PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Din păcate pe forumuri se întorc să mai posteze doar cei cu probleme, foarte puțini din cei fericiți...
    La cite montaje se fac în 3 service-uri, ești printre puținii cu probleme...
    A mai fost unul pe la Brașov dar avea probleme cu mașina pana la urma...
    Nu vreau să îi scuz dar când vine clientul și insista ca vrea mâine și ajungi cu 3 montaje pe zi mai faci și mici greșeli....
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • Nu i chiar asa. Eu sunt la a 2 a instalatie montata la ANDREI GPL in Colentina. Tomasetto stag 4 qbox.
      Montajul a durat cam 5 ore si am stat pe langa ei. Montajul a fost facut prefect fara cleme rupte,fire in plus etc. A constat aproximativ 2500 lei.
      La tonajul Passat-ului...consumul de GPL in oras a iesit 14% cu a.c permanent...nu stiu cat consuma si fara a.c..dar nu prea s a putut merge fara aer in perioada asta!
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by moog View Post
        Din păcate pe forumuri se întorc să mai posteze doar cei cu probleme, foarte puțini din cei fericiți...
        La cite montaje se fac în 3 service-uri, ești printre puținii cu probleme...
        A mai fost unul pe la Brașov dar avea probleme cu mașina pana la urma...
        Nu vreau să îi scuz dar când vine clientul și insista ca vrea mâine și ajungi cu 3 montaje pe zi mai faci și mici greșeli....
        Supergaz au montaj si instalatii ok dar la reglaje stau prost ,nu fac reglaje in mers .
        Eu am instalatie Compact montata la ei si in afara de injectoare nu am avut probleme cu instalatia in 50k km,dar cu reglajul a fost durere in primul an(la 2 saptamani eram la ei) pana am cumparat interfata si am reglat-o eu cu ajutorul informatiilor de pe forum (I-ti multumesc Moog).

        Comment


        • Deci se confirma, in cazul asta le zic pas.

          Originally posted by Andyno View Post
          Tomasetto stag 4 qbox.
          A costat aproximativ 2500 lei.
          In CT, pentru Tomasetto stag 4 qbox se cere 3200lei!!!

          Comment


          • Se confirma ce? Ca se mai fac poate și greșeli, ca mașinile noastre nu sunt noi și în parametri?
            Dacă mai cauți găsești nemulțumiți și de AGR, Vernesti etc... Poate chiar mai mulți...
            Dacă nu găsești și nemulțumiți poți trage concluzia și ca service-ul sta degeaba... Numai cine nu montează nu greșește...
            Greșeala majoră care se face, e ca se generalizează... Cu vreo 2 pagini în urma era de kko Stag 200 Fast... Atâta timp cât flote de 1.2 E6 au deja câteva revizii făcute fără probleme as înclină sa nu împărtășesc aceeași părere...
            Ca orice instalație, low cost sau high end, aleasă prost, montată și reglata la fel, poate fi o dezamăgire... Ca mașinile, multe din ele nu sunt tocmai în parametri este alt factor care influențează rezultatele finale...
            Niște garnituri injectoare îmbătrânite pot genera coșmaruri noaptea... Asta după ce ai schimbat pe mașină cam tot ce e posibil... Bujii, fise, bobina, egr, pompa secundara de aer, sonde lambda, senzori temperatura, injectoare GPL, senzori, ecu, ecu din nou/upgrade etc...
            În fine fiecare trage ce concluzie vrea...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • eu sunt un om pasnic, dar la agrom toporasi nu mai calc in viata mea. am fost programat (si programarile se fac cu minim 2 saptamani inainte, e bataie pe locuri!) ieri la 3 pentru o revizie si un reglaj, la 6 am plecat de acolo, dupa ce in prealabil "reglajul" l-am facut plimbandu-ma singur pana la jilava si inapoi dus pe benzina, intors pe gaz. daca asta e o atitudine profesionista, atunci eu sunt nadia comaneci. daca stii ca n-ai timp, ori nu mai programezi fraierii, mai cumperi o hala, mai angajezi pe cineva, faci ceva. nu mai zic de curtea aia de arata ca-n siria, o mana de piatra sa fi pus, o mana de asfalt, nimic. nu sunt genul reclamagiu, de fiecare data cand am fost acolo am fost multumit, dar in momentul asta nu are niciun rost sa mai mergi pe acolo, pur si simplu e bataie de joc. programul lor se termina la 6 si ei aveau service-ul plin, n-aveau unde sa plece, isi bat joc inclusiv de ei insisi.
              Last edited by mcornel; 21 July 2016, 15:33.

