Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca se livreaza deja. Am vazut si eu cateva prin oras, dar mai este varianta sa fi fost de drive-test.

    Comment


    • Originally posted by Crs. Sandel View Post
      De aceea, modelele fabricate recent (2015, 2016) sunt "mai bune" decat cele fabricate in 2012, respectiv 2013. Problemele prezentate pe forum ale masinilor fabricate recent spun asta.
      eu ma refeream la cum ar fi normal, in logica "ratiunii", adica pe masura ce un model avanseaza in varsta problemele sa fie remediate, acu daca la dacia se merge in sens invers, sa-mi fie cu iertare dar nu e vina mea

      nu asa si vinu devine din ce in ce mai bun odata cu trecerea anilor? daca la dacia vinu devine mai prost decat la inceput, nu e problema mea

      are balta suficient peste incat sa nu mai fie loganu/sandero/duster (fie el si cu edc) cea mai buna varianta de masina ieftina

      Comment


      • Corect cristi. Insa, cum ai zis si tu, Dacia nu respecta trendul.

        Am vazut luni un facelift alb; nu era de test. Mi-a placut cum arata. Deci cred ca deja au inceput livrarile.

        Comment


        • Originally posted by cristi.... View Post
          in cazul acesta mai ai de asteptat ceva, vreo 4 ani. totusi, daca bugetul permite, poate nu ar strica sa o schimbi cu faceliftu sau cu altceva de la concurenta. in prima jumatate a anului viitor de ex se lanseaza faceliftu la 301-c elysee de care eu sunt extrem de curios

          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


          pe mine ma atrage 301 facelift, in versiune 1.6vti 115 cai e construit pe aceleasi principii cu loganu (adica simplu, fiabil robust) dar are un plus de design si calitate si motorizari mai potente
          off topic dar sa intrebam si posesorii depsre peugeot 301:


          o infectie de cotet.am avut la firma vreo 15 bucati.toate cu probleme dupa maxim 2 ani de la achizitie.cele pe benzina cosuma enorm si au probleme la electrica,bobine,relee,AC etc.la diesel crapa injectoarele,turbina,pompa de injectie,DPF (la vreo 3 din ele s-a schimbat pe garantie si cutia de viteze care agata).toate au probleme majore la suspensie si incep sa troncane pe toate partile dupa 10-15k km.tinuta de drum e praf (instabile la franare,pe serpentine si imprecisa directia).nu recomand aceste cutii decat daca va deplasati in oras si aveti nevoie de potbagaj mare.dacia este mult peste ca si fiabilitate.

          sau

          la 10.000+ EUR cat costa noua,mai bine cumparati orice alta masina (exclus TATA sau chinezarii) de pana in 5 ani vechime si o sa va tina cu mult mai mult decat porcaria asta.Logan Kia, Hyundai sunt clar superioare.
          sigpic

          Comment


          • Se livreaza deja. Am vazut 2 in oras, albe amandoua cu numere rosii.

            Comment


            • Abia astept posesori de logan 1 care au trecut la l2 1.0 sce
              PS: Am mai condus azi un b5.5 131cp... tdi... nici nu exista termen de comparatie

              Comment


              • Din aprilie anul viitor, mai ai de asteptat sa gasesti posesori de L2 cu 1.0 L SCe.

                Comment


                • Originally posted by ManGreek View Post
                  Abia astept posesori de logan 1 care au trecut la l2 1.0 sce
                  PS: Am mai condus azi un b5.5 131cp... tdi... nici nu exista termen de comparatie
                  pai compari clasa medie din vremea aia cu gama low cost? )

                  mie nu mi-ar displace in totalitate ideea, de fapt am si luat-o in considerare (10.200 fara nici un discount pt varianta prestige 1.0sce) insa mai mult ma atrage stepwayu-, pt protectiilea alea de plastic de jur imprejur, specifice crossoverelor

                  sapt asta o sa merg sa vad cum se prezinta situatia, poate iau si o masina sa ma mai "joc" un pic cu ea iar in febr le mai fac o vizita pt 1.0sce

                  ce-mi place la 1.0sce: distributie pe lant (nu mai tre sa schimb la 4 ani), consum mic (5% mediu) si prezenta vvti

                  sa vedem si cum se misca efectiv si cum sta cu antifonarea. designul trece ca fiind unu placut
                  Last edited by cristi....; 15 December 2016, 20:57.

                  Comment


                  • De parca e foarte scumpa distributia pe curea. Consum mic (ma indoiesc), oricum va consuma ca 1.2 sau ceva mai putin, insa se va misca, ca un ... si sa te fereasca sfantul sa ai ceva probleme dupa ce iese din garantie, caci mecanici pentru vvti-uri sunt destul de rari (cei care se pricep).

                    Comment


                    • unu a zis ca pe traseu in coasta, deci pe urcare, a scos 5%

                      Comment


                      • @cristi Totusi de ce nu te uiti la 0.9 TCe daca vrei sa ramai pe benzinar? Consumurile sunt decente si comportamentul este net superior!

                        Comment


                        • ramane de vazut nu mi-ar displace nici un megane 4 sedane zen 1.6 sce meciu e inca deschis

                          Toyota e faina dar parca e un pic cam scumpa pt dotarile oferite. la 20 de mii exista megane 4 in echipare intense cu toate nebuniile, si arata mai fain decat Toyota Corolla overall. sau chiar la 18 mii exista kia sportage modelul nou, 1.6gdi, benzinica, 132 de cai, echipare Classic, cam cu tot ce e nevoie pt un om normal

                          pt dacia cel mai bun pachet mi se pare stepwayu cu easy r in 6 trepte, implicit dci 90. doar ca inca nu am rulaj incat sa renteze diselu si nici nu ma omor dupa disel

                          loganu 1.0sce mi se pare mai mult o extravaganta asa, o excentricitate, mai ales in echiparea de top prestige

                          depinde f mult de starea mea din momentu respectiv, am momente dastea oscilante intre lux si opulenta si un pragmatism feroce

                          in zona de 20 de mii am vazut si serie 5 f10 cu rulaje decente deci orice e posibil, de la logan 1.0 pana la seria 5
                          Last edited by cristi....; 15 December 2016, 22:39.

                          Comment


                          • Am vazut un trailer cu numere straine cu facelifturi acum vreo luna, pe centura capitalei,dar in trafic am vazut abia ieri in bucuresti, in parcare la auchan, un logan alb cu numere rosii, si pe lateral scria ceva de genul- testeaza noul logan

                            Comment


                            • Oameni buni, am vazut si eu acu' vreo saptamana prin oras un Logan alb nou-nout cu numere rosii parcat in fata unui bloc, dar nu mi-a dat prin cap sa ma uit atent sa vad daca e facelift. Probabil ca era...
                              M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                              Comment


                              • Acum am vazut in oras un sandero alb facelift, parcat la bordura

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google