becuri pentru dacia logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu am avut lupa, bi-xenon reglate pe stand.
    Flash-uri nu am luat niciodata, nici politia nu ma oprit dar lumina lor in ultima vreme este obositoare pentru ochii mei.

    Comment


    • Xenon-ul este mai fiabil in timp.....daca vrei sa alegi intre coolblue si silverstar, as lua silverstar....
      Daca iti place silverstar, atunci nightbreaker iti vor placea mai mult....
      Asta daca vrei legal....insa conteaza si farul...

      Comment


      • Silverstar sau nightbreaker o sa iau dar mai intai trebuie sa imi achizitionez si un modul DRL ca altfel nu am facut nimic, schimb bechurile tot la 3 luni.
        Xenon-ul este intradevar mai fiabil dar si acesta se papa in timp, becurile de pe masina au deja 2 ani si 4 luni si pot zice ca si-au facut treaba pina in acest moment dar au inceput sa scada in intensitate.
        Sunt de 35W si 4300k.

        Comment


        • Hmmm......chiar la 3 luni, putin probabil

          Eu fac cam 50 000 km/an cu ligheanul, mers preponderent in afara, cu becurile aprinse mereu, fara exceptii......si le schimb cam de 2 ori pe an.....

          Dar un DRL este binevenit......m-am gandit la asta, dar mi-e lene sa ma apuc iar sa adaptez.....daca era motor/mecanica mai ziceam )))

          Comment


          • In seara asta am montat pe masina OSRAM Night Breaker Unlimited, urmeaza sa vedem cum se comporta.

            Comment


            • Originally posted by vitriol View Post
              Azi, 05.11.2016, s-a ars faza scurta dreapta. Nici macar un an...
              S-a ars la 21:30 si eram langa Cora. L-am schimbat tot cu Silverstar 2.0, dar am stat ceva timp pe ganduri daca sa cumpar un Silverstar sau doua 3xLifetime...
              Azi, 14.12.2016, a crapat si facsu. Asta a tinut un an si doua zile. Cam 13k km (ca m-a intrebat Kojak si nu i-am raspuns). Deci, la o medie orara de 22km/h, ar insemna cam 600 de ore.
              Last edited by vitriol; 14 December 2016, 22:29.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Daca mergi in oras frecvent....nu cred ca iti convine performanta, e mai bun la buzunar un ECO/lifetime sau cum ii zice

                Insa in afara orasului....ceata, ploaie....imbecili in carute nesemnalizate....imbecili pe biciclete nesemnalizate....sau combinatii ale acestora, iti trebuie performanta

                Niciodata performanta nu este ieftina......si nici nu tine mult ( ma refer la masini)

                Pt mine, din punctul asta de vedere, este doar o chestie de alegere si atat

                Deci.....tu ce o sa montezi?

                Comment


                • Pentru oras si afara folosesc in special DRL-urile in timpul zilei si faza scurta noaptea (Osram Night Breaker, multumit de ele dupa 2 ani, desi eram impacat daca ma tinea si 1 an de zile, ca sa nu mai chiorasc cu cele stock).

                  Comment


                  • Originally posted by Hirayama View Post
                    Deci.....tu ce o sa montezi?
                    Avand in vedere ca merg 80-90% in oras si nu fac economie la filament (merg cu farurile aprinse 100% din timp), am pus Osram Silverstar 2.0.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Am facut aseara un test cu Night Breaker si sunt ok dupa care am montat un set de silverstar 2.0 si sincer nu prea am vazut diferente intre ele.
                      Doar diferenta de pret NB 70 lei/set si Silverstar 38 lei/set.

                      Comment


                      • Cam asa e. La faza scurta am vazut si eu ca intre xtreme 130% si altele no-name nu e diferenta mai deloc, abia la faza lunga se observa un pic.

                        Comment





                        • Stie cineva ce tip de becuri sunt la consola: la geamuri si la climatizare ? Am cautat pe forum si am gasit la PH1 ca sunt T5 (la climatizare). Nu stiu cum sunt la geamuri si climatizare la PH2


                          MS
                          Last edited by ManGreek; 16 December 2016, 22:56.

                          Comment


                          • Salut, demonteaza panoul si scoate becul si ia-l ca model. Se potrivesc si de passat daca nu ma insel. Eu nu am gasit pentru Logan si am luat pt passat sau golf, nu mai retin. Acum s-a ars si celalalt (climatizare PH2)

                            Ce diferente sunt intre becurile pentru far normale si becurile pentru raliuri? Asa super-puternice sunt alea de nu sunt pentru uz normal?
                            Last edited by vdmihai; 28 January 2017, 16:29.
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • Alea sunt in general duble la putere, ilegale si nu stiu in ce masura iti afecteaza farul sau mai rau... instalatia
                              Sunt de parere ca daca nu poti vedea cu niste philips +130% atunci trebuie sa vizitam oftalmologul.

                              Comment


                              • Pai eu vad foarte bine, din fericire . Eram doar curios. De ce sa afecteze farul, Logan-ul de raliu de ex. are alte faruri ?Nu cred.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google