Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu folosesc un card de 64 Gb, si inca unul de rezerva tot de 64 Gb. La o rezolutie full hd, timpul de inregistrare este de aproximativ 6 ore.

    Comment


    • Cu stocarea , ce sa zic ; mai luam card de rezerva , etc .
      Dupa teste insa , calitatea , este cum este si la asta nu cred ca exista vreo rezolvare. Noaptea ...
      Sa privim insa si pozitiv ; cele 2 fisiere , fata/spate sint sincronizate si pe ambele gasim aceasi data/ora .....
      Cind starteaza , eranul lcd este cu 75% pe fata si 25% pe spate ; daca se baga in marsalier , ecranul se comuta 100% pe spate si apare grila caracteristica pentru spate , cu culori diferite. Sistemul poate fi inlocuitor de camera spate . Este cam mic ecranul , dar totusi se mai vede ceva .

      Comment


      • Am cumpărat un Viofo 119S, stie cineva să imi spună cum pot lega cablul pt a avea camera alimentată si pe timpul staționării in parcare nu doar la punerea contactului ?
        Mulțumesc
        Attached Files

        Comment


        • As of 1/24/22: 229 likes, 11 dislikesIn this video I walk through the process I used to hard wire my new SpyTec A119 dash cam into my 2006 G35. The process f...

          Comment


          • Ok mulțumesc, l-am salvat înainte să postez .
            Dar din ce observ eu camera se alimentează doar la punerea contactului, eu doresc sa fie alimentată si cand cheia este scoasă din contact. Sa am si funcția detectare mișcare activă.

            Comment


            • Originally posted by dl_dr25 View Post
              Am cumpărat un Viofo 119S, stie cineva să imi spună cum pot lega cablul pt a avea camera alimentată si pe timpul staționării in parcare nu doar la punerea contactului ?
              Mulțumesc
              Salut,

              vezi in manualul masinii, unde este prezentat panoul de sigurantele ca este una ce alimenteaza mufa de diagnoza (OBD + inca ceva). Acolo ai plus permanent.

              Am manualul in masina si nu pot sa-ti spun exact.
              I have no special talent. I am only passionately curious.

              Comment


              • Iti mulțumesc, maine caut si eu. Eu ma bag sa fac destule lucruri la mașină, dar mai ales pe parte electrică sunt praf.
                Nu este nici o problemă dacă ma leg acolo?

                Comment


                • Azi am reușit să fac montajul in tabloul de bord, la 23 nu puteam sa introduc mufa. M-am legat la 34 ( priză diagnostic si radio) si totul este ok acum. Sunt curios cat consumă când filmează in mod parcare. Există riscul să rămân fără baterie ?
                  Attached Files

                  Comment


                  • Pai nu filmeaza decat cand se activeaza, sigur nu ramai fara baterie.

                    Comment


                    • Fiind cu fața la strada, miscare permanentă prin fața camerei, va merge(înregistra) aproape non stop.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • Problema e ca va rescrie ce inregistreaza peste vechile inregistrari, daca un clip nu e salvat ca eveniment, degeaba ai camera, daca nu surprinzi actiunea daunatoare masinii tale.
                        La mine, un mic soc in masina are ca urmare faptul ca respectivul clip e marcat cu protectie la rescriere.
                        Daca ceva daunator nu provoaca acel mic soc necesar?
                        La cat consuma camera, bateria ar trebui sa poate furniza curent zile intregi.

                        Comment


                        • Camera filmează la 1080p 60fps, am card de 64 și îmi arată că are un timp de filmare de 8.30h. In modul parcare cred că ajunge pt o zi jumătate până trec eu pe la mașină ( dacă nu plec cu asta nouă, plec cu cea veche sau merg la magazin să iau ceva si tot imi arunc un ochi la ea ).
                          Sigur o să mai cumpăr o cameră si pt mașina veche, atunci o să iau un card de 128 care sigur nu are timp de rescriere până observ eu
                          Mulțumesc pt informații.

                          Comment


                          • Are cineva detalii si/sau pareri despre camera asta?

                            Comment


                            • Originally posted by Fanez View Post
                              Are cineva detalii si/sau pareri despre camera asta?
                              in banii astia este buna, daca nu ai mari pretenti in a vedea nr. de inmatriculare
                              https://www.youtube.com/watch?v=xGAqMrwPSgM https://www.youtube.com/watch?v=MhUQen0Fd7g https://www.youtube.com/watch?v=dLmmpsNYlgA https://www.youtube.com/watch?v=iIgehMPw7KA

                              Comment


                              • Salutare. Am achizitionat azi o camera Viofo A119s v2 cu kit de instalare. Intrebarea e pe ce siguranta o montez??

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google