, in locul tenisului de slaba calitate, chiar daca as plati abonament TV triplu ca pret.

                          Comment


                          • #28
                            Asa am zis si eu, dar programele auto lasa uneori de dorit...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #29
                              Cand auzi ca urmeaza sport ce sa vezi, se discuta despre fotbalisti si despre ce mai fac fumeile lor. Macar, Halep a mai schimbat subiectele de "stiri din sport".

                              Comment


                              • #30
                                Cam greu să o învingă pe Serena, aia poate concura cu succes si contra barbatilor, dar bafta Simona !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google