Lucruri Pe Care Nu Le-ati Descoperit Inca La Noul Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mda, care este problema ta ca am inlocuit piese pe garantie? Nu ma intereseaza ca sunt probleme si la alte marci consacrate.....
    Last edited by aris86; 24 March 2017, 13:17.

    Comment


    • Pai asta e problema aici
      La 6.000€ romanul vrea o masina care sa tina o viata
      Multe di piesele montate pe masina sunt fabricate in aceleasi uzine in care sa fabrica si piese pentru alte marci


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Sunt conștient ca nu va tine o veșnicie piesa pe mașină, dar dacă am garanție de ce nu as putea sa beneficiez de ea.

        Comment


        • Asta e alta problema
          Ma repet
          Ori ce problema am avut pe garantie a fost rezolvata fara dureri de cap in cel mai scurt timp posibil
          Eu înca am garantie la tabla
          Am fost la Meridian le-am aratat despre ce este vorba(rugina) si a doua zi m-au sunat sa imi spuna ca ma pot duce la ei pentru remediere


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by stoicanu View Post
            ...
            Ori ce problema am avut pe garantie a fost rezolvata fara dureri de cap in cel mai scurt timp posibil...
            Uite ca asta nu descoperisem la Logan 2.

            Comment


            • Originally posted by aris86 View Post
              Mda, care este problema ta ca am inlocuit piese pe garantie? Nu ma intereseaza ca sunt probleme si la alte marci consacrate.....
              Alo! Problema mea nu are legatura cu tine! Ci cu faptul ca de cate ori am fost la dealerul Dacia/Renault pentru rezolvarea unor probleme minore, am luat masina de acolo cu alte probleme mult mai grave decat cele initiale, provocate de catre "meseriasii" lulii pregatiti la academia automobilului. Cand o sa patesti si tu la fel, probabil ca iti vei schimba un pic optica.

              Originally posted by stoicanu View Post
              ...

              Am fost la Meridian le-am aratat despre ce este vorba(rugina) si a doua zi m-au sunat sa imi spuna ca ma pot duce la ei pentru remediere
              Si te-ai dus? Ti-au facut remedierea? Ai fost multumit? Mai apoi cat timp a rezistat reparatia lor?

              Una este sa iti arate "amabilitate/disponibilitate/promptitudine/profesionalism" la inceput si alta este sa decurga lucrurile in aceeasi maniera pana la final!
              Last edited by tipicarul; 24 March 2017, 16:38. Reason: Automerged Doublepost
              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

              Comment


              • Nu este prima problema legata de rugina pe care o rezolv pe garantie si a fost Ok reparatia
                Reparatia a rezistat mai mult decat ce a fost facut de fabrica [emoji23][emoji23][emoji23]
                Cu problema actuala nu am ajuns
                Trebuie sa gasesc o portita prin care ma pot lipsi de masina


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • La tinichigerie Meridian Sud am fost mulțumit de reparatie, la mecanica da cam cu virgula.....

                  Comment


                  • Aseara am inchis usa, dar usa a ramas putin deschisa. Vroiam sa inchid masina cu telecomanda de pe cheie. Dau sa se inchida si nu se inchide masina. Logic.
                    Dar faza criminala. Nu s-au aprins avariile.

                    Deci, daca usile nu se inchid (o portiera nu este inchisa corect) atunci masina nu se inchide dar nici avariile nu palpaie.

                    Daca usiile sunt inchise bine, si se apasa de pe cheie butonul de inchidere, atunci se inchide masina si avariile palpaie.

                    Pe scurt, daca avariile palpaie, atunci masina este incuiata.
                    Daca avariile nu au palpait, atunci masina nu este incuiata.

                    Comment


                    • Cum adică nu se încuie, la mine se încuie dar imediat se descuie la loc.

                      Comment


                      • A vrut sa spuna ca ramane descuiata...

                        Comment


                        • Originally posted by sebibv View Post
                          A vrut sa spuna ca ramane descuiata...
                          Corect.
                          Se inchide dar se deschide din nou. Adica masina ramane deschida.

                          Comment


                          • Originally posted by djxhouse View Post

                            Pe scurt, daca avariile palpaie, atunci masina este incuiata.
                            Daca avariile nu au palpait, atunci masina nu este incuiata.
                            Parca e trecut si in manual ceva legat de asta. Mie mi se pare un lucru gandit bine pentru ca, de ex, esti la etajul 3 si vrei sa incui masina dupa ce i-ai deschis usa unui prieten sa ia ceva din portbagaj si acesta nu l-a inchis bine; palpaitul ala iti confirma ca masina e incuiata, tu neauzind zgomotul blocarii.

                            Comment


                            • La deschidere avariile si semnalizarea laterala clipesc o data iar la inchidere avariile si semnalizarea laterala clipesc de doua ori. Daca o usa nu este bine inchisa, la apasarea butonului are loc o blocare urmata de o deblocare rapida fara a clipi avariile si semnalizarile laterale. Gasiti informatia la pag 1.4 din manual.

                              Comment


                              • Am descoperit ca la 10.000 km se reseteaza automat toate informatiile despre consum, viteza, litri consumati, etc. Nu am resetat niciodata CB-ul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google