Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dl_dr25 View Post
    ( programul rabla nu cred ca o sa mai fie fiindca sa scos taxa de prima înmatriculare si de aici veneau banii pt rabla)
    Originally posted by horatiuc View Post
    Nici eu nu cred că o să mai fie anul acesta Rabla, mai ales că APIA spun că lor nu li se pare că e mare avantaj pentru dealeri și ar renunța la program. Dar dacă o să fie, nu va mai fi probabil reducerea așa mare.
    "Rabla" se finanteaza singura, la o masina de 7000 euro statul incasa tva aproximativ egal cu prima de casare. Plus ca orice auto nou genereaza alte taxe incasate de stat, scapa de-o troaca, mentine locuri de munca, etc. Statul nu "pierde" nimic, dimpotriva.

    Nu crede tot ce spun dealerii.
    "ana pauker si cu dej au bagat spaima-n burgheji".

    Comment


    • S-a anuntat astazi. Programul va fi si in 2017 si va incepe mai devreme (undeva la sfarsitul lunii aprilie) si va fi finantat din "alte taxe". Care, ramane sa vedem.

      Comment


      • Eu am rabdare, dar parca nu imi vine sa astept atat

        Am mai butonat putin si am gasit si eu la un dealar ( auto moldova) oferta de fidelizare la prestige de 900€ până pe 31 martie, asa ca nu ma grabesc sa prind luna asta oferta fiindca ea exitata mai mult timp, dar ai noștri ca brazii o arata pe bucatele.
        Oare daca trimit un mail la mai multi vanzatori cu modelul și opționalele dorite reusesc sa mai obtin ceva in plus de la unul ( ex:pachet legislativ gratis ,tavita portbagaj etc) ??? Sau pierd ceva timp pretios mai mult sau mai putin ??
        Last edited by dl_dr25; 28 January 2017, 00:14. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Eu am facut bonul de comanda in Noiembrie cu o anume oferta.Cei de la Dedeman imi prezentau oferta lunii respective(Noiembrie,Decembrie) in Ianuarie a aparut aceasta reducere totale de 900 pentru ca e model prestige si program fidelizare.agentul a trimis cerere la Dacia ca se schimba oferta pentru client si asta a fost.poti face bonul de comanda acum si in Februarie daca apare o oferta mai buna optezi pentru ea.succes


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comment


          • si eu am auzit ca programul rabla va continua si in 2017
            cu 7000 euro prin rabla poti cumpara un laureat , la care poti sa ii pui ulterior senzori, media nav si camera de marcharier mai ieftin decat din fabrica

            Comment


            • X52 ph2 mercosur
              Attached Files
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • partea frontala (grila) este mai aratoasa la Logan. Stopurile, insa, dau mai bine pe modelul asta decat pe noul Logan (stopurile alea cu patratele in ele).
                Parerea mea, nu dati cu pietre.

                Comment


                • Sigur... grila de Kwid e mai aratoasă ca cea de Sandero RS din care au preluat elemente, stopurile la ei sunt alea vechi cu mai mult roșu, în scimb au renunțat la oglinzile lor și au pus de Dacia

                  ,
                  Attached Files
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • Nu imi place deloc cum arata cu numarul pe capacul de la portbagaj.. dar ce imi place in schimb sunt day-light-urile care sunt in forma de C si e iluminat tot ( la Dacia doar 4 leduri si restul crom) si imi place ca spoiler-ul din spate are acel negru, mi-ar fi placut ca si la versiunea Prestige sa fie ca la SL10, bucata de jos nevopsita.

                    Comment


                    • Renault Loganul din poza 2 are niste tiganii de stopuri (dupa gustul meu). Personal, le prefer pe cele rosii, pline, de pe Symbolul de mai sus.
                      @plasStik3: La Prestige, portiunea respectiva este nevopsita. Iti confirm din calitate de posesor de Prestige

                      Comment


                      • Vechile stopuri de pe Logan 2 mi se par mult mai ok decat stopurile de pe Logan 2 ph2.Cele din urma dau senzatia de "ieftineala".Un bec palid in asa zis stop cu leduri(cum credeam la inceput).
                        Attached Files
                        Last edited by Old Driver; 30 January 2017, 12:52.
                        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                        Comment


                        • Exact aici au stricat treaba. Ca nu au pus LED-uri. Intr-adevar, mai bine le lasau in pace

                          Comment


                          • Stopurile de mercosur sunt ok dar au doar 3 becuri ca la X90 și X52 ph2

                            Attached Files
                            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                            Comment


                            • Originally posted by m3dic911 View Post
                              @plasStik3: La Prestige, portiunea respectiva este nevopsita. Iti confirm din calitate de posesor de Prestige
                              Da la Prestige versiunea Ph1.. cum am si eu la SL10, dar la Prestige Ph2 este tot spoiler-ul vopsit in culoarea caroseriei.

                              Comment


                              • La asta nu m-am asteptat, scuze. Da, ai dreptate

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google