Cruise Control

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stiu, ca le-am verificat, imi trebuie volan nou si contactor la pedala ambreaj, toate costa cam 1000 de lei

    Comment


    • Arunci este mai simplu. Volanul nou a fost cam 400 de lei. Dar merită să faci investiția. Chiar și așa, suma la care ai ajuns tu, 1.000 de lei, cred că este mai puțin dacă era din fabrică, nu?

      Comment


      • da, este mai putin, daca era acel contactor era floare la ureche.

        Comment


        • Zic să încerci să faci lucrarea acum, cât este "caldă". Din 2014 voiam să o fac, dar, după ce am citit pe forumuri, aveam impresia că este foarte greu de realizat (nu știam că mașina le are din fabrică deja montate). După ce am înțeles cum stă treaba (mulțumită celor de aici), am decis să realizez lucrarea cât mai repede. (Cu banii strânși pentru ferestrele electrice spate). Inițial voiam să pun ferestrele electrice spate, dar, după ce am discutat pe forum, am zis că mai pot aștepta.
          Last edited by Danis702000; 7 May 2017, 23:44.

          Comment


          • Dupa ce dai jos airbag-ul, piulita care fixeaza volanul este data cu vopsea(sigiliu) din fabrica??

            Comment


            • E șurub, și ca fiecare chestie importantă e marcat cu vopsea verde
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Este marcata, am vazut când mi-au verificat air-bag sofer in luna martie a.c.

                Comment


                • de ce au scos airbag-ul şofer de pe volan pentru verificare ? doar aşa puteai să vezi piuliţa volanului, chiar nu înţeleg pentru o simplă verificare de ce trebuia scos ? verificare şi pe faţă şi pe dos sau cum ?

                  Comment


                  • Au verificat seria airbag-ului, am fost rechemat din lotul cu probleme de la dacia.

                    Comment


                    • Am inteles, multumesc! Deci nu voi putea inlocui volanul cu unul de piele(masina desi e Prestige cu cruise control, nu s-a putut comanda cu volan de piele).

                      Sau daca il schimb in reprezentanta am sanse sa nu fie problema cu garantia??

                      Comment


                      • Il imbraci frumos in piele - sunt mai multi care fac chestia asta. Unii nu iti dau deloc volanul jos - cos cu el pe masina.
                        Va iesi super bine - nu ai ce sa iti faci grija cu garantia

                        Comment


                        • La un Logan plus 0.9 tce/gpl se poate pune cruise control? Ce ar fi necesar?

                          Comment


                          • si eu sunt interesat. Logan 2017 Laureate. trebuie luat cu tot cu airbag sau merge cel de acum?

                            Comment


                            • Cautati niste posturi mai vechi de-ale lui torque.
                              Spune ca e f complicat... Trebuie alt volan cu butoane plus inelul de conexiuni....
                              Dar poate va raspunde el.

                              Comment


                              • nu e atat de complicat daca ai piesele. vroiam sa stiu daca e ok airbag-ul ce il am acum

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google