Demontare Volan PH2-diferit Fata De PH1.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Radu, mai bine il imbraci in piele cum am facut eu
    Attached Files

    Comment


    • #17
      N-a scos borna pentru ca a blocat calculatorul din CLIP. Logan X90 e volan TRW, logan 2 X52 e Takata (Arad).

      + X90 ph1 e trw, faza 2 era deja Takata.

      Daca imbraci un volan de spuma in piele, o sa aiba janta prea groasa. Alea cu piele din fabrica sunt numai bune.

      La montare Airbag, se infige pur si simplu si clipseaza la loc dupa ce il conectezi.
      Last edited by einstein1984; 13 January 2015, 10:48. Reason: Automerged Doublepost
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • #18
        Salutare,

        oare sunt mai multe tipuri de volane si la PH2 ?

        Acum incerca tatal meu sa dea jos un airbag de la un PH2 si nu reuseste nici cum, are niste cleme diferite fata de ce a postat catalin, am incercat sa mutam acea sarama pana trece de clema dar airbag-ul tot nu scapa.

        PS. Tatal meu imbraca volane zilnic, vin o gramada de masini pe la noi dar imi aduc aminte ca a mai avut odata un logan sau duster si tot asa a fost ceva tare ciudat, total diferit de alte masini, parca nu sare afara, nu are acel arc care il impinge afara, cumva trebuie sa tragi tu .. dar nu mai tin minte exact, stiu ca a fost ceva ciudat .. si tot blestema producatorul pt modalitatea idioata si total diferita de multe alte branduri. Eu am tot un Duster PH2 .. dar nu l-am dat inca jos sa il imbrace, poate in viitor cand iasa din garantie.
        Attached Files
        Last edited by ovisopa; 4 May 2017, 09:52.

        Comment


        • #19
          din cate retin eu, e o gaura rotunda si airbagul se declipseaza cu o surubelnita mai lunga, prin acea gaura de depresurizare. din ce vad in pozele tale, fie presupui corect si s-a schimbat ceva la volan, fie incerci in gaura gresita. ca'n bancu' ala cu medicamentul triteoterol...try the other hole
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #20
            Cred ca au pus si alte tipuri de volane pe PH2, o sa verifc si la al meu mai tarziu cand ajunge nevasta acasa, dar PH2-ul asta la care a incercat de dimineata sa il desfaca, nu are acele gauri prin care bagi o surubelnita lunga, ci are sarmele alea VIZIBILE, care trebuie sa le tragi peste agatatoare de plastic, doar ca nu a vrut nici cum sa iasa.

            PS. Azi a mai venit si un Renault, avea exact acelasi sistem ca dusterul din pozele mele, dar la Renault mi-a spus ca s-a desfacut mult mai usor.

            Comment


            • #21
              Clamele alea care se văd înseamnă că sunt ca la Clio II. Se desfac, pe rând, destul de uşor sau de greu, depinde cât de antrenat eşti. Am desfăcut odată la un Clio II totuşi n-a fost aşa groaznic

              Comment


              • #22
                La Renault-ul pe care a lucrat ieri mi-a spus ca a desfacut airbag-ul foarte usor , si avea acelasi sistem.

                Am verificat acum si la Dusterul meu, cumparat in iunie 2015, are exact aceleasi cleme ca la Renault si ca in pozele pe care le-am pus ieri, probabil au folosit volanele ca in primul post, doar la primele dustere PH2.

                In principiu ar trebui sa se desfaca usor, doar tragand de clemele alea vizibile.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google