Rabla 2015 - Neclaritati Mecanism

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rabla 2015 - Neclaritati Mecanism

    Vreau sa utilizez programul , dar nu inteleg mecanismul programaului. Intru in categoria celor care nu au rable si doresc sa utilizez predarea altuia.
    Dilerul mi-a comunicat ca treaba ar fi pereche .
    -Adica pot intra in program daca nominalizeaza in factura chestiunea .
    -poate face intrarea in program daca exista si unul care preda , deodata , in pereche .
    Adica fie ca intra in program ca predator , fie ca intra ca beneficiar , cei doi se asteapta unul pe altul pina cind exista consens. Asa este ?
    Mie mi se pare mai logic ca cei care doresc sa intre toti si cind ridica masina , daca au predator , beneficiaza de program ; daca nu , asa este .
    Care este adevarul ?

  • #2
    sterge postul prietene ca n-are rost sa te complici.

    Comment


    • #3
      Rablele astea au si ele un pret, te-ai gandit la asta? Adica ai vrea ca cineva sa mearga la dealer si sa predea rabla lui ca poate o avea cineva nevoie, nu?

      Comment


      • #4
        Pentru programul rabla pe anul 2016 câte vouchere se pot folosi?Si la cam ce valoare poate ajunge?

        Comment


        • #5
          Găsești toate informațiile pe www.afm.ro E mai ușor sa întrebi decât sa citești, dar...
          sigpic

          Comment


          • #6
            Am si eu o intrebare legata de programul rabla, poate are cineva un raspuns. Mie imi pare cam ciudat, de aceea intreb. Se poate sa achizitionezi un autoturism nou prin programul rabla si sa achiti intreaga suma astazi, sa zicem, urmand a primi inapoi contravaloarea rabla cand va incepe programul? Adica sa nu mai astepti doua luni, achiti integral, iei masina si primesti ecobonusul mai tarziu?

            Comment


            • #7
              Originally posted by hspinache View Post
              ... Intru in categoria celor care nu au rable si doresc sa utilizez predarea altuia.
              Dilerul mi-a comunicat ca treaba ar fi pereche .
              ...
              Adica fie ca intra in program ca predator , fie ca intra ca beneficiar , cei doi se asteapta unul pe altul pina cind exista consens. Asa este ?
              ...?
              Originally posted by enervantul View Post
              Rablele astea au si ele un pret, te-ai gandit la asta? Adica ai vrea ca cineva sa mearga la dealer si sa predea rabla lui ca poate o avea cineva nevoie, nu?
              Eu am fost la "dilar", i-am zis ca vreau prin programul rabla dar n-am voucher, cum pot sa ma combin cu un coleg s-o rezolv? El mi-a zis: vrei tichet, te costa atat! Si s-a rezolvat. Deci avea deja pe cineva care a dat rabla "ca poate o avea cineva nevoie". Ori n-ai gasit dilarul potrivit, ori cauti pe cineva care vrea sa dea o rabla fara sa cumpere masina noua. El cedeaza in favoarea ta (la pret va intelegeti dinainte).

              Comment


              • #8
                Este ca stiai ca posturile alea sunt din 2015? Ma rog, eu am gasit 'dealerul potrivit', poate chiar prea potrivit, sa zicem. Masina a venit, mi-a propus sa achit integral pretul (este inscrisa in program seria) si sa recuperez ecobonusul cand va incepe efectiv programul, pentru a nu mai astepta doua luni, poate mai mult. Nu am mai auzit de treaba asta, imi pare putin (mai mult) a prosteala. Adica am achitat-o...pa sa fii sanatos. Sau poate gresesc, poate este posibil, stiu si eu?

                Comment


                • #9
                  Originally posted by enervantul View Post
                  Este ca stiai ca posturile alea sunt din 2015? ... Sau poate gresesc, poate este posibil, stiu si eu?
                  Uite ca nu m-am uitat la data postarii
                  Despre problema ta, posibil sa te fi ars un pic Mai intreaba-l pe dilar, nu cred ca se poate varianta respectiva dar nu stiu ce sa zic.

                  Comment


                  • #10
                    Nu m-am ars...intreb daca a auzit/facut cineva. Poate sa stea linistita in parcul lor pana incepe programul, pot sa merg si cu metroul pana atunci. Ideea era ca daca se poate...de ce nu.

                    Comment


                    • #11
                      Scuze, initial am inteles ca deja ai facut targul si ai luat masina. Daca dilarul zice ca se poate... el fiind in domeniu, probabil ca stie cum e mersul.
                      Poti sa intrebi pe aici http://www.loganclub.ro/forum/noul_l...27#post1751327

                      Comment


                      • #12
                        mai asteptati... probabil din aprilie se va da drumul si va fi 8000 lei per rabla facuta breloc

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google