Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe 30 dec. am luat Evo diesel de la Mol cu 5,78; sunt curios cat este astazi.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Ieri la Mol era 5,5 benzina 95,azi 5,0....
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • Originally posted by micutzu666 View Post
        Ieri la Mol era 5,5 benzina 95,azi 5,0....


        Localitate?

        Comment


        • Lukoil Braila - Bariera 4.99 lei/litru benzen di 95!
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Originally posted by puscoiuionut View Post
            Localitate?
            Bucuresti.
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • Azi, Petrom Mall Vitan: Benzina 95 - 4,89 lei/l, Motorina Standard - 4.86 lei/l.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Exact cat era acum o luna.4.89 benzina de 95.

                Comment


                • Astazi, acelasi Rompetrol 20170101_132702.jpgLa Petrom era 4,96 benzina, 4,86 motorina.

                  Comment


                  • Originally posted by puscoiuionut View Post
                    Sotia lucreaza la Mol,la 00.02 a venit seful de statie si a facut schimbarea.pretul este din reducerea accizei si reducere de TVA la 19%...
                    Eu am auzit ca inca nu se umbla la acciza, decat dupa nu stiu ce verificari, iar tva-ul ramane 20% anul asta. Abia de la anul scade la 18%.

                    Comment


                    • La acciza nu sunt sigur,la TVA sunt sigur deoarece pe 30 seara cand am terminat programul de munca am schimbat TVA-ul in casa de marcat la 19%

                      De la ora 00.01 TVA-ul este de 19% il loc de 20%
                      Last edited by puscoiuionut; 1 January 2017, 15:28. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Bun; va opresc aici discutiile despre accize, tva si altele.
                        Personal n-as avea nimic impotriva sa purtati succinte discutii pe marginea pretului la combustibili, dar nimic nu-mi garanteaza ca asa va fi.
                        Postati doar pretul la pompa si statia.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • La Rompetrol exista o întârziere de 24h la aplicarea scumpirilor/ieftinirilor. De pe net, nu știu cat de exact este prețul, Rompetrol Viilor, efix95 apare 5,22 Ron/L.

                          Comment


                          • Pai la Rompetrol- ul aratat mai sus e o diferenta de 5 bani fata de ieri. Consider ca au aplicat deja reducerea (nesemnificativa).

                            Comment


                            • Nu-i nimic. Alimentam la alte stații, dacă ei vor preturi premium .

                              Comment


                              • Originally posted by aris86 View Post
                                La Rompetrol exista o întârziere de 24h la aplicarea scumpirilor/ieftinirilor. De pe net, nu știu cat de exact este prețul, Rompetrol Viilor, efix95 apare 5,22 Ron/L.
                                e o intarziere la scumpire. la rompetrol virtutii aparea 5,21 pe site-ul lor si, cand m-am dus sa alimentez in aceeasi zi ( alaltaieri, 30-12), am vazut ca era 5,36.
                                eu nu alimentez decat la ei. daca aveam o benzinara, alimentam unde e mai ieftin.
                                Last edited by B997NDL; 1 January 2017, 17:26.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google