Intrebari Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acu regret ca nu am luat o pompa desfundat chiuveta din Lidl (un fel de "seringa" mai mare")..
    Am eu pompa d-aia, nu te-ar fi ajutat. Sunt la farmacii niste seringi mai mari. Poti sa mai cauti si in magazinele/farmaciile cu tehnica medicala.

    Comment


    • In farmaciile veterinare gasiti seringi mai mari.

      Comment


      • De parca nu puteti merge la un service ca majoritatea au aparat anume de extras in caz ca se pune prea mult ulei si nu cred ca va ia mult... poate 10 lei... nu mai trebuie sa va complicati cu lidl...

        Comment


        • Originally posted by t0rquemada View Post
          Dar măcar capătul furtunului introdus în baie are urme de ulei pe interior, că dacă nu e clar că nu a atins uleiul
          Avea ulei pe interiorul furtunului cam 5 cm. Probabil o fi din cauza furtunului, ca are orificiul mai mare fata de ceea ce imi trebuie mie. Si poate nici seringa nu e in stare sa traga uleiul, avand cursa mica (chiar daca e de 50 ml).
          Last edited by Crs. Sandel; 17 February 2017, 19:33.

          Comment


          • Eu am luat furtun de perfuzie si o seringa de 100ml...in 10 minute am terminat operatiunea.

            Cei de la farmacie iti vor da kit perfuzie(perfuzor) sau ceva de genul, tai furtunul la un capat si problema e rezolvata. Costa 1 leu si seringa vreo 20 lei

            Comment


            • Intrebari Logan 2

              Scule service auto, Scule Profesionale, Unelte, Echipamente si Accesorii pentru Service Auto. Scule BGS, Yato, Genius, Toolhub, SelTech, Vorel, Quatros, HBM etc.


              Pompa scos ulei sau alte lichide

              Comment


              • 70 de lei pentru doua furtunase si-o para de cauciuc?!? Da fuq!

                Comment


                • Am reusit sa scot ulei. Am mers cu masina 15 kilometri, am lasat-o sa se raceasca, timp in care am cautat un furtun pe la vecini (sunt la tara), seringa avand-o de la Bucuresti. Am extras 150 ml (aveam peste maxim vreo 2-3 mm si am considerat ca 150 ml sunt suficienti in conditiile in care nu am de unde sa completez, iar masina este in rampa). Vad la Bucuresti cum se prezinta nivelul uleiului.
                  Mersi fain tuturor pentru sfaturi!

                  Comment


                  • Sunt si mai ieftine,am pus link-ul ca si reper ca sa nu mai facem improvizatii cu perfuzor si altele

                    Comment


                    • Dacă tot vreți să vă jucați de-a scos uleiul folosiți ceva de genul
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Pentru ceva ulei in plus....6 pagini scrise))


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comment


                        • Si totul din cauza unor supermecanici de la Dacia.

                          Comment


                          • Originally posted by DannyMC View Post
                            70 de lei pentru doua furtunase si-o para de cauciuc?!? Da fuq!

                            Pai daca e Made In Germany

                            Comment


                            • Originally posted by DannyMC View Post
                              70 de lei pentru doua furtunase si-o para de cauciuc?!? Da fuq!
                              Vezi ca este 83,3 ron (tva inclus) + posibil transport.

                              Comment


                              • Da, am vazut acum! Si mai "bine"!

                                Originally posted by m3dic911 View Post
                                Pai daca e Made In Germany
                                Si este pentru apa si alte lichiduri
                                Last edited by DannyMC; 19 February 2017, 01:13.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google