Facelift Logan 2 /2016

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • fost azi la reprezentanta sa vad facelifturile si pot sa zic ca arata mai bine in videoclipuri decat in realitate

    pe mine unu nu m-au impresionat f tare. nici nu prea sunt schimbari majore...e cam ce era si pana acu. volanu ok dar nu ceva extraordinar, nemaivazut, mie mi s-a parut a fi absolut normal. cam copiat dupa ford focus dar merge si asa . in rest nimic notabil, capacele de la stepway arata mai deosebit asa

    dusteru mi s-a parut a avea scaune mai confortabile decat ce am vazut in sandero/logan
    Last edited by cristi....; 16 December 2016, 16:30.

    Comment


    • 1.0 sce

      Cei de la WhatCar UK au condus Sandero Prestige 1.0 sce Laureate si ei zic asa despre motor:

      '' se simte mult mai sprinten in oras decat vechiul 1.2 si aduce o imbunatatire destul de semnificativa a consumului ''

      De asemenea ei mai zic:
      Oficial, noul motor este singura modificare mecanica, dar pariem ca inginerii Dacia au fost mai ocupati decat spun pentru ca tinuta de drum se simte mult mai asezata si iertatoare. Pana si directia se simte mai precisa ... ''

      Puteti citi articolul integral aici:
      Last edited by stolniceanulucian; 17 December 2016, 13:24.
      Logan GPL 1.4

      Comment


      • normal ca directia se simte mai precisa din moment ce motorul e mai usor cu 20kg, deci apasarea pe puntea fata e mai mica, asadar manevrabilitate mai buna si mai usoara

        unii jurnalisti au zis ca se comporta chiar mai bine si decat 0.9tce pana la un anumit punct

        eu cred ca de "vina' e doar cutia etajata f scurt care te cam fura

        la salariile lor masina e best buy, din 2 maxim 3 salarii ti-ai cumparat-o, asta daca esti numai tu; daca mai ai si o sotie presiunea pe buget e minima

        la noi e putin mai greu cu puterea de cumparare, ce ei reusesc sa achite in 2-3 rate la noi dureaza minimum 3 ani, in cel mai bun caz ma refer la average people with average income
        Last edited by cristi....; 17 December 2016, 14:09.

        Comment


        • Mai ramane sa vina Mos Craciun intr-un Logan facelift rosu, ca sa fie multumita toata lumea.

          Comment


          • Cristi...de exemplu in it iti cumperi din aprox 8 salarii..asta fara sa manamci, bei si fara sa-ti platesti alte cheltuieli. In de din aprox 5 salari. Dar daca nu vrei sa mori de foame pana atunci...te intinzi lejer pe un an. Sinsunt pragmatici...nu-si fac ca romanii credit pe 5ani ca sa-si cumpere o coaja sh doar pt ca au onsigla premium

            Comment


            • Interesant este ca micul 1.0 SCe are cuplu cat batrana dacie 1310, iar la dinamica nu sunt foarte departe, deci ne intoarcem la origini.

              Dacia 1310 1.4 i (62 Hp) Sedan 2001 2002 2003 2004 | Technical Specs, Fuel consumption, Dimensions, 62 Hp, 142 km/h, 88.23 mph, Petrol (Gasoline), 940 kg, 4 Doors, 5 Seats, Length 4351 mm

              Comment


              • teoretic, da, oarecum. desi la confort, siguranta, fiabilitate, consum, toate peste ce oferea dacia 1310. si daca te uiti strict la motorizare, ai performante o idee mai bune cu un motor cu 40% mai mic, un motor cu axa cu came in chiulasa, nu intr-un bloc de fonta din 1968 a, si-acum aveti si ce n-avea vechea 1310, claxon pe volan
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • Originally posted by Seba View Post
                  ... si-acum aveti si ce n-avea vechea 1310, claxon pe volan
                  Daaa, vechea Dacie n-avea, dar aveau în schimb așa ceva camioanele Molotov din anii 50-60, ca să nu mai zic de vestitele autobuze TV (TV-2U, TV-2R, TV-7R, TV-20U, TV-20R. Nu știu dacă și TV-1, că pe-alea nu le-am prins). Halal progres tehnic...
                  M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

                  Comment


                  • Acum ceva timp postam asta

                    Acum continuarea, cine se uită cu atenție va vedea niște detalii...
                    Attached Files
                    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                    Comment


                    • Capota portbagaj restilizata si climatronic+ volan de Clio.
                      Last edited by mr.K; 7 February 2017, 15:36.

                      Comment


                      • Are alta incuietoare la portbagaj...una probabil ce permite deschiderea din interior(cu parghie)?

                        Comment


                        • Pe lângă, ca de obicei...
                          -e CAREG MZ(monozonă) nu climatronic și era disponibil din 2012

                          -Renault Dokker într-una din poze
                          -farurile sunt aceleași de pe Dacia, adică 1 sigur reper și pentru Dacia și pentru Renault
                          -scaunele tip Dacia, renuntând la reglajele tipice de Renault

                          -Deschiderea portbagajului ca la clio4 cu buton soft
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Unul i nrusia...unul in mexic cumva?

                            Comment


                            • Дізнайтеся більше про седан Renault Logan (Рено Сандеро) ➤ Огляд, ціни, онлайн-шоурум, характеристики та комплектації ➤ Запис на тест-драйв у найближчому автосалоні Renault в Україні
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Au pus scaune Dacia pentru ca exista un feedbeck pozitiv de la utilizatori, gen barca pe valuri si scartait continuu?
                                Nu stiu cum se face, dar Dacie e din ce mai pe langa ce se cheama masina.
                                Margele colorate, sa ia ochii, iar dedesubt, afli mai tarziu ca e valeu.

                                Pe lângă, ca de obicei...
                                Nah, fac si eu ce pot ca sa te multumesc, dar nu apreciezi deloc efortul meu.

                                Deci, capota, cum e cu capota spate?
                                E nou sau imi spui ca era din 2012 si aia?
                                Last edited by mr.K; 7 February 2017, 16:22. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google