Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La L1 am avut problema cu desprinderea chederului la parbriz si mi l-a prins un baiat de la service cu niste mastic. (5 lei pentru o cafea).

    Comment


    • Care cheder și care tablă?!

      Sunteți pe secțiunea de Logan II , Logan II are un plastic acolo, nu are tablă și cheder.
      Attached Files
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • uite bre nea pus poza cu triciclu ! ca noi nu stiam

        am vrut sa scriu tri-murici a iestit tri-ciclu
        Last edited by anton.dan; 12 January 2017, 15:27. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          Care cheder și care tablă?!

          Sunteți pe secțiunea de Logan II , Logan II are un plastic acolo, nu are tablă și cheder.
          Iti dai seama ca, dupa mai bine de 4 ani de cand a fost scos pe piata modelul II de Logan, avem persoane care au probleme cu chederul de la parbriz .

          Originally posted by abc View Post
          Apropo: daca iese chederul de la baza parbrizului, cum se poate remedia? Se desprinde pe 10-20-30 cm in partea dreapta dar nu chiar din margine. Problema e mai veche. Il fixez prin presare dar evident se desprinde din nou. Nu a intrat niciodata apa. Trebuie inlocuit (desi este intr-o stare buna)? Ce solutie este buna pentru fixare? Silicon universal e bun? Cand am fost la revizie m-a intrebat daca sunt ceva probleme la masina dar am uitat de chestia asta.
          Poti sa pui o poza cu chederul desprins? Merci.

          Originally posted by anton.dan View Post
          uite bre nea pus poza cu triciclu ! ca noi nu stiam

          am vrut sa scriu tri-murici a iestit tri-ciclu
          Unii chiar nu stiau.
          Vrei sa iti dovedesc ??
          Last edited by M.FLORIN; 12 January 2017, 17:24. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic
          This is My Ride!
          !Visit and enjoy!

          Comment


          • Originally posted by anton.dan View Post
            uite bre nea pus poza cu triciclu ! ca noi nu stiam

            am vrut sa scriu tri-murici a iestit tri-ciclu
            tu chiar nu ai treaba cu limba romana. Inainte de a posta aiurea si de a incerca sa faci o caterinca ieftina, pune mana pe un abecedar. Dupa poti veni aici incercand sa pari ironic.
            sigpic

            Comment


            • Am o dacie Logan de 1,4 din 2005 fara imbunatatiri pe ea.Am avut un scurtcircuit de la lampa de la numar si mi-au luat foc firele pe partea stanga.Am reusit sa schimb firele de la mufa care se gaseste in stnga jos pe stalp dar am descoperit ca firul albastru careera pentru pozitie a topit si alte fire spre bord.A-ti putea sa-mi spune-ti va rog frumos unde duce acest fir, ca am incercat si am reusit pana sub bord sa desfac banda neagra, ca sa despart firele sa vad pana unde a ars izolatia si s-a lipit de alte fire.Multumesc anticipat pentru raspuns iar daca aveti imagini ar fi si mai bine.

              Comment


              • pentru logan 1.4 exista o alta sectiune a forumului.
                aici se discuta despre logan 2.
                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                Comment


                • Stie cineva daca potriveste tunelul central (doar partea cu frana de mana) de la PH2 (aia cu tavita) la Logan2? Mi-am montat incalzire in scaune si negasind carenaje as vrea sa pun acolo butoanele.

                  Comment


                  • Da, se potrivește, am montat eu pentru cotiera. Se îmbină perfect, doar culoarea diferă putin.

                    Comment


                    • Carenaje / Plastice scaune logan 1
                      Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


                      Cred ca astea cauti
                      Sunt de L1 dar cred ca merg si pe L2


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Am acas chiar pe negru dar înca nu am incercat sa le montez
                      Din cate stiu scaunul din stanga are


                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Last edited by stoicanu; 15 January 2017, 18:21. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • @stoicanu se poate pune și butoanele de la încălzire de la noile carenaje.

                        Comment


                        • S-ar putea sa fiu offtopic (rog sa-mi fie mutat postul). Intrebare ,a montat cineva carenaje spate de pe sandero2 sau stepway 2?

                          Comment


                          • Stiu, dar nu au suport de butoane...si cu suport nu am gasit.

                            Originally posted by stoicanu View Post
                            Carenaje / Plastice scaune logan 1
                            Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.


                            Cred ca astea cauti
                            Sunt de L1 dar cred ca merg si pe L2


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Am acas chiar pe negru dar înca nu am incercat sa le montez
                            Din cate stiu scaunul din stanga are


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • Comanzi în reprezentanță la Dacia carenaje cu butoane.

                              Comment


                              • In urma unui accident rutier mi-a fost lovita usa din stanga, iar la constatatre cei din service mi-au spus ca trebuie inlocuita usa.
                                Exista vreun cod/serie pe portiera care sa identifice unic produsul?
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google