Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca era dupa mine, cu siguranta ar fi fost diesel.

    Comment


    • Se pot regla duzele care arunca lichid de spalare pe parbriz?
      De cateva zile duza de pe partea soferului arucna lichid in jos. Cea de pe partea pasagerului arunca lichidul corect (pe parbriz).

      Comment


      • Daca nu e o gluma,încearca cu un ac sa reglezi
        Last edited by Seba; 11 January 2017, 15:06.

        Comment


        • Nu, nu e o gluma.
          Multumesc!

          Comment


          • Cu varful acului reglezi dupa pofta dumitale !

            nu mai folosi "quote/citeaza" cand raspunzi ultimului post. mersi
            Last edited by Seba; 11 January 2017, 15:06.

            Comment


            • Inainte de a umbla la reglaj, vezi sa nu fie gheata pe ea si sa devieze jetul de lichid.

              Comment


              • Eu am încercat sa le reglez si nu am reusit pe astea tip perdea de apa


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Este posibil sa fi prins un gunoi, ceva (semiînfundata ca sa zic asa).

                  Comment


                  • Si eu am incercat si nu am reusit mare lucru, doar mi se pare ca la sofer bate un pic mai sus si mai in stanga )

                    Comment


                    • Originally posted by anton.dan View Post
                      orice turbina mai devreme sau mai tirziu(preferabil) se distruge eventual din ungere necorespunzatoare
                      si la dizel k9k e la fel

                      daca filtrul de aer prost scapa o granula de criblura praf ti-o face nu trebuie 90000km
                      Oare schimbul unei turbine, cu tot cu manopera si la un service bun (nu reprezentanta), la ce pret s-ar ridica?

                      Comment


                      • E produs controlat, doar prin reprezentanță aprox 901,71euro+tva sau 502euro+tva la schimb cu cea veche
                        Last edited by t0rquemada; 14 January 2017, 01:02.
                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Deci ar veni cam un 602 euro cu turbina la schimb , este un pret decent , avand in vedere ca turbina ar trebui sa tina un minim de 150 k.
                          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                          Comment


                          • prometheus eu ma astept sa tina turbina fix cat tin masina (adica peste 250k)

                            Comment


                            • Greșit, prețul mai mic e pentru schimbatul turbinei pe garanție(perioada de 3-4-5ani) cu preluarea celei vechi, după teminarea garanției e prețul mare, normal zic eu, prețul unui motor nou fiind de 6500euro+tva
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Daca e pe garantie, n-are trebuie sa fie gratis schimbarea turbinei?
                                Apreciez un raspuns punctual, fara ironii ieftine.
                                Last edited by mr.K; 14 January 2017, 10:22.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google