Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am fost si eu la 3 Reprezentate cu rezolvarea scaunului!Mi-au zis ca am facut sex pe el si din cauza asta!M-am dat la ei !E generalizata treaba peste tot!

    Comment


    • )))

      ...................................

      Comment


      • Originally posted by sorin74ivn View Post
        Am fost si eu la 3 Reprezentate cu rezolvarea scaunului!Mi-au zis ca am facut sex pe el si din cauza asta!M-am dat la ei !E generalizata treaba peste tot!
        Pariez ca nu te-ai gandit la profesionalismul reprezentantelor Dacia atunci cand ti-ai cumparat masina. Nici eu...

        Comment


        • Nici eu nu m-am gândit, ba mai mult ii compatimeam, când un client nemulțumit de mașină tipa la ei, altfel nu mere... dacă te duci cu gânduri/intenții blânde pleci la fel cum ai venit.

          Comment


          • Sunt niste carpaci toti....se uita sa le bagi in buzunar ceva.

            Comment


            • Originally posted by sorin74ivn View Post
              ... am facut sex pe el si din cauza
              uite am gasit o intrbuinatare buna la daciile nostre !

              mai zica cineva ca nu/i buna de nimic

              Comment


              • Io mi-am comandat MCV....sper ca e mai buna ptr aceasta activitate .
                Evident, vom face doar pana iese din garantie ca apoi...cine stie ce se strica .

                Comment


                • @stoicanu, care dintre cele 2 filtre cu carbon activ il utilizezi?

                  Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.


                  sau

                  Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

                  Comment


                  • FP 22 011 am luat ultima oara si la asta raman
                    sigpic

                    Comment


                    • Merci, o sa-l comand si eu.

                      Comment


                      • Ieri am facut o revizie si ITP la Daperom Pitesti. Agregatul, productie mai 2015, are momentan 55 de mii de km.

                        Pentru revizie am venit cu piesele mele, cumparate anterior: Ulei Elf 5w40 (100 lei), filtru ulei (30 lei), filtru aer (40 lei) si bujii (60 lei) - toate de consumabilele de origine.

                        Am platit manopera 170 de lei (140 pret standar + 30 pentru schimb bujii).

                        *Filtrul de habitaclu si igienizarea instalatiei de AC am facut-o in regie propie acum o luna, deci nu o pun la calcul.

                        ITP-ul a fost 80 de lei. Nu au fost probleme de niciun fel.

                        COMPLETARE 1: Cand am ajuns pentru revizie, inainte de a intra in service, am fost anuntat ca sareta mea intra sub incidenta unui OTS ce impune inlocuirea rotulelor axiale (bielete de directie) din cauza de neconformitate cu standardele a celor originale. In consecinta, mecanicul a efectuat si aceasta operatiune + reglajul geometriei. Dupa operatiune, am senzatia ca directia este o idee mai ferma si am scapat de trepidatiile din volan pe care le simtem in conditii de rulaj pe drum prost.


                        COMPLETARE 2: Cu noile bujii, cascarabeta merge mult mai rotund. Cred ca a fost o greseala sa le tin pe cele originale 55 de mii de km, mai ales ca 35 de mii au fost facuti pe gpl.

                        COMPLETARE 3: Dincolo de inlocuirea consumabilelor, in revizie au intrat si urmatoarele operatiuni: reglaj faruri, masurare baterie, masurare antigel (se pare ca rezista pana la - 32 C), masurare lichid frana, reglaj saboti frana (placutele sunt inca in stare foarte buna, nu par a necesita schimbare pana la urmatoarea revizie).


                        Urmeaza ca peste aprox doua luni sa fac scimbul de distributie. Costul estimativ oferit de dealer, ce include piesele lor, se situeaza in jurul a 1000 de lei. Ramane sa mai analizez situatia.

                        Comment


                        • Estimare revizie 4 ani: 2140 RON
                          - manopera filtre + schimb ulei: 145
                          - distributie: 694
                          - accesorii: 631
                          - inlocuire lichide: 220
                          - lichid de frana: 110
                          - placute: 340


                          Cam scump as spune
                          Voi cumpara eu uleiul si filtrele deci nu le-am inclus in pretul de service.

                          Comment


                          • Cati kilometrii ai? Tamburii nu este necesar sa-i cureti/desprafuiesti?

                            Comment


                            • 38 000
                              Pe fisa scrie ca la 60 000 ar trebui desprafuiti, deci nu ma grabesc.

                              Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

                              Comment


                              • Meridian Sud cumva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google