1.5 Dci Se Opreste La Ralanti!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.5 Dci Se Opreste La Ralanti!

    Salutare! La un logan van 1.5 Dci 70 CP se opreste motorul la ralanti la cateva secunde dupa ce a fost eliberata acceleratia. Am pus diagnoza pe ea si imi da codurile DF125 - Main relay control circuit permanent lower level
    DF 137 - Rail presion regulator function at max. limit
    DF137 - Rail presion regulator function hight flow curent above max.
    DF 137 stiu ca sunt legate de regulatorul de pe pompa sau pompa in sine (trebuie sa o schimb) dar asta DF125 nu stiu cum sa il interpretez adica unde e buba! Daca cine dintre voi ati mai avut asemenea problema un sfat e bine venit! Multumesc!

    Chiar nimeni?
    Last edited by ioanradu83; 17 February 2017, 17:13. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Salut
    DEF 125 Circuit comanda releu principal
    1.nivel scazut permanent
    2.nivel ridicat permanent.
    Ce poti sa faci e sa verifici siguranta de 30A a releului din compartimentul motor a releului.Sau mai poti verifica bransarea si starea releului de alimentare al calculatorului de injectie.Mai trebuie sa verifici si niste pini(continuitate,izolare si absenta rezistentei parazite) dar sfatul meu e sa te duci la un electrician auto care stie sa faca anumite verificari.
    Bafta si o seara buna!

    Comment


    • #3
      io zic sa pui alt regulator de presiune si sa vezi daca mai face... a mea daca o turam peste 4000 de rpm se oprea cand revenea la ralanti... am schibat regulatorul de presiune si nu mai am probleme
      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

      Comment


      • #4
        Am inlocuit injectoarele ( doua din ele dadeau f mult pe retur), faza e ca nu se mai opreste deloc la ralanti , inca nu am pus diagnoza pe ea sa vad presiunea in rampa , injectoarele acestea puse acum sunt provizorii deoarece au mai fost pe masina si cam dau si ele mult pe retur! Oricum multumesc !

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google