Zgomote, Scartaituri Si Alte Sunete Ciudate La Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by aris86 View Post
    ...La zgomote, la mine au inceput sa apara greierasi in stalpul de la parbriz sofer, din când in când.
    Pai daca n-ai scrumiera...


    Originally posted by DannyMC View Post
    Daca tii capacul jos, nu mai trepideaza!
    Da, depinde de pozitia in care sta scrumiera, nu face mereu nici cu capacul ridicat.

    Comment


    • #77
      S-au te lasi de fumat Fanez
      Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

      Comment


      • #78
        N-are legatura scrumiera cu fumatul. In scrumiera poti sa tii maruntis sau maruntisuri sau bonuri de la benzina sau... sau...
        Raspuns: sau!

        Comment


        • #79
          Era in spirit de gluma postarea mea.Sorry
          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

          Comment


          • #80
            Originally posted by Old Driver View Post
            S-au te lasi de fumat Fanez
            sau te lasi de fumat...
            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

            Comment


            • #81
              Ok ok am inteles.La ora de gramatica bateam mingea pe maidan.
              Totusi sa revenim la subiect.
              Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

              Comment


              • #82
                Originally posted by Old Driver View Post
                Era in spirit de gluma postarea mea.Sorry
                Am observat.
                Originally posted by micutzu666 View Post
                sau te lasi de fumat...
                Si eu ce-am zis?

                Comment


                • #83
                  greierasul din stalpul de la parbriz, pe partea soferului, apare si la mine..
                  oare un pic de burete indesat pe acolo l-o reduce la tacere?

                  Comment


                  • #84
                    Incearca si ne spui si noua.
                    Mai era cineva pe aici care avea un "clonc" undeva in usa/usile din spate, in mers, ca si cum se descuie usa sau ca si cum loveste o piatra pe dedesubt. A descoperit de unde e?

                    Comment


                    • #85
                      @claudius, am rupt o clema la stâlpul din parbriz, din greseala, scăpase din clema de sus. Am dat jos ornamentul din stâlp sa lipesc clema și cat am mers prin oraș era liniște în masina, eu am crezut ca zornăie vreun fir, dar de fapt e plasticul ieftin folosit de dacia.

                      Comment


                      • #86
                        Ai dreptate. Plasticul ieftin folosit de alte marci nu zornaie.

                        Comment


                        • #87
                          Pai nu? Ai testat și la alte marci?

                          Comment


                          • #88
                            Ai testat si la alte marci?
                            Nu pot sa spun ca am testat, doar am remarcat si la alte marci.

                            Comment


                            • #89
                              Salutare! Eu am intampinat o problema cu sunete ciudate vis-a-vis de ABS. Iarna aceasta, cand franam pe suprafete cu gheata si intra in functiune sistemul, se auzea un sunet ciudat, asemanator unei bucati de tabla , de care ai trage si ai elibera-o lasandu-o sa vibreze. Merg cu ea in reprezentanta, testeaza baietii, zic ca nu e normal, imi tin masina la ei o zi de dimineata pana la inchiderea unitatii iar raspunsul a fost cu totul ambiguu. Cica vor trimite toate testele facute si toate fotografiile si toate inregistrarile cu acele sunete scoase de masina mea la "polul tehnic "apoi , cand vor avea un raspuns ma vor contacta pt a reveni in service si a remedia problema. Dupa 2 sau 3 zile, cand ma suna........SURPRIZA!! Cica au testat cei din reprezentanta de aici un model identic de LOGAN si cica acel zgomot e normal . Daca a mai intampinat cineva probleme de acest gen cu ABS-ul, postati va rog! Multumesc!
                              Precizez ca detin Logan fabricat in mai 2016

                              Comment


                              • #90
                                Acela e zgomotul produs de electrovalve pentru reducerea presiunii din circuitul de franare si, implicit, deblocarea rotii/rotilor. Lipsa antifonarii are un rol semnificativ in perceperea acelui zgomot.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google