Senzori Presiune Roti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu fac schimbul de anvelope si echilibrarea in reprezentanta Dacia, costa 60 de lei si am si depozitarea gratuita pt. anvelope in extrasezon. E mai ieftin decat un set de jante+senzori. Si dupa ce se uzeaza cele doua seturi vara/iarna actuale, voi trece pe Crossclimate sau alt allseason premium.

    Comment


    • Ok Mulumesc pentru sfat
      Am gsit la un coleg s cumpr!Drumuri bune!

      Trimis de pe al meu Lenovo A2016a40 folosind Tapatalk

      Tot am cumprat jantele,cumpar si senzorii!

      Trimis de pe al meu Lenovo A2016a40 folosind Tapatalk

      Nu gsesc valve cu senzori la 120ron!

      Trimis de pe al meu Lenovo A2016a40 folosind Tapatalk

      Am montat pe jantele noi cauciucurile de iarn.Am mers 7km si nici o avertizare,poate ca celelalte erau în portbagaj!

      Trimis de pe al meu Lenovo A2016a40 folosind Tapatalk
      Last edited by sorin74ivn; 30 November 2016, 13:57. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Scoateti-va frate semnatura de la Tapatalk !
        Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
        sigpic

        Comment


        • Salutare la toata lumea. Am avut un nefericit eveniment datorita zapezii si am intrat cu roata din fata intr-o bordura si am taiat anvelopa si strambat geanta un pic. Am avut noroc cu un service la cativa metri si am intrat acolo sa rezolv problema. Mi-a zis ca nu se poate lipi doar sa pun camera pe ea. Desface roata si pana sa ii spun sa aibe grija la valva el era cu cutitul in ea si o taie. Am avut noroc sa nu mi-a stricat si senzorul ca il aruncase pe acolo. De unde pot face rost de o valva pentru senzor? La reprezentanta au doar la comanda si dureaza o saptamana.

          Comment


          • Nu cred ca vei gasi doar valve! Stiu ca sunt impreuna cu senzorul.

            Comment


            • Există doar valvele

              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Era o prostie sa nu existe si valve separat. La alta masina fara senzori de presiune valvele le-am schimbat la fiecare anvelopa noua, exceptand vara/iarna. (la doi ani alte anvelope , alte valve, le schimbau service nu le spuneam eu sa le schimbe). La Logan pauza, trebuie adusi pe comanda ca nu le schimba nimeni. Sa vedem dupa sarbatori cum vin si la ce pret.

                Comment


                • Originally posted by marian008 View Post
                  Era o prostie sa nu existe si valve separat. La alta masina fara senzori de presiune valvele le-am schimbat la fiecare anvelopa noua, exceptand vara/iarna. (la doi ani alte anvelope , alte valve, le schimbau service nu le spuneam eu sa le schimbe). La Logan pauza, trebuie adusi pe comanda ca nu le schimba nimeni. Sa vedem dupa sarbatori cum vin si la ce pret.
                  Eu am schimbat una. Este in jur de 30 lei.

                  Comment


                  • Exista cineva pe acest forum care are de vanzare senzori de presiune pentru dacia sandero 2?

                    Comment


                    • Cu search vei descoperi...ori planetara ori cosmin uau..
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • Eu am descoperit o chestie interesanta, atunci cand am pus anvelopele de iarna.
                        Dupa schimb, nu am primit nicio eroare in bord, vis-a-vis de presiunea in roti. Nu a trebuit sa resetez nimic. Oare sa fi nimerit aia la vulcanizare aceeasi presiune in roti, cum aveam anterior?
                        Mentionez ca nu am senzori pe valva/janta. TPMS-ul functioneaza pe baza de ABS

                        Comment


                        • m3dic911 ABS-ul nu stie ce presiune ai in roti...esti doar cand o roata este mai dezumflata. Cum toate au fost puse la aceasi presiune...ABS-ul nu s-a prins ca ai schimbat rotiile (adica circumferinta lor a ramas aceasi). Asa o fo si la mine (ca si la mine este prin ABS)

                          Comment


                          • ma gandeam ca ceva de genul trebuie sa fie, doar ca citisem pe la colegii de pe forum ca dupa schimb au resetat din CB, pentru ca aveau erori.
                            Stiu, in mare, principiul dupa care functioneaza senzorii pe ABS, dar nefiind 100% sigur, am crezut ca poate este o problema de la mine, mai ales, ca pana acum, nu am pierdut presiune in roti (cel putin asa cred, conform senzorilor), deci nu stiu daca functioneaza sau nu

                            Comment


                            • Salutare ,
                              A pus cineva cauciucuri mai mari pe masini dotate cu senzori prin ABS ?
                              Vreau sa incalt un Sandero nou cu anvelope de iarna 195x65R15 ( el a venit cu 185 ) si as fi curios daca se aprinde ceva prin bord
                              Multumesc

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google