Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Când am dat comanda la masina, sandero în septembrie, la stepway termenul de livrare era în luna februarie 2014. Poate depinde de dealer și de culoarea masinii.

    Comment


    • Nu e informat gresit deloc. Chiar asa se intampla in 2013. Consilierul clienti chiar mi-a spus ca la Sandero Stepway au termene de livrare de 5-6 luni. Repet: asta in 2013.

      Comment


      • Eu pentru Duster am asteptat aproape 4 luni.Culoarea o fi fost de vina![emoji4]
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Eu am comandat la Meridian Sud un Stepway negru, 0.9 tce, la sfarsitul lunii iulie 2013 si l-am ridicat la inceputul lunii octombrie 2013. Masina sosise mai devreme dar mi-au gresit niste acte.
          Nu stiu cu cine ati colaborat voi dar se pare ca nu ati fost norocosi. Termene de livrare de 5-6 luni mi se par exagerate, parca facute sa alegi masini de pe stoc sau pur si simplu sa te refuze mai elegant pentru ca au suficiente comenzi.
          Poate am fost eu extrem de norocos, ce sa zic!?

          Comment


          • Em am comandat Sandero, Laureate + vopsea metalizata + pachet securitate, tot la Meridian Sud, pe 25 iulie 2013 si pe 17 septembrie a ajuns masina, insa am luat-o pe 27 septembrie. Insa, la Stepway asa au zis ca au termene de livrare, si cand am dat comanda, si cand am luat masina.

            Comment


            • Azi am reușit să ridic mașina. Comanda pe 31 ianuarie ridicat azi 25 februarie, Logan Prestige 1.5dci. puțin c-am mult spun eu.

              Comment


              • Sa o stapanesti sanatos!
                Cam tot atat a durat si la mine..
                Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                Comment


                • Daca nu iei ce este pe stoc e normal sa dureze
                  Sa o plimbe sanatos


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  sigpic

                  Comment


                  • Am dat comanda la Stepway Prestige 1.5 DCI Easy-r pe 24 februarie si mi-au spus termen de fabricare 7 aprilie.
                    Ieri am fost din nou la reprezentanta si termenul s-a prelungit pe 11 aprilie.

                    Comment


                    • Originally posted by dl_dr25 View Post
                      Azi am reuit s ridic maina. Comanda pe 31 ianuarie ridicat azi 25 februarie, Logan Prestige 1.5dci. puin c-am mult spun eu.
                      25 februarie sau martie?
                      Originally posted by Crs. Sandel View Post
                      Em am comandat Sandero, Laureate + vopsea metalizata + pachet securitate, tot la Meridian Sud, pe 25 iulie 2013 si pe 17 septembrie a ajuns masina, insa am luat-o pe 27 septembrie. Insa, la Stepway asa au zis ca au termene de livrare, si cand am dat comanda, si cand am luat masina.

                      Trimis de pe al meu Vodafone Smart ultra 6 folosind Tapatalk

                      Comment


                      • Martie am vrut sa spun , scuze
                        Mai vroiam să menționez că a venit cu roata de rezerva pe 185/65/15. Modelul luat Prestige cu roti de 195.

                        Comment


                        • Originally posted by plasStik3 View Post
                          Astazi am fost la Auto Cobalcescu sa dau comanda de un Prestige 0.9 tce cu pack securite si mi s-a spus ca exista un comunicat in care nu se mai livreaza masini pe o perioada determinata de timp cu volan de piele, ci doar cu cruise control dar cu volan normal. S-a mai confruntat cineva cu aceasta problema sau stiti cand se va rezolva?
                          salut, si eu am comandat un Logan MCV Prestige 1.5 90cp pe 22 martie si am primit acelasi raspuns, nu se mai poate comanda decat cruise control, volanul din piele fiind oprit pentru comenzi pe o perioada nedeterminata (s-a terminat pielea, daca era naturala intelegeam ). initial pe 15 inca mai aveau dar era doar in limita stocului disponibil si cei care au comandat in saptamana aia nu stiu inca 100% daca au prins sau nu. Macar imi vor pune cruise control desi imi placea si volanul din piele sincer

                          Comment


                          • Pe mine nu ma incanta volanul de piele (nu pra am ingcredere in ata cu care-i legat)...plus ca pe schimbatorul de viteze dupa nici 20k au inceput sa apara usoare urme de uzura

                            Comment


                            • Originally posted by Gaby20045 View Post
                              salut, si eu am comandat un Logan MCV Prestige 1.5 90cp pe 22 martie si am primit acelasi raspuns, nu se mai poate comanda decat cruise control, volanul din piele fiind oprit pentru comenzi pe o perioada nedeterminata (s-a terminat pielea, daca era naturala intelegeam ). initial pe 15 inca mai aveau dar era doar in limita stocului disponibil si cei care au comandat in saptamana aia nu stiu inca 100% daca au prins sau nu. Macar imi vor pune cruise control desi imi placea si volanul din piele sincer

                              Nu mai e Prestige. Va fi Prestige fara piele, adica full, dar fara piele

                              Comment


                              • Originally posted by bolovan View Post
                                Pe mine nu ma incanta volanul de piele (nu pra am ingcredere in ata cu care-i legat)...plus ca pe schimbatorul de viteze dupa nici 20k au inceput sa apara usoare urme de uzura


                                Volanul din piele rezista destul de bine
                                In schimb nuca de la schimbatorul de viteze nu prea
                                Revin cu poze


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google