Modificare Admisie (manifold Intake) 1.4,1.6(8v), 1.6 (16v)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pune-i si trompete daca vrei sa traga in ture joase.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Respect! Frumos lucrat, frumos explicat, dai inainte.
      Lustruite porturile din chiuloasa, supapele sa inchida perfect, injectoare mai mari, axa cu came, o comprimare ? ce urmeaza ?
      Last edited by RobertDH; 19 September 2013, 18:23.
      sigpic

      Comment


      • Ma ajuta cineva va rog cu corespondenta pinilor de la TPS dintre Logan si Renault 1.6. Merci!

        Comment


        • Va salut. Este careva din Buc. ce a ma poate ajuta cu montarea unei admisii de megane pe un sandero 2009, 1.4? Bineinteles nu pe degeaba��

          Comment


          • 0729913779 -laurentiu
            sigpic
            Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
            http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

            Comment


            • salut, a reusit cineva sa adapteze clapete de moto pe 1.6 16v? daca da, vreau si eu niste informatii. multumesc mult.

              Comment


              • ce te intereseaza ?
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • in primul rand, nu reusesc sa gasesc clapete pentru moto, pe injectie, in al doilea rand. ce fac cu senzorii de pe admisie?
                  imi poti lasa un nr de tel?
                  Last edited by Seba; 14 September 2016, 16:59.

                  Comment


                  • 0729913779 laurentiu
                    sigpic
                    Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                    http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                    Comment


                    • daca montez o galerie de megane (1.6E) la motorul 1.4 mpi logan,in afara de pozitionat senzorii pe ea,mai sunt necesare si alte modificari de natura electrica pentru senzorii? de exemplu la cel de pozitie clapeta, firele de logan au aceeasi pozitionare in mufa ca la megane?
                      pot folosi rampa de injectoare de la megane?
                      Noul Logan II 1.2 16V,75CP. Laureate
                      Solenza 1.4MPI,75Cp
                      Opel Astra G,Combi 1.7DTI 16V,75Cp

                      Comment


                      • daca nu modifici galeria aia, o vrei doar de dragul ca aia e din aluminiu si are admisia intr-o parte (avantaj admisia cu corp central din plastic de pe dacie), las-o asa ca merge bine am si eu o galerie de-asta in garaj si cred c-am luat-o degeaba...ca nu am timp sa tiganesc la ea si doar pentru aspect nu conteaza.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • pai si cam ce modificari as putea sa ii mai fac? legat de partea electrica la acel senzor de pozitie clapeta,e plug &play?
                          Noul Logan II 1.2 16V,75CP. Laureate
                          Solenza 1.4MPI,75Cp
                          Opel Astra G,Combi 1.7DTI 16V,75Cp

                          Comment


                          • era unul care a taiat din galerie, a largit si polisat tubulatura, a pus itb-uri. cumva a tras vacuumul de la frana la unul din cilindri, senzorul de vacuum conectat prin tuburi de poliuretan/polietilena la "trompete", cica raspunsul la acceleratie e extrem de bun. dar daca imi aduc bine aminte a schimbat si axa cu came deci admisia a facut parte dintr-un proiect mai amplu, ca sa zic asa.
                            despre senzorul ala nu stiu ce sa zic, cel mai bine verifici cu un multimetru. scoti mufa de la logan, dai de clapeta si masori rezistenta. apoi intre aceeasi pini, masori la galeria de megane. daca "pusca" mufa, inseamnca ca e plug and play. daca nu, plug and pray
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • e prea mult cu modificarile alea.am vazut, cateva pagini mai in spate despre ce e vorba. problema e ca nu gasesc cum sa leg potentiometru ala de clapeta .
                              Noul Logan II 1.2 16V,75CP. Laureate
                              Solenza 1.4MPI,75Cp
                              Opel Astra G,Combi 1.7DTI 16V,75Cp

                              Comment


                              • poate vorbesc prostii, dar nu merge actualul corp clapeta pe galeria aia?
                                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google