              Comment


              • Incercati AUTOTIBEDI, Buzau, www.volservice.ro la d-l ing Valentin Stan. Un om de nota 10. Un om cu cu multa pasiune pt ceea ce face. Ceea ce mi-au stricat si m-au aburit altii prin service-urile specializate din Iasi ( nu le mai dau numele, se stiu ei mai bine), a reusit sa repare d-lui. Si nu in ultimul rand, preturile sunt super decente.

                Comment


                • Originally posted by Cromatic View Post
                  Ce instalatie ai montat la SuperGaz?
                  o strutocamila, cica tomaseto dar nu e tomaseto, doar plamanul este tomaseto restu nu stiu ce prosti italienesti sun. M-au mintit pe scurt, am aflat dupa un an ca deh nu fac asta in fiecare zi!

                  Comment


                  • Pai, ce ai vrea sa mai fie Tomasetto?
                    Cu ce faci comparație? Cu ce te-au mințit?
                    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                    Comment


                    • Despre SebiGaz Buzau nu are nimeni nimic de spus ? Eu acolo am montat instalatia, lucreaza foarte curat, explica frumos, totul merge perfect.

                      Comment


                      • salutare colegi tocmai am intrat si eu in lumea celor cu gpl astazi a fost montata instalatia la cei de la supergaz pe logan 1.6 8v.Instalatia a costa 2400 pret final rezervor toroidal 52 litri .In 4 h si ceva a fost gata montaj ingrijit coliere de metal fara fiere rupte ...etc .La prima impresie pot spune ca se simpte putin mai domola la demaraje ,,dar nu ma deranjeaza'' in rest merge super bine nici nu simti cand se face trecerea dupa benzina pe gpl
                        Aceasta este instalatia nu stiu nimic de ea nu am citit pe nicaieri am aleso pentru ca service-ul era aproape de mine ,eu fac 20k km pe an si zic ca se merita daca ma tine 100k sunt multumit mai scot un logan din economia de benzina
                        configuratia
                        AGC compact rezervor toroidal 52l
                        reductor / vaporizator – AGC Vito
                        dispozitiv de alimentare – Tomasetto
                        dispozitiv injectie -Hana
                        multivalva – Tomasetto
                        iltru gpl polyester – Certools

                        ce parere aveti este fiabil sau o sa ma astept la probleme de la el

                        Comment


                        • Daca schimbi filtrele la timp si de calitate e superok.
                          Ai injectoare super bune dar destul de sensibile la mizerie.
                          Zic de filtre , deoarece sunt multi care cumpara ieftineli si dupa aia se mira de ce au probleme. Sa nu mai zic ca unii le-au spalat...de vreo 2 ori...
                          Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                          Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                          Comment


                          • pai i-am intrebat pe mecanici de acolo si mi-au zis la 15k sa fac revizie la instalatie costa 100 ron ,oricum am vazut si pe net filtre stare lichida si gazoasa la 35 ron setul .o nimica toata cred ca si astea sunt bune daca le schimbi la 10k km
                            Am o intrebare moog, un coleg de munca care are si el instalatie gpl nu stiu ce marca nu l-am intrebat a zis ca sunt mai fiabile injectoarele valtek decat hana pe care le am eu ...acum asta e am montat instalatia

                            de ieri citesc incontinuu pe forum la sectiunea gpl si nu prea scrie multe despre instalatia AGC compact, se pare ca mult lume a indragit mai mult tomasetto cica e mai foabila oricum nu imi pare rau merge bine masina
                            Last edited by ionutionut02; 4 March 2017, 17:09. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Deci in principal s-ar merita gpl?Adica nu afecteaza cu nimic motorul daca schimbi la timp filtrele.

                              Comment


                              • Si reglezi culbutorii la cel mult 30.000 km, eu fac treaba asta la 17-18.000 km, adica odata pe an.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google