Zgomote, Scartaituri Si Alte Sunete Ciudate La Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    bine punctat, e un sunet foarte enervant la caruta, dar macar hai sa vedem partea plina a paharului, nu miroase a benzina la interior, cel putin deocamdata

    Comment


    • #32
      ...pentru mine acel zgomot e ceva placut

      Comment


      • #33
        o da old_radu, cuplat cu suspensia de vis a loganului, ai cu adevarat senzatia de barca pe apa ) buna asta )

        Comment


        • #34
          Originally posted by old_radu View Post
          ...pentru mine acel zgomot e ceva placut
          E placut. Asa stii ca mai ai benzina fara sa te uiti pe bord.
          Daca se aprinde becul, treci peste un damb si afli estimativ cata benzina mai ai.

          Comment


          • #35
            Fane taci ca te aud astia de la Dacia si scot si indicatorul de nivel al combustibilului
            Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

            Comment


            • #36
              ...era vorba de zgomotul rezervorului plin !
              ...e un adevarat "susur"

              Comment


              • #37
                Cel mai enervant, nu l-am auzit pana acum la nici o masina condusa de mine, "greierasul tetierelor". Zici ca ai soricei in spatarul scaunelor fata si nu exagerez... cred ca sarmele tetierelor joaca in suporti. Voi ati sesizat asa ceva?

                Comment


                • #38
                  De vreo luna am observat si eu un sunet in usa dreapta spate. Se aude ca si cum s-ar descuia usa, un clonc. Se aude doar din cand in cand, n-am reusit sa-mi dau seama in ce conditii, adica la viraj, la franare etc. Nu face mereu, doar cand isi aduce aminte. Nu se aprinde becul de "usa deschisa". Prima si a doua oara am crezut ca a fost vreo piatra care a fost aruncata de roata dar nu era si nu este asta. Care sa fie buba?

                  Comment


                  • #39
                    Revin, 8000 km si deja scartie/bazaie usile fata la difuzoare la volum mai tare, troncane ceva pe spate la gropi sau denivelari mai mari, banuiesc ca se intaresc amortizoarele cand e frig, nu mai zic de zgomotul pe care il facea capota, jucand in fata dupa ce s-a tasat acel tampon de sustinere de langa far. Asta l-am rezolvat original (cum dealtfel trebuia sa fie pus din fabrica) un cheder amarat de dacie de 1 m.. Cam repede cu greierii.. e o masina noua.. chiar daca e var. Plus..

                    Comment


                    • #40
                      greierasii sunt ceva normal la Renault ... Poate au rezolvat cu modelele astea noi, dar e arhi cunoscuta, blamata treaba, sunt si bancuri pe tema asta

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Fanez View Post
                        De vreo luna am observat si eu un sunet in usa dreapta spate. Se aude ca si cum s-ar descuia usa, un clonc. Se aude doar din cand in cand, n-am reusit sa-mi dau seama in ce conditii, adica la viraj, la franare etc. Nu face mereu, doar cand isi aduce aminte. Nu se aprinde becul de "usa deschisa". Prima si a doua oara am crezut ca a fost vreo piatra care a fost aruncata de roata dar nu era si nu este asta. Care sa fie buba?
                        La fel si eu mai aud sunetul asta din cand in cand.Prima oara cand l-am auzit,eram pe un drum pietruit.Am zis ca e vreo piatra luata de roata.Dar l-am auzit si pe drum asfaltat ca in palma Zici ca e cineva in portbagaj cateodata(chiar daca e gol).Straniu.
                        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Am lasat masina sa se incalzeasca putin pana sa curat gheata de pe geamuri. Dupa vreo 2 minute se auzeau in toba de esapament niste pocnituri de parca se prajeau floricele. Cam una la doua secunde aproximativ. Ce-o fi fost?

                          Comment


                          • #43
                            Mers in 3 pistoane probabil! benzina nasoala.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • #44
                              Nu e mers in 3. In afara de trosniturile alea n-are altceva, motorul merge rotund, evacuarea pare normala, fara intreruperi.

                              Comment


                              • #45
                                Am aflat de la ce era baraitul din partea stanga fata, este carcasa de la filtrul de aer care fibreaza in tabla. Cand ma duc la revizie la 10K o sa le zic sa se ocupe.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google