Butuc usa spart

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Butuc usa spart

    Seara buna,

    Nu am mai postat aici în ciuda problemelor de pe Logan dar astzi mi-a fost sparta maina pentru un amarat de casetofon jvc.. jegul a intrat pe la ua din dreapta i doar a spart butucul daca pot spune "spart" .Am adugat i o poza. Am nevoie de ajutor sa stiu daca trebuie reparat cumva butucul sau merge doar bgat înapoi în locaul lui i desigur daca prezinta un risc c doar îl bag înapoi la locul lui.
    E mai bine s îl scot de acolo sau s îl acopr cu ceva? Geamul nu il sprgea pentru c fcea zgomot(m gândesc)
    Dac este cineva pe aici care ma poate ajuta dau o bere când ne vedem.

    Scoatei fata de la casetofon de fiecare data când parcai maina..





    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  • #2
    masina e cu inchidere din telecomanda?
    stiu ca odata oferea cineva pe forum un fel de dop metalic ce inlocuieste butucul.
    imi pare rau pentru ce-ai patit si sper sa-l prinda pe nemernic.
    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

    Comment


    • #3
      Daca nu mai poti sa invarti cheia in el, il pui de ornament. Daca dai fata de usa jos gasesti in interior siguranta care il fixa cazuta pe acolo, poti sa-l fixezi linistit. In caz ca este si tabla indoita pe langa butuc, cu un ciocan din cauciuc o readuci la forma initiala si apoi montezi butucul.

      Comment


      • #4
        Colegul ce are "dopuri" false este "ghiaurul".
        Last edited by micutzu666; 29 December 2016, 11:45.
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • #5
          Mulumesc mult pentru sfaturi! I-am lasat mesaj colegului.
          Masina e cu închidere din telecomanda deci pot pune pe cele doua usi din fata astfel de dopuri dar pe portbagaj din pacate nu pentru ca se deschide doar cu cheia masinii ( din ce stiu asa a fost mereu )
          De prins nu il prinde nimeni deci m-am resemnat si am comandat alt casetofon..De data asta o sa iau fata casetofonului dupa mine.


          Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
          Last edited by MaSk001; 29 December 2016, 12:39.

          Comment


          • #6
            E rau ca si la portbagaj poftesc.Chiar am vazut o scena la service cand s-a prezentat un domn cu portbagajul spart,roata furata..masina avea numere rosii.
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google