Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Husa se va lipi de masina si va ingheta. Daca trebuie sa pleci odata, sa nu cumva scoti husa de pe masina cu tot cu vopsea.

    Comment


    • Midnighte


      ti-am raspuns, dar vezi ca am probleme cu mesajele private. Nu intra intotdeauna, raspund dar nu tot timpul ajung la destinatar ...
      Last edited by GuGu21; 11 January 2017, 15:51.

      Comment


      • Vin si eu cu o intrebare! Cum sau cu ce curatati zapada din partea de jos a parbrizului, in zona stergatoarelor? Eu nu reusesc (sau sunt prea maniac) sa curat bine zona aia indiferent cat ma chinui! Daca aveti vreo solutie va raman recunoscator!

        Comment


        • Cu o perie.cam 60-80%.Cumpara alta marca de masina si o sa rezolvi treaba
          .
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • ...pulverizeaza solutie degivrare parbriz , cred ca e cel mai comod.

            Comment


            • margelatu cu peria am incercat, procentul e corect, voiam mai mult! Alta masina e exclusa deocamdata!
              old radu solutia pentru -25 de grade ingheata de la -15 incolo! Ma aleg doar cu mai multa gheata!

              Comment


              • Man ,macar sa vezi pe cine lovesti..E mai bine asa decat nimic.Am vazut si eu tigai fara pic de zapada si ma intrebam, de ce?Daca dai cu maglavais la -20 grade e posibil sa ai surprize.Da pretentiosi sunt soferii de lighean.
                Last edited by margelatu; 11 January 2017, 22:01.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • Originally posted by DannyMC View Post
                  Vin si eu cu o intrebare! Cum sau cu ce curatati zapada din partea de jos a parbrizului, in zona stergatoarelor? Eu nu reusesc (sau sunt prea maniac) sa curat bine zona aia indiferent cat ma chinui! Daca aveti vreo solutie va raman recunoscator!
                  Cu mana ai incercat ?
                  Ce nu reusesc cu peria, mai iau cu mana si ramane putina, care oricum se topeste de la caldura motorului .
                  Cand ma grabesc, evident nu stau sa o bibilesc atat
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • Originally posted by margelatu View Post
                    Man ,macar sa vezi pe cine lovesti.. Da pretentiosi sunt soferii de lighean.
                    Nu lovesc pe nimeni, stai tu linistit!
                    N-am inteles totusi de ce nu pot fi pretentios? Stai, cred ca stiu ce vei raspunde: din cauza ca am Logan nu-i asa? Come on, revino-ti!
                    @vdmihai Am incercat si eu cu mana, ma gandeam ca are cineva o solutie mai "high-tech"!
                    Last edited by DannyMC; 11 January 2017, 23:01.

                    Comment


                    • Pai ia solutie rezistenta la -60 grade cu 40lei litrul si vezi ce minuni face

                      Comment


                      • Jetx la -30 grade, curata instant.

                        Comment


                        • Jetxpertu' ala e cam caca maca. Am folosit pe ligheanu de anu' trecut si lasa urme serioase pe vopsea.
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Originally posted by DannyMC View Post
                            Vin si eu cu o intrebare! Cum sau cu ce curatati zapada din partea de jos a parbrizului, in zona stergatoarelor? Eu nu reusesc (sau sunt prea maniac) sa curat bine zona aia indiferent cat ma chinui! Daca aveti vreo solutie va raman recunoscator!
                            O lasi intr-o parcare subterana pe la vreun mall, faci si niste cumparaturi in timpul asta...

                            Comment


                            • vezi ca daca insisti cu deszapezitul ai sanse mari sa ti se desprinda chederul de sub parbriz.

                              pe mine ma dispera forma portierelor. nu puteai sa le deschizi si sa nu cada putina zapada inauntru.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Apropo: daca iese chederul de la baza parbrizului, cum se poate remedia? Se desprinde pe 10-20-30 cm in partea dreapta dar nu chiar din margine. Problema e mai veche. Il fixez prin presare dar evident se desprinde din nou. Nu a intrat niciodata apa. Trebuie inlocuit (desi este intr-o stare buna)? Ce solutie este buna pentru fixare? Silicon universal e bun? Cand am fost la revizie m-a intrebat daca sunt ceva probleme la masina dar am uitat de chestia asta.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